Thalia Plus 35 KW

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161678 από kostas kap
Thalia Plus 35 KW δημιουργήθηκε από kostas kap
Γεια σας.
Εχω την thalia plus 35 kw,και θελω να επεμβο στο βασικο μενου
θεορο οτι στο ξεκινιμα της περνανε 15 λεπτα ασκοπα,οσπου να παι
στην κανονικη λειτουργια της.
Αφτο το χρονο θελο να μικρανο.
Ευχαριστο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161681 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Thalia Plus 35 KW
Γεια σου Συνονοματε.θεωρω οτι με βαση το δικο μου λεβητα 40kw(οχι μαρκα σαν τη δικη σου)εμΠαινε σε κανονικη λειτουργια 13-15 λεπτα στην αρχη που τον πηρα.μετα απο διαβασμα και πολυ παρατηρηση και αρκετα ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ειμαι στα 10-11 λεπτα work.τι εκανα 1ο αλλαξα τη μεταλλικη αντισταση εναυσης με ΚΕΡΑΜΕΙΚΗ.2ο ανεβασα τις στροφες μοτερ καυσαεριων στην προθερμανση τις αντιστασης στην προφορτωση πελλετ στο κουπακι καυσης και στη φαση αναμματος πριν την κανονικη λειτουργια.Επεισης εχει και μοτερ φυσητηρα καυσης που στην κανονικη λειτουργια οταν επιανε 60 βαθμους θερμοκρασια καυσαεριων φυσουσε με ολες τις στροφες για 2-3 δευτερολεπτα για να αναψει καλα το πελλετ το χαμηλωσα στους 52 να κανει την λειτουργια αυτη πιο γρηγορα.Αποτελεσμα με το που ξεκινα και περνει η αντισταση η προφορτωση και η φαση αναμματος με τις πιο πανω στροφες στο μοτερ καμιναδας και με την ΚΕΡΑΜΙΚΗ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ(MADE JAPAN ΔΕΝ ΓΕΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ΕΝΑΥΣΕΙΣ ΜΕΙΩΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝΑΦΛΕΞΗΣ)και με τη θερμοκρασια πιο χαμηλα να ξεκινα το φουλ του φυσητηρα καυσης εχω κερδισει πιο γρηγορο αναμμα πελλετ πιο γρηγορο σβυσημο τις αντιστασης πιο λιγα τα λεπτα για να μπει στην κανονικη λειτουργια==== ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΕ ΡΕΥΜΑ ΧΡΟΝΟΣ ΣΕ ΕΝΑΛΛΑΓΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ .την αντισταση θα την βρεις εδω ww.energy-footprint.gr/main.html?page=shop.product_details&flypage=flypa ΑΝΤΩΝΗΣ
Last edit: 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kostas kap

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161682 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Thalia Plus 35 KW
ΚΕΡΑΜΙΚΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ
Οι κεραμικές αντιστάσεις αποτελούν πρόοδο στην τεχνολογία για την ανάφλεξη στερεών καυσίμων. Αποτελούν την καλύτερη λύση ανάφλεξης για σόμπες, καυστήρες και λέβητες pellet και βιομάζας . Ιδανικές για συσσωματώματα ξύλου , καλαμπόκι , άνθρακα, κουκούτσι , κλπ.
Με σημαντικά υψηλότερη θερμοκρασία , έως και διπλάσια από αυτή των παραδοσιακών μεταλλικά επενδυμένων προϊόντων , οι χρόνοι ανάφλεξης μειώνονται στο ελάχιστο. Αυτό τις καθιστά πολύ πιο οικονομικές στη χρήση .
Όλη η σειρά μας μπορεί να προσαρμοστεί για να ταιριάζει απόλυτα στην συσκευή σας .


Οφέλη της τεχνολογίας κεραμικών αντιστάσεων.


•Aπαιτείται λιγότερος χρόνος και άρα λιγότερη κατανάλωση ενέργειας για την ανάφλεξη.
•Μακρά διάρκεια ζωής (λόγω μη γήρανσης ).
•Χρόνος ανάφλεξης από 60 δευτερόλεπτα.
•Δοκιμασμένη έως 37.000 κύκλους.
• Χρησιμοποιείται για μεγάλο χρονικό διάστημα στην Ιαπωνική αγορά ( 15 χρόνια)
•Εύκολη στην εγκατάσταση και σε συσκευές που χρησιμοποιούν το παραδοσιακό μοντέλο αντίστασης.
•Ταιριάζει σε κάθε χαλύβδινο σωλήνα με εσωτερική διάμετρο> 18 χιλιοστά
•Διατηρεί 950 ~ 1050 ° C .
•Δεν μπορεί να υπερθερμανθεί , ακόμη και με την αποτυχία του ανεμιστήρα.
•Διατίθεται σε 120V / 220/240Vac
•Ισχύς 300Watts.
•Πλήρως ηλεκτρικά μονωμένη χωρίς να εκτίθενται ηλεκτρικές επαφές
•UL / CE πιστοποιημένη καλωδίωση ( 200 έως 500 ° C ανθεκτική στη θερμότητα )
•Αδιαπέραστη από την οξείδωση και τη διάβρωση
•Διαστάσεις : Μήκος = 96 χιλιοστά , Διάμετρος = 11,5 χιλιοστά
•Ανάβει πέλλετ ξύλου, ροκανίδια , ξερά καυσόξυλα , μπριγκέτες, καλαμπόκι, ξερά κουκούτσια και άλλα είδη βιομάζας
•Με μικρότερο μήκος ώστε να μην έρχεται σε επαφή με το καύσιμο.
•Σύμφωνα με RoHS , και REACH
-Εγγυημένη ποιότητα MADE IN JAPAN (Η ΜΟΝΗ ΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kostas kap

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161683 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Thalia Plus 35 KW
Κώστα ανεβάζω συνημμένα σε pdf το μενού έναυσης που έχω τώρα και ανάβει στα 7 λεπτά περίπου, με κεραμική αντίσταση όμως, όπως προτείνει ο άλλος Κώστας.
Προσοχή όμως γιατί εγώ καίω πέλλετ και εσύ κουκούτσι που δεν ξέρω αν οι ρυθμίσεις αυτές μπορεί να σου κάνουν.
Δοκίμασε πάντως αφού κρατήσεις γραμμένες κάπου τις ρυθμίσεις πού έχεις τώρα ώστε να τις επαναφέρεις αν κάπου σου βγάλει πρόβλημα με τις αλλαγές.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kostas kap

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161694 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Thalia Plus 35 KW
giokaspart ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ αν εχεις ολο το μενου των ρυθμισεων με τις τιμες και τι κανει το καθενα στειλτο μου αν μπορεις στο εμαιλ Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Last edit: 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161700 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα Thalia Plus 35 KW
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
Ευχαριστο Κωστα και Γιωργο.
Θα τα δω πιο μετα με ησιχια,καλημερα και παλη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ