Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38971 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Σήμερα,εκανα το πρωτο δοκιμαστικό αναμα,
θα ηθελα να ρωτησω κανα δυο πραγματακια.
1.Κατα την λειτουργια ειχα και εχω απωλια λιγου καπνου απο την πορτα του λέβητα.
Που μπορει να οφειλετε; στον κακο ισως ελκυσμό της καμινάδας ή θελει κορδονι εξτρα η πόρτα;
2.Αν μπορει να μετρηθει ποσος θα ηταν ο ανεκτος χρονος για να ζεσταθιε το δοχειο για πρωτη φορα απο τους 18 αθμούς στους 70;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39029 από tasos
Απαντήθηκε από tasos στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

pantelis1973 έγραψε: Σήμερα,εκανα το πρωτο δοκιμαστικό αναμα,
θα ηθελα να ρωτησω κανα δυο πραγματακια.
1.Κατα την λειτουργια ειχα και εχω απωλια λιγου καπνου απο την πορτα του λέβητα.
Που μπορει να οφειλετε; στον κακο ισως ελκυσμό της καμινάδας ή θελει κορδονι εξτρα η πόρτα;
2.Αν μπορει να μετρηθει ποσος θα ηταν ο ανεκτος χρονος για να ζεσταθιε το δοχειο για πρωτη φορα απο τους 18 αθμούς στους 70;


Σχετικά με απώλεια καπνού, αν εννοείς όταν η πόρτα είναι κλειστή, θα πρέπει να ξεσφίξεις τις βίδες και να ρυθμίσεις την λάμα που πιάνει η πόρτα λίγο πιο πίσω, ώστε να σφραγίζει αεροστεγώς.Μια μικρή ρύθμιση δηλαδή.
Για το 2 δεν ξέρω να σου πω,δεν έχω δοχείο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39036 από gia_nnisps
Απαντήθηκε από gia_nnisps στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
καλησπερα παιδια,σημερα βαλαμε τον λεβητα και με το που τον συνδεσε ο υδραυλικος χτυπησε το alarm και μου εβγαλε την ενδειξη C.H. sensor damage και λεω οχι ρε γαμοτο,ακομα δεν τον ανοιξαμε (σημ.ο υδραυλικος εχει βαλει πολλους ξυλολεβητες και τοα ηλεκτρολογικα τα συνδεει αυτος αλλα απ οτι καταλαβα πρωτη φορα σε τετοιο λεβητα με ηλεκτρονικο καντραν).οταν παρακαμπτω το αλαρμ τις βλαβης και παω στην αρχικη λειτουργια fire up,η ενδειξη της θερμ. του λεβητα ξεκηναει απο μειον 70(-70 C)και ανεβαινει σταδιακα αλλα ποτε δεν φτανει πανω 25 C.τα εχει πεξει ο αισθητηρας και παω για αντικατασταση.γνωριζει κανεις αν πρεπει να τον προμηθευτω απο εκει που αγορασα τον λεβητα η' να παρω εναν οποιοδηποτε αιστθητηρα;(εχει παθει κανεις κατι παρομοιο;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39037 από tasos
Απαντήθηκε από tasos στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

gia_nnisps έγραψε: καλησπερα παιδια,σημερα βαλαμε τον λεβητα και με το που τον συνδεσε ο υδραυλικος χτυπησε το alarm και μου εβγαλε την ενδειξη C.H. sensor damage και λεω οχι ρε γαμοτο,ακομα δεν τον ανοιξαμε (σημ.ο υδραυλικος εχει βαλει πολλους ξυλολεβητες και τοα ηλεκτρολογικα τα συνδεει αυτος αλλα απ οτι καταλαβα πρωτη φορα σε τετοιο λεβητα με ηλεκτρονικο καντραν).οταν παρακαμπτω το αλαρμ τις βλαβης και παω στην αρχικη λειτουργια fire up,η ενδειξη της θερμ. του λεβητα ξεκηναει απο μειον 70(-70 C)και ανεβαινει σταδιακα αλλα ποτε δεν φτανει πανω 25 C.τα εχει πεξει ο αισθητηρας και παω για αντικατασταση.γνωριζει κανεις αν πρεπει να τον προμηθευτω απο εκει που αγορασα τον λεβητα η' να παρω εναν οποιοδηποτε αιστθητηρα;(εχει παθει κανεις κατι παρομοιο;)


Φίλε από που τον πήρες?Αφού έχει εγγύηση και για τα ηλεκτρικά από όσο ξέρω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39039 από gia_nnisps
Απαντήθηκε από gia_nnisps στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
απ τον κυριαζη στην αλεξανδρεια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39041 από tasos
Απαντήθηκε από tasos στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

gia_nnisps έγραψε: απ τον κυριαζη στην αλεξανδρεια


Πάρε τον τηλ αύριο.Από όσο ξέρω ένα χρόνο ηλεκτρικά και 3 χρόνια για τον λέβητα.Για μένα μην δεχτείς να το πληρώσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.144 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ