Σωστή επιλογή Θέρμανσης; Θεσσαλονίκη εκτος πολεως 200 τμ. Βοήθεια

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #134074 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Μα τι λες τώρα @jnet

... "Εγώ λέω να του υπογράψουμε και ποινική ρήτρα, ώστε αν δε μείνει ικανοποιημένος να του αλλάξουμε το σύστημα" ....

Πάει.... χάθηκε το μέτρο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #134110 από avato-pantou

jimthess έγραψε: Αδερφέ , η αληθεια ειναι οτι ειμαι μπερδεμένο άτομο.Αλλά στην προκειμένη περίπτωση το αποτέλεσμα είναι θέμα σκέψης. Να δώσω 7000 για να κάνω απόσβεση μετά 10 χρόνια που ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται ( η προσωπική μου γνώμη είναι ότι όλα είναι τεχνητά και το πετρέλαιο θα πέσει ή η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο που μπορούμε να θερμάνουμε τα σπίτια μας με νερό!!!!), ή να βρώ ένα αξιόπιστο μηχάνημα που να μου κάνει την δουλειά που θέλω σε γενικές γραμμές ( όλοι σε τελική ανάλυση πέφτουμε θύματα των συμφερόντων,του ονόματος και της υπεραξίας).Προσωπικά η δικιά μου άποψη είναι να δώσω αρκετά λεφτά ( όταν!!!! έρθουν στην μόνωση και δεν θα τα λυπηθώ) παρά σε ένα ακριβό σύστημα θέρμανσης. Και για να έρθουμε στο προκείμενο καμμιά άποψη για τον mavil pecal;
ΥΣ Χθές έγινα μάρτυρας της ωφέλειας του φόρουμ όπου ένας φίλος έχει εγκαταστήσει ενα σύστημα θέρμανσης που κάποιο μέλος έχει επιστήσει την προσοχή σε κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα του συστήματος αυτού, το οποίο αν το γνώριζε ο φίλος θα έπαιρνε κάποια συγκεκριμένα μέτρα ( δεν αναφέρω μάρκα γιατι δεν θέλω να το πάρει κάποιος ως δυσφήμηση).


Δηλαδή θα προχωρηση η τεχνολογία στην θέρμανση και στην θερμομόνωση θα μεινη στάσιμη!!.Αυτο μήπως λέγετε δυο μέτρα και δυο σταθμά; :whistle:
Ψαξου λίγο παραπάνω
.

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134358 από jimthess
τελικά έχω ψιλοκαταλήξει!!!! σε δύο : topling BT 40 και starfire maxi 30 . Τι λέτε αδέρφια; Ποιόν από τους δύο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #134359 από ΑΠ16
3η λύση green eco therm erato 30 kw αυτοκαθαριζόμενος με αποθήκη 500 κιλών. Τιμή 2500-2600 με φπα. Στα τζάκια Αλέξανδρος Χαριλάου. Το έβαλα σπίτι μου, Τρίλοφος 165 τετραγωνικά με 25000 θερμίδες σώματα. Μπορείς να ρυθμίσεις την ισχύ του λέβηττα από 32 έως 10 κιλοβάτ. Βγάζω τη στάχτη 1 φορά ανά 2 εβδομάδες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #134363 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Ότι και να σου λένε... η ουσία είναι μία...

Θες να ζεσταίνεσαι τζάμπα...? Κάνε τούμπανο τις μονώσεις..... Όλα τα άλλα είναι τούφες.......

Η λύση λοιπόν: Λέβητας μάρκας: "Εξωτερ. Θερμομον. 10 cm".... δεν καίει τίποτα......

:whistle: :lol: :huh: :dry: :unsure: B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #134385 από ΑΠ16
Κακά τα ψέμματα, σαν τη μόνωση δεν έχει. Δεν είναι τυχαίο ότι στις Βόρειες χώρες βελτιώνουν τις μονώσεις τους. Δες το και πιο απλά όταν κρυώνεις βάζεις πάνω σου μπουφάν για να κρατήσεις το κρύο έξω. Δυστυχώς η θερμομόνωση δεν είναι πάντα εφικτή. Ιδανικά αναβαθμίζεις το σπίτι σου με μια καλή μόνωση και κατεβάζεις τις θερμιδικές σου ανάγκες σε μεγάλο ποσοστό. Βέβαια για μεγάλα σπίτια το κόστος δεν είναι και ασήμαντο...
Επί τη ευκαιρία, τι τιμές έχουν οι μονώσεις τώρα (πχ 7εκ γραφιτούχα με τα εξωτερικά επιχρίσματα τοποθετημένα)?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ