Eπιλογη λεβητα πελλετ μπαλκονιου

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167194 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Eπιλογη λεβητα πελλετ μπαλκονιου
Άλλο λέω την γνώμη μου άλλο λέω βλακείες.

Τα ίδια λέγατε όταν ειρωνευομουν τον κρετα πέλλετ. Η συνέχεια γνωστή....Κάποιοι του κάνατε προμοτιον και την πάτησαν άπειρος κόσμος.

Εσύ ασχολείσαι με τα στερεά καύσιμα από το 1991. Εγώ ασχολούμαι με τους αριθμούς και την επιστήμη από την μετά που γεννήθηκα.

800ευρω πυρινοξυλο με 250 τριμα πελλετ ηλιόσπορου είναι λάθος νούμερα.

Επίσης το θα έβαζα παμφαγο καυστήρα λέβητα να καίω ότι βρω είναι λάθος αποψη γιατί δεν υπάρχει διαθεσιμότητα των υπολοίπων καυσίμων στην επικράτεια.

Οκ;

Φίλε προχωρά κάνε ότι σκέφτηκες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167195 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Eπιλογη λεβητα πελλετ μπαλκονιου

lazaros ren έγραψε: Το καυσιμο θα ειναι πελλετ γιατι η καμιναδα θα ειναι στο μπαλκονι θα βγαινει κανα μετρο εξω,καλα ολα τα αλλα απλα θελει καταλληλο λεβητα και λεβητοστασιο σωστο με καμιναδα να κανεις σωστη δουλεια.δευτερη σκεψη λιγο μακρυνη να ξηλωσω το τζακι να βαλω μια edilkamin νερου που εχεις και ενας φιλος και κανει το σπιτι φουρνο.το κουβαλημα εναι το αρνητικο αλλα και το σκυλο χορτατο και τη πιτα ολοκληρη δε γινεται....


Προτείνω να μην ξηλώσεις το τζάκι. Ασ΄το για δεύτερη πηγή θέρμανσης στην υποθετική περίπτωση που κάποια στιγμή κοπεί το ρεύμα, γιατί είσαι στη Φλώρινα και το κρύο δεν αστειεύεται. Επιπρόσθετα δε στο καθάρισμα θα έχεις τη βρωμιά μέσα στο σπίτι.
Δώσε βαρύτητα στην αξιοπιστία του μηχανήματος και στην ΥΠΟΣΤΉΡΙΞΉ μετά που φωνάζει ο Κώστας. Κακά τα ψέματα όμως. Σε κάθε περίπτωση θα αναγκαστείς να μάθεις και να λειτουργείς το μηχάνημα ΜΟΝΟΣ σου, οπότε αν πάρεις μεταχειρισμένο τουλάχιστον φρόντισε να σιγουρευτείς ότι δουλεύει καλά και είναι δοκιμασμένο, ότι θα βρίσκεις εύκολα ανταλλακτικά και ότι θα γλιτώσεις κάποιο σημαντικό ποσό σε σχέση με κάποιο καινούριο.
Για πολλά μηχανήματα έχει χυθεί τόση γνώση και βοήθεια εδώ μέσα τόσο για υπέρ ή τα κατά που τουλάχιστον δεν ψάχνεις στα τυφλά.

Κατά τα άλλα συμφωνώ με το Μιχάλη και τον Κώστα. Ας κρατάμε ένα επίπεδο ευγένειας μεταξύ μας και τουλάχιστον ας μην απευθύνεται ο ένας στον άλλον προσβλητικά ή με ειρωνεία.
Παράδειγμα ο κ. Νασίκας που σε όσους δεν γνωρίζει καλά τους απευθύνεται στον πληθυντικό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167196 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Eπιλογη λεβητα πελλετ μπαλκονιου

john88s έγραψε: Άλλο λέω την γνώμη μου άλλο λέω βλακείες.

Τα ίδια λέγατε όταν ειρωνευομουν τον κρετα πέλλετ. Η συνέχεια γνωστή....Κάποιοι του κάνατε προμοτιον και την πάτησαν άπειρος κόσμος.

Εσύ ασχολείσαι με τα στερεά καύσιμα από το 1991. Εγώ ασχολούμαι με τους αριθμούς και την επιστήμη από την μετά που γεννήθηκα.

800ευρω πυρινοξυλο με 250 τριμα πελλετ ηλιόσπορου είναι λάθος νούμερα.

Επίσης το θα έβαζα παμφαγο καυστήρα λέβητα να καίω ότι βρω είναι λάθος αποψη γιατί δεν υπάρχει διαθεσιμότητα των υπολοίπων καυσίμων στην επικράτεια.

Οκ;

Φίλε προχωρά κάνε ότι σκέφτηκες.


Γιάννη λύσε μου μιά απορία,γιατί σε παρακολουθώ καιρό.

Καλά κάνεις και λες την γνώμη σου ,με όποιο τρόπο εσύ θέλεις .Δικαίωμα σου είναι ,αλλά...

Δεν θυμάμαι όμως τι λέβητα ή σόμπα έχεις γιατί για αυτό δεν σε έχω δει να μιλάς καθόλου !!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167197 από papg
Απαντήθηκε από papg στο θέμα Eπιλογη λεβητα πελλετ μπαλκονιου
Το επίπεδό σου απο τις σπουδές το απόκτησες?Ποιός σου είπε ότι είναι λάθος νούμερα?(800ευρω πυρινοξυλο με 250 τριμα πελλετ ηλιόσπορου).Ξέρεις εσύ πόσους τόνους πυρινόξυλου και πόσους τόνους τρήμα πέλλετ ηλιόσπορου έκαψα, και σε ποιά τιμή το πήρα?Απλά με συγχωρείς κιόλας γράφεις εξυπνάδες.χωρίς να έχεις τα δεδομένα .Τέλος αρκετά ασχολήθηκα με την πάρτη σου.


john88s έγραψε: Άλλο λέω την γνώμη μου άλλο λέω βλακείες.

Τα ίδια λέγατε όταν ειρωνευομουν τον κρετα πέλλετ. Η συνέχεια γνωστή....Κάποιοι του κάνατε προμοτιον και την πάτησαν άπειρος κόσμος.

Εσύ ασχολείσαι με τα στερεά καύσιμα από το 1991. Εγώ ασχολούμαι με τους αριθμούς και την επιστήμη από την μετά που γεννήθηκα.

800ευρω πυρινοξυλο με 250 τριμα πελλετ ηλιόσπορου είναι λάθος νούμερα.

Επίσης το θα έβαζα παμφαγο καυστήρα λέβητα να καίω ότι βρω είναι λάθος αποψη γιατί δεν υπάρχει διαθεσιμότητα των υπολοίπων καυσίμων στην επικράτεια.

Οκ;

Φίλε προχωρά κάνε ότι σκέφτηκες.

Last edit: 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν by papg.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167200 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Eπιλογη λεβητα πελλετ μπαλκονιου
1. Σκόπιμα δεν αναφέρεις τα δεδομένα γιατί δεν ισχύουν τα νούμερα σου. Απλά ήθελες να κάνεις τον έξυπνο. Πήρα την μέση τιμή πυρινοξυλου και την μισή τιμή πελλετ ηλιόσπορου τα τελευταία 5 χρόνια από το Excel που παρατηρώ και καταγραφω τιμές . Σου κάνει η απάντηση; Φυσικά θα ισχυριστείς ότι αγόρασες πέλλετ ηλίανθου 50€/τόνο. Γιατι αλλιώς δεν βγαίνουν τα νούμερα σου.
2. Φίλε Παπαδάκη είμαι στο φόρουμ κάνα 4αρι χρόνια πριν από σένα. Φωτογραφίες και αναφορές για τον λέβητα μου υπάρχουν στις πρώτες πρώτες δημοσιεύσεις μου. Επίσης αναφορά υπάρχει σε φίλο που ρωτάτε και του λέω έχω και εγώ τον ίδιο λέβητα. Θες φωτό από τον λέβητα; Από το λεβητοστάσιο; Είσαι η αστυνομία; Τι ακριβώς υπονοεί δλδ; Θα σου πω εγώ τι υπονοείς. Ότι είμαστε όλοι χαζοί , τρελοί η οτιδήποτε άλλο. Ενώ οποία βλακεία ακούμε πρέπει να συμφωνήσουμε ας πούμε. Όπως με το αυστριακό 220€ που έλεγε ο άλλος. Πάλι λάθος ήμουν ε; Έτσι δεν λέγατε;



Τώρα ποιος είναι πιο σοβαρός εγώ που είπα στον άνθρωπο να βάλει διπλό πετροβάμβακα στη κατασκευή στο ταρατσακι , να κάνει έρευνα αγοράς ώστε να δει παρόμοιες περιπτώσεις, να μονώσει καλά τις σωλήνες και να εξετάσει να ανεβάζει το πέλλετ με γερανό στον 4ο γιατί στο υπόγειο δεν θα τον βολεύει να κουβαλάει συνέχεια η εσείς που του λέτε να βάλει παμφαγο να καει ότι βρει (χωρίς να υπάρχει διαθεσιμότητα αυτών των καυσίμων στην επικράτεια) και ότι θα βγάλει την σεζόν με 250€(καίγοντας βιομηχανικό καύσιμο για οικιακή χρήση το οποίο δεν είναι καν στην μορφή που πρέπει) ας το κρίνουν τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ.

Έπρεπε να βγω να του πω εγώ βγάζω την σεζόν με 130€ γιατί καίω κάρβουνο είμαι με ένα φτιαρι όλη μέρα και γεμίζω από το ορυχείο για να σας άρεσουν οι απαντήσεις μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167201 από lazaros ren
Καλησπερα και παλι και συγνωμη για την αναταραχη που προκαλεσα.παρεμιπτοντως σε ορυχειο δουλευω και πολυ εδω στη περιοχη καινε καρβουνο με λεβητα φτηνο ναι θερμαστης και μαυριλα δε.εχω δει πολλου λεβητες πελλετ στη περιοχη σε αντιπροσωπους και περασμενους να δουλευουν
Mytherm thaliaplus
Euroenergy cezar
Kalor
King
Opop
Ο υδραυλικος και μηχανολογος μου προτεινε το thalia plus 21kw λογω και καλης τιμης μου αρεσε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ