Σύγκριση κατανάλωσης πετρελαίου / βιομάζας

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #73127 από netrino
δε σας το ειπα εμεις οι λακωνες εχουμε και χρονομηχανες εκτος απο λεβητες ...!!!!

λοιπον 24/12/2012 εναρξη λειτουργιας του λεβητα.

τωρα σχετικα με ποσες ωρες δουλευει καθε μερα δεν μπορω να στο πω .ειπαμε ,περναμε πολλες ωρες στο λεβητοστασιο αλλα οχι και ολοκληρο 24ωρο !!!

εχω ρυθμισει να ανοιγουν οι κυκλοφορητες (εχω δυο ,εναν για καθε οροφο) στους 55 βαθμους .οι τροφοδοσια κοβει στους 65 (φτανει λογω αδρανειας 74-75) .στο προγραμμα που εχουμε επιλεξει τα πρωτα 5 λεπτα απο το σημα εναυσης και τα 5 τελευταια πριν την οριστικη παυση εχει ρυθμο 3,5 sec τροφη 22 sec αναμονη .στην πληρη καυση εχει ρυθμο 10,5 sec τροφη 15,5 αναμονη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #73153 από karamb22
καλησπέρα σε ολους!!εγω με τον δικο μου λεβητα μιλε π50 του σαμαρα καιω περιπου 80κιλα πυρήνα(μπορει και λιγο παραπανω) το 24ωρο για δυο σπιτια(του 1983 χωρις μονώσεις και αλουμίνια) 100 και 100 τμ και για μποιλερ 2*100lt δηλ 80*0.109=8.72 για πετρέλαιο δεν μπορω να πω γιατι πέρυσι κάψαμε 1700ευρω και δεν ζεσταθήκαμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #73273 από netrino
Σε ποια περιοχη βρισκεσαι? σου ειναι ευκολο να αναφερεις και ρυθμισεις(χρονος τροφοφοσιας,αναμονης,θερμοκρασια νερων λεβητα ,κυκλοφορητη)

εαν κρατησεις θερμοκρασιες χωρου αναλογες με αυτες που ειχες περσι ,οταν σιγοκαιγες με το πετρελαιο ,ποια θα ειναι η καταναλωση του πυρηνοξυλου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #73422 από karamb22
εγω βρησκομαι σε χωριο της λεσβου.τετοιες ρυθμισεις ο λεβητας του σαμαρα δεν εχει.το μονο που εχει ειναι ρυθμιση θερμοκρασιας νερων που το εχω στους 65 και ρυθμιση κυκλοφοριτη αλλα εμενα ο κυκλοφοριτης περνει απο το πινακακι της αυτονομιας και τον εχω ρυθμισει στουσ 40 βαθμους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #73467 από netrino
μαλλον εχεις το παλιο μοντελο με συνεχη τροφοδοσια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #73979 από netrino
και μια φωτο του εργαλειου

Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by netrino. Αιτία: αποτυχια λογω firefox

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ