Πρόβλημα σε ferroli p7

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150659 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Re:Πρόβλημα σε ferroli p7
Μπορείς αλλά το σημαντικό είναι να τον ρυθμίσεις σωστά. Θυμήσου κανονικός αέρας με μικρή περίσσεια αέρα θα έχεις προστασία μεταλ΄λων , ισχύς στη φλόγα , χαμηλή θερμοκρασία κρυστάλλωσης της στάχτης και λιγότερο θόρυβο. Άν δεν μπορείς να τα κάνεις αυτά γυρισε σε πετρέλαιο ή ξύλα.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150661 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Re:Re:Πρόβλημα σε ferroli p7

etsa67 έγραψε: Μπορείς αλλά το σημαντικό είναι να τον ρυθμίσεις σωστά. Θυμήσου κανονικός αέρας με μικρή περίσσεια αέρα θα έχεις προστασία μεταλ΄λων , ισχύς στη φλόγα , χαμηλή θερμοκρασία κρυστάλλωσης της στάχτης και λιγότερο θόρυβο. Άν δεν μπορείς να τα κάνεις αυτά γυρισε σε πετρέλαιο ή ξύλα.

Νά σέ ρωτησω κάτι άλλο, όταν καίω σβαι Νάγκετς αυστριακά δλδ έχω καρβουνακια μέ οποιοδήποτε άλλο μόνο στάχτη καί έχω δοκιμάσει πολλά γιατί;

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150667 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Re:Re:Πρόβλημα σε ferroli p7
Δοκίμασε να μειώσεις αέρα με αυτά τα πέλλετσ.
Είναι απο μαλακό ξύλο έλατα και καίγονται εύκολα απαιτούν δηλ. λιγότερο αέρα απο κάποια ΄λλα που έχουν στη σύνθεσή τους έλατο -πεύκοα και οξιά ΄ή δρύς ή ευκάλυπτο -λεύκα.
Η φλόγα θα πρέπει να είναι μεγάλη να εκτείνεται απο τη μπούκα 2,5 -3,5 φορές περισσότερο του μήκους της και να δημιουργούνται γλώσες στις ακρες της φλόγας χρώματος πορτοκαλί - κίτρινο.Πιο πολύ κίτρινο.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150668 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Re:Re:Re:Πρόβλημα σε ferroli p7

etsa67 έγραψε: Δοκίμασε να μειώσεις αέρα με αυτά τα πέλλετσ.
Είναι απο μαλακό ξύλο έλατα και καίγονται εύκολα απαιτούν δηλ. λιγότερο αέρα απο κάποια ΄λλα που έχουν στη σύνθεσή τους έλατο -πεύκοα και οξιά ΄ή δρύς ή ευκάλυπτο -λεύκα.
Η φλόγα θα πρέπει να είναι μεγάλη να εκτείνεται απο τη μπούκα 2,5 -3,5 φορές περισσότερο του μήκους της και να δημιουργούνται γλώσες στις ακρες της φλόγας χρώματος πορτοκαλί - κίτρινο.Πιο πολύ κίτρινο.

Τώρα τό δουλεύω στή τέταρτη σκάλα καί τον αέρα τόν έχω στο 140 πόσο μπορώ νά κατεβω ακόμα;

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ