THALIA PLUS 35 KW

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166578 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα THALIA PLUS 35 KW
Να σε βοηθήσω σχετικά με το δοχείο καύσης (βαλε μια φωτό) αν εχει ράγισμα στο πάτο που κανει καύση αν πιάνουν τα χέρια σου η εχεις κάποιον να κολλάει καλα κόψε μια ίνοξ λαμαρίνα 5 χιλιοστά και πρώτα να το τςιμπηςει στο κάτω μέρος επειδη εχει τρύπες το δοχείο για να περνάει ο αέρας σημαδεψε τις τρύπες στο καινούργιο ίνοξ ξεκόλλησε το τρύπησε το με το ανάλογο τρυπάνι (παρε καλο κοβαλτίου αέρος) τροχιςε τα γρεζια κόλλησε το περιμετρικά και ειναι αθάνατο.δες εδω στο φόρουμ ενότητα PROGETTO λέβητες στις τελευταίες σελίδες .γλυτωνεις το 60αρι.η λαμαρίνα εχει 1-2 ευρώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166629 από Lefterisg
Απαντήθηκε από Lefterisg στο θέμα Re:Re:THALIA PLUS 35 KW

TheoJamaica έγραψε: Παιδια καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Χρωστούσα κάτι σχετικά με τις ρυθμίσεις του λέβητα οπότε ενημερωτικά θα αναφέρω τις ενέργειες που έκανε ο τεχνικός που ήρθε από το εργοστάσιο.

Σχετικά με το μπουρί που φεύγει από τον λέβητα έχετε δίκιο.

Όσον αφορά τις ρυθμίσεις ήμουν πολύ out στην τροφοδοσία πέλλετ.Απο 5.00-3.50 μου το κατέβασε 2.60-1.60.Εγω δηλαδή έκαιγα παραπανω πέλλετ απ' όσο χρειαζόταν.Αυτος ήταν και ο λόγος που μου άφηνε ακαυστο πέλλετ σαν καρβουνακι συν κλινκερ και επίσης ο λόγος που είχα ψηλές θερμοκρασίες εκενωσης. Μου εξήγησε πως όταν το πέλλετ έχει σωστή διάμετρο και είναι σκληρό ανεβάζουμε ελάχιστα την τροφοδοσία.Αν είναι κοντό τότε μειώνουμε ελάχιστα την τροφοδοσία.Επισης μου διόρθωσε τον χρόνο έναυσης μιας και το τασάκι γέμιζε παραπάνω από όσο έπρεπε.Τον αέρα μου τον άφησε ως είχε 325-345.

Όσον αφορά το πέλλετ μου είπε πως αυτοί οι λέβητες δεν έχουν πρόβλημα στο να κάψουν κακής ποιότητας πέλλετ αρκεί να ρυθμιστούν ανάλογα.

Το τασάκι μου είχε ένα ράγισμα και δυστυχώς δεν το πιάνει η εγγύηση και κοστίζει 60 ευρώ γιατί είναι από πυραντοχο ανοξείδωτο.Ειναι το μοναδικό εξάρτημα μαζί με τα παρελκόμενα φυσικά (κυκλοφορήσεις κτλ) που δεν είναι μέσα στην εγγύηση.

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε καλησπέρα μήπως θα σου ήταν εύκολο να γράψεις όλες τις ρυθμίσεις από το μενού εναφσης εγώ έχω την 45 για 250 τετραγωνικά περίπου

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166671 από TheoJamaica
Απαντήθηκε από TheoJamaica στο θέμα Re:THALIA PLUS 35 KW

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Να σε βοηθήσω σχετικά με το δοχείο καύσης (βαλε μια φωτό) αν εχει ράγισμα στο πάτο που κανει καύση αν πιάνουν τα χέρια σου η εχεις κάποιον να κολλάει καλα κόψε μια ίνοξ λαμαρίνα 5 χιλιοστά και πρώτα να το τςιμπηςει στο κάτω μέρος επειδη εχει τρύπες το δοχείο για να περνάει ο αέρας σημαδεψε τις τρύπες στο καινούργιο ίνοξ ξεκόλλησε το τρύπησε το με το ανάλογο τρυπάνι (παρε καλο κοβαλτίου αέρος) τροχιςε τα γρεζια κόλλησε το περιμετρικά και ειναι αθάνατο.δες εδω στο φόρουμ ενότητα PROGETTO λέβητες στις τελευταίες σελίδες .γλυτωνεις το 60αρι.η λαμαρίνα εχει 1-2 ευρώ.

Κωστα ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά αγόρασα καινούρια.Την παλιά την πήρα ο τεχνικός και την έφτιαξε οπότε θα την έχω καβάντζα.Δεν ήταν πολύ σπασμενη.Ελειπε ένα κομμάτι αλλά εγώ επέμενα να την αλλάξω γιατί είχε και ράγισμα.

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166672 από TheoJamaica
Απαντήθηκε από TheoJamaica στο θέμα Re:Re:Re:THALIA PLUS 35 KW

Lefterisg έγραψε:

TheoJamaica έγραψε: Παιδια καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Χρωστούσα κάτι σχετικά με τις ρυθμίσεις του λέβητα οπότε ενημερωτικά θα αναφέρω τις ενέργειες που έκανε ο τεχνικός που ήρθε από το εργοστάσιο.

Σχετικά με το μπουρί που φεύγει από τον λέβητα έχετε δίκιο.

Όσον αφορά τις ρυθμίσεις ήμουν πολύ out στην τροφοδοσία πέλλετ.Απο 5.00-3.50 μου το κατέβασε 2.60-1.60.Εγω δηλαδή έκαιγα παραπανω πέλλετ απ' όσο χρειαζόταν.Αυτος ήταν και ο λόγος που μου άφηνε ακαυστο πέλλετ σαν καρβουνακι συν κλινκερ και επίσης ο λόγος που είχα ψηλές θερμοκρασίες εκενωσης. Μου εξήγησε πως όταν το πέλλετ έχει σωστή διάμετρο και είναι σκληρό ανεβάζουμε ελάχιστα την τροφοδοσία.Αν είναι κοντό τότε μειώνουμε ελάχιστα την τροφοδοσία.Επισης μου διόρθωσε τον χρόνο έναυσης μιας και το τασάκι γέμιζε παραπάνω από όσο έπρεπε.Τον αέρα μου τον άφησε ως είχε 325-345.

Όσον αφορά το πέλλετ μου είπε πως αυτοί οι λέβητες δεν έχουν πρόβλημα στο να κάψουν κακής ποιότητας πέλλετ αρκεί να ρυθμιστούν ανάλογα.

Το τασάκι μου είχε ένα ράγισμα και δυστυχώς δεν το πιάνει η εγγύηση και κοστίζει 60 ευρώ γιατί είναι από πυραντοχο ανοξείδωτο.Ειναι το μοναδικό εξάρτημα μαζί με τα παρελκόμενα φυσικά (κυκλοφορήσεις κτλ) που δεν είναι μέσα στην εγγύηση.

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε καλησπέρα μήπως θα σου ήταν εύκολο να γράψεις όλες τις ρυθμίσεις από το μενού εναφσης εγώ έχω την 45 για 250 τετραγωνικά περίπου

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε.

Οι ρυθμίσεις έχουν ως εξής.

Θερμ καυσαερίων on 72
Θερμ καυσαερίων off 53
Διάρκεια προεναυσης1 50s
Διάρκεια προεναυσης2 175s
Διάρκεια προεναυσης εν θερμώ 165s
Διάρκεια έναυσης 900s
Διάρκεια φλόγας on 420s
Θερμοκόπια off

Σιγουρεψου ότι τον έχεις ρυθμιζόμενο πάντα στο fire 5.....Είναι η ένδειξη που βγάζει όταν πατάς το mode και αλλάζει αν πατήσεις επανειλημμένα το mode σε fire 1-2-3-4-5.

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166673 από TheoJamaica
Απαντήθηκε από TheoJamaica στο θέμα Re:THALIA PLUS 35 KW
Ένδειξη

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Lefterisg

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166675 από Lefterisg
Απαντήθηκε από Lefterisg στο θέμα Re:Re:THALIA PLUS 35 KW

TheoJamaica έγραψε: Ένδειξη



Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και τα καυσαέρια στην μέγιστη και στην ελάχιστη?


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ