Λέβητας πελλετ-ξυλου Mareli CB25kw

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141024 από johnnybo
Καλησπερα συμφορουμιτες.Θα θελα να ρωτησω εαν εχει καποιος εμπειρια απο τον Λέβητας πελλετ-ξυλου Mareli CB25kw.Το ονομα αν και ιταλοφερνει ο λεβητας πρεπει να ειναι βουλγαρικος.Επισης ειδα και τον εισαγουν και καποιοι αντιπροσωποι απο το Κιλκις,Θεσσαλονικη και κανα δυο αλλες περιοχες.Μηπως μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #147001 από ΚΛΕΑΝΘΗΣ
Απαντήθηκε από ΚΛΕΑΝΘΗΣ στο θέμα Λέβητας πελλετ-ξυλου Mareli CB25kw
ΠΡΏΤΑ ΑΠ ΌΛΑ ΕΊΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΊ ΜΕ ΚΑΘΕΤΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΆ ΤΟΥ.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #147003 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Λέβητας πελλετ-ξυλου Mareli CB25kw
Και τι θα ζεστάνεις με αυτό το πραμματάκι? Αυτό όπως το κόβω θα κρατήσει ίσα με μία 5 αετία σαν τα παλιά φερολλι και ιδεάλ στάνταρτ δεκαετίας 89-90 που όταν λειτουργούσαν χωροπηδάγανε κιόλας.
Κανά 3-5 σώματα?
Τον έχω δεί είναι μικρός και θα το ξαναπώ μην αγοράζετε μικρά πράγματα ιδίως από έξω θα την πατήσετε.
Υπάρχουν εντός Ελλάδας πολύ αξιόλογα μηχανήματα που θα έχεις και υποστήριξη σέρβισ , αντι/ση μηχανήματος σε περίπτωση ατέλειας.
Αν σου πάθει κάτι και σου πεί ο αντιπρόσωπος πέρε την εταιρεία τι θα κάνεις?
Και μη μου πείς (το έχει βάλει φίλος μου και είναι τούρμπο).
Ξεκίνα με μία ωραία μελέτη απωλειών του σπιτιού σου πρώτα , μετά κοίταξε Ελληνικά μηχανήματα και θα σε βοηθήσουμε από εδώ όσο μπορούμε.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #147005 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Re:Λέβητας πελλετ-ξυλου Mareli CB25kw
Etsa67 τσουρεκια μας τα έχεις κανει με το παρε ελληνικο μηχανημα και με οτι δεν θα εχεις υποστήριξη και σερβις στα ξενα . Ποσο ακομα;;;;; πωωωωω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #147006 από burnit40
Απαντήθηκε από burnit40 στο θέμα Re:Λέβητας πελλετ-ξυλου Mareli CB25kw
ναι ρε φιλε etsa.ο γαμπρος μου πηρε ελληνικο εκαψε 10 αντιστασεις κ κανεις δεν νοιαστηκε.προτοιμουμε ελληνικα εφοσον ειναι καλα η καλυτερα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΚΛΕΑΝΘΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #147007 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Re:Λέβητας πελλετ-ξυλου Mareli CB25kw
Νομίζετε ότι δεν πρέπει?
Τα έχω βάλει με τους κατασκευαστές ξένους και Ελληνες αλλά σου λέω και κάτι. Αγόρασες κάποιο ξένο μηχάνημα ας υποθέσουμε καυστήρα πέλλετ και έχει κοντρόλλερ δύσκολο στα ξένα και με πρόσβαση στους παραμέτρους αδιανόητη.
Με καλεί κάποιος πελάτης και μου λέει υπάρχει πρόβλημα με τη καύση του πέλλετ. Ξέρεις πόσα προβλήματα αντιμετωπίζω με τους πέλάτες που αποφασίζουν να αγοράσουν μόνοι τους το κάθε μηχάνημα?
Πρόσφατα μπήκα σε ένα Ξένο σάιτ το οποίο είχε υπολογιστικό έντυπο απωλειών αρκεί να έδινες τα κυβικά των χώρων και τη μέση διαφορά θερμοκρασίας και σου έβγαζε λέβητα τόσης ισχύος.
Τους στέλνω email ότι γράφουν μακακίες και ότι ο πίνακας δεν ανταποκρίνεται στη πραγματικότητα καθόλου.
Η απάντηση ήταν πρέπει να βάλεις και δοχείο.
Εχω μάθει 25 χρόνια τώρα να δουλεύω σε όλες μου τις εγκα/σεις με μελέτη και μεθοδικότητα.
Υπάρχουν Ελληνικοί λέβητες και καυστήρες που ανταγωνίζονται ισάξια τους Ευρωπαϊκούς και στα μέταλλα και στη ποιότητα κατασκευής αλλά και στο Κοντρόλερ το οποίο ναι προέρχεται από έξω.
Αλλά σε πολλά μηχανήματα τα περισσότερα προέρχονται από την Ελληνική αγορά.
Κάποτε τηλεφώνησα στη fer της Ιταλίας για να ενημερωθώ για τον καυστήρα πέλλετ αλλά η κοπέλα εκτός που δεν μιλούσε Αγγλικά με προώθησε σε αντιπρόσωπο Ρουμανίας και εκεί τα πήρα.
Ή εταιρία Ατμος με εξυπηρέτησε καλά , καθώς και κάποιος από τη Λιθουανία στην Astra gas αλλά στη Σλοβακία και Βουλγαρία εκτός από κάποιον που ρώτησα για πέλλετ , δεν μπορούσαν να βρούν τον υπεύθυνο.
Οι αντιστάσεις έχουν να κάνουν με τον προμηθευτή αλλά πέσ μου το μηχάνημα που χρειάστηκε να τις αλλάξεις.
Η Θερμοστάλ δεν είναι καλή , μάλιστα η καλύτερη σε όλα τα Βαλκάνια νομίζω ότι είναι έχει και δικό της δοκιμαστήριο τελευταία,
Η idealenergy
H Xάλκοθέρμ , ο Σαμαράς , ο Τιτάν , Ο Καζής , και η Θερμής κατασκευές που στέκονται ισα στον ακριβό ανταγωνισμό της Β. Ευρώπης.
Θα το ξαναπώ για κάποιους που δεν το γνωρίζουν Οι καλύτεροι τεχνίτες της Ν. Ευρώπης προέρχονται από τη Χαλκίδα και τον Πειραιά λόγω των Ναυπηγείων και της περίφημης τότε σχολής του ιδρύματος του Ευγενιδίου.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.624 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ