Thalia Plus 35 KW

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161909 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Thalia Plus 35 KW

kostas kap έγραψε: Γιωργο εχω την δικη του αντησταση.
Δεν την εχω αλλαξει και δεν την αλλαζω και δεν ξερω και πος αλλαζει.Ειναι εφκολο?
Ουτος η αλλος εμενα με εχει κουραση αυττη η θερμανση.
Τωρα τελιωσα απο τη δουλεια παο σπιτι για φαγητο και μετα ταρατσα,οπος δηποτε πρεπει να ανεβο
μια φορα την ημερα,καθαρισμος τασακη και γεμισμα.
ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΩΡΕΞΗ.
Ευχαριστο καλο βραδυ.


Κώστα, όπως σου είχε πει ο Βαλάντης απ΄την πρώτη στιγμή να μην "σκοτώσεις" το λέβητα, τελικά αποδείχτηκε ότι είχε δίκιο. Δεν φταίνε τα μηχανήματα αν κάποιοι δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους ή δεν είναι σωστοί επαγγελματίες. Υπάρχουν και αυτοί που είναι σωστοί και πολλές φορές προσφέρουν και με το παραπάνω και βοηθάνε αφιλοκερδώς, δες και εδώ στο φόρουμ πόσοι επαγγελματίες, τεχνικοί κλπ, βοηθάνε όσο μπορούν.
Τώρα για την αντίσταση, εγώ την άλλαξα μόνος μου, ήταν πολύ εύκολο και κάπου εδώ στο νήμα "Thalia 21" είχα αναφέρει αναλυτικά πως γίνεται και τι εργαλεία χρειάζονται.
Αν αποφασίσεις να την αλλάξεις πες μας και θα σε βοηθήσουμε. Βέβαια αν δεν κάνω λάθος κοστίζει γύρω στα 50 €, σαν αυτή που σου πρότεινε ο Κώστας Πήχας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kostas kap

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161972 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα Thalia Plus 35 KW
Καλημερα.
Χρονια πολλα καλα χριστουγεννα με υγεια.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #162064 από TheoJamaica
Απαντήθηκε από TheoJamaica στο θέμα Re:Thalia Plus 35 KW
Χρόνια πολλά σε όλους.

Ήθελα να ρωτήσω αν οι δικοί σας λέβητες έχουν ελλατηρια στα Τούμπα τα οποία ανεβοκατεβαίνουν με ένα μοχλό για καθαρισμό.

Και κάθε πότε κατά την γνώμη σας χρειάζεται Γενικό σέρβις ο λέβητας.Πρεπει να φωνάξω ειδικό ή μπορώ και μόνος?

Προσωπικά μετά από 2 μήνες λειτουργίας είμαι πολύ ευχαριστημένος.Κωστα τελικά για τα άκαυστα δεν έφταιγε ο αέρας αλλά το πέλλετ ήταν μάπα.Πηρα αλλη μάρκα (οξυά) και όταν το καθαρίζω βρίσκω μόνο στάχτη.Σε δύο μήνες έχω κάψει δύο τονους.Μπορει σε εσάς να ακούγεται πολύ αλλά επειδή εγώ πάντα κάνω σύγκριση με το πετρέλαιο,με τα σημερινά δεδομένα (τιμή 0.96) θα είχα κάψει 1200 ευρώ σίγουρα.

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #162065 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Re:Thalia Plus 35 KW

TheoJamaica έγραψε: Χρόνια πολλά σε όλους.

Ήθελα να ρωτήσω αν οι δικοί σας λέβητες έχουν ελλατηρια στα Τούμπα τα οποία ανεβοκατεβαίνουν με ένα μοχλό για καθαρισμό.

Και κάθε πότε κατά την γνώμη σας χρειάζεται Γενικό σέρβις ο λέβητας.Πρεπει να φωνάξω ειδικό ή μπορώ και μόνος?

Προσωπικά μετά από 2 μήνες λειτουργίας είμαι πολύ ευχαριστημένος.Κωστα τελικά για τα άκαυστα δεν έφταιγε ο αέρας αλλά το πέλλετ ήταν μάπα.Πηρα αλλη μάρκα (οξυά) και όταν το καθαρίζω βρίσκω μόνο στάχτη.Σε δύο μήνες έχω κάψει δύο τονους.Μπορει σε εσάς να ακούγεται πολύ αλλά επειδή εγώ πάντα κάνω σύγκριση με το πετρέλαιο,με τα σημερινά δεδομένα (τιμή 0.96) θα είχα κάψει 1200 ευρώ σίγουρα.

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Χρόνια πολλά με υγεία για όλους.
Έχουνε ελατήρια χωρίς μοχλό καθαρισμού.Εγώ καθαρίζω κάθε 150 με 200 ώρες λειτουργίας περίπου.
Μετά από 2 τόνους σίγουρα θα πρέπει να κάνεις γενικό καθαρισμό γιατί εκτός από τη στάχτη που θα έχει συσσωρευθεί πέφτει και η απόδοση. Μπορείς νομίζω να κάνεις και μόνος σου τον καθαρισμό, αρκεί να έχεις τον απαιτούμενο βασικό εξοπλισμό: μάσκα, σκούπα στάχτης, συρματόβουρσα στρόγγυλη για τα τούμπο, βούρτσα με τρίχα και κλειδιά για να ξεβιδώσεις τις βίδες από τα καπάκια καθαρισμού, πάνω από το λέβητα, κάτω από το πλαϊνό και μπροστά από το θάλαμο της στάχτης πίσω από το δοχείο της στάχτης του συχνού καθαρισμού.
Έχει αρκετά σχετικά βιντεάκια εδώ και στο διαδίκτυο για βοήθεια.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": TheoJamaica

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #162066 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα Re:Thalia Plus 35 KW
Καλημερα,Χρόνια πολλά με υγεία για όλο τον κοσμο.
Δεν υπαρχει κανενας μοχλος,βγαζεις αυτα τα ελατηρια και καθαριζεις.
Εγω που κεο κουκουτσι ελιας κανο γενικο καθε 500 ωρες,εχτεσ εκανα.
Εγω την προτη χρονια εδοσα 1700 με 1800 ευρω στο πελλετ,παρα πολλα και καθε βραδυ ταρατσα και τηλεφονα.Ευτηχος μου ηπαν για το κουκουτσι και σωθηκα.
Πρεπει να θελει και εσενα ρυθμιση.
Ρωτησες τους φιλους σου που εχουν τον ιδιο τη ρυθμσης εχου αυτη?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": TheoJamaica

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #162069 από TheoJamaica
Απαντήθηκε από TheoJamaica στο θέμα Re:Thalia Plus 35 KW
Ο δικός μου έχει μοχλό που πηγαίνει τα ελατήρια πάνω κάτω.Ισως δεν εξήγησα σωστά.Το απόγευμα θα παραθέσω φωτογραφίες.

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ