Νέος Twin Bio και Fuzzy Logic αυτοκαθαριζόμενος;

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124101 από kakos


στα κόκκινα βελάκια έγιναν οι τρύπες (πατέντα)


ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124191 από panpeletak
Λειτουργώ τον FUZZY LOGIC για δεύτερο χρόνο και μετά την αλλάγη με την πατέντα δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερα προβλήματα. Εκείνο που παρατηρώ φέτος είναι ότι κάποιες φορές το πέλλετ δεν φεύγει απο το πιάτο καύσης με την μορφή πούδρας όπως περσι άλλα υπάρχουν μικρά κομματάκια πέλλετ τα οποία θεωρώ ότι δεν έχουν καεί τελείως. Σε αυτή την περίπτωση τι θα έπρεπε να μεταβάλω στις ρυθμίσεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124193 από panpeletak
Ποια είναι η θερμοκρασία καυσαερίων στην οποία θα πρέπει να γίνεται το καθάρισμα του λέβητα;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124201 από PRIMUS 45

kakos έγραψε: Επιτρέψτε μου να σας πώ σαν ποιο παλιός χρήστης άρα και ποιό έμπειρος σε διαφορετικές μάρκας πέλλετ στον ίδιο καυστήρα ότι η ποιότητα δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία στην δημιουργία της μάκας στον σωλήνα. Το θέμα είναι 100% κατασκευαστικό. Φανταστείτε ότι για 2ο χρόνο τώρα καίω Golden nugget ενός απο τα καλύτερα πέλλετ της ευρωπαϊκής αγοράς.Και όμως η μάκα, μάκα.

Να μου επιτρέψεις φίλε kakos ότι η μάκα είναι από τις θερμοκρασίες
που αναπτύσσει εκεί..


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124297 από kyriazisg

theoilia έγραψε: Ναι αλλά από αυτά που είχα καταλάβει για τον Farmer bio το μεγάλο του πλεονέκτημα είναι ότι μπορεί να καίει και πέλλετ χειρώτερης ποιότητας λόγω και της ξύστρας που έχει.Αν είναι να αναγκαστή κάποιος να πάρει καλύτερης ποιότητας,άρα και ακριβότερο,πέλλετ χάνει αυτό το πλεονέκτημα.

Για αυτό φίλε theoilia ανέφερα ότι θα δώ πως θα πάει τώρα που γνωρίζω τις ρυθμίσεις του λέβητα.
Όσο για το pellet , αν και έχω κάψει μόνο 3 μάρκες , τις καίει όλες όμως το θέμα με το κλίνκερ είναι ότι κολλάει στην ξύστρα που εφάπτεται με την κυκλική βάση του καυστήρα .
Εν πάση περιπτώση όταν θα ξανακάψω το Σέρβικό pellet , διότι ακόμα έχω μεγάλη ποσότητα , θα βγάλω photo εκεί που κολλάει το κλίνκερ ,χωρίς να δημιουργεί ουσιαστικό πρόβλημα στον καυστήρα πάντως .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128379 από clhorus
Υπάρχει νήμα και εδώ: www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...50&Itemid=384#128377

Πώς θα γίνει να ενωθούν αυτά τα 2 και να γράφουμε όλοι σε ένα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ