Σωστή επιλογή Θέρμανσης; Θεσσαλονίκη εκτος πολεως 200 τμ. Βοήθεια

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133837 από jnet

jimthess έγραψε: Ακουω και πολυ καλα λογια για τον pecal της mavil που ειναι ελληνικός και εταιρία από εδώ κοντά στην Μακεδονία, από την άλλη έχω πάρει προσφορές για σουηδικούς pellmax ub(ακριβος), effecta (πιο ακριβός),hoher biowin αυστριακός (ακόμη πιο ακριβός)

Δες και αυτόν που διαφημίζεται στην σελίδα επάνω.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133854 από χρηστος8

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: ... αν δεν το πω... θα σκάσω.....

Λοιπόν... όσο ξέρετε εσείς να κάνετε service στο eurofighter, άλλο τόσο ξέρω εγώ από πέλλετ. Κοινώς, είμαι παντελώς άσχετος.

Αλλά, αν ο maxi 30 της starfire, είναι όπως το τζάκι EVO της starfire [και καλά αντιγραφή του palazzeti, τα οποία palazzeti ειναι και αυτά της πλάκας (προσωπική άποψη)], τότε θέλει προσοχή και μάλιστα μεγάλη.

Και είπαμε, ΔΕ γνωρίζω από πέλλετ.



Ο maxi 30 ειναι λεβητας πελλετ που κυκλοφορει στην Ευρωπη χρονια πριν τον μαθουμε εμεις στην Ελλαδα.
Η ποιοτητα του φαινεται απο την ελλειψη προβληματων στους χρηστες...και ειναι πολλοι πλεον και
στην Ελλαδα.

Η λογικη που σχολιαζεις εναν λεβητα φιλε φουσκιτακη ειναι η λογικη του οδοστρωτηρα...τα ισοπεδωνει ολα.
Αν αγορασεις πχ μια ξυριστικη μηχανη hitachi και σου βγει μαπα τοτε δεν θα αγορασεις και αντλια θερμοτητας της hitachi;;;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133855 από sootos

jimthess έγραψε: Ακουω και πολυ καλα λογια για τον pecal της mavil που ειναι ελληνικός και εταιρία από εδώ κοντά στην Μακεδονία, από την άλλη έχω πάρει προσφορές για σουηδικούς pellmax ub(ακριβος), effecta (πιο ακριβός),hoher biowin αυστριακός (ακόμη πιο ακριβός)

Για τον δευτερο ,τελειος λεβητας αλλα αν χρειαστεις τον αντπροσωπο.....βλεπω να κανεις φονο.......................................................................... ..........ΜΑΚΡΙΑΑΑΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133856 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Χρήστο... το ότι "έκρινα" αυστηρά τον καυστήρα pellet, ναι, θα το δεχτώ.

Κάνεις όμως σα να έθιξα το δικό σου εργοστάσιο... :unsure:

Μακάρι να είναι λοιπόν καλός το καυστήρας πέλλετ και να μην έχει προβλήματα.

Φιλικά....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133858 από χρηστος8

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: Χρήστο... το ότι "έκρινα" αυστηρά τον καυστήρα pellet, ναι, θα το δεχτώ.

Κάνεις όμως σα να έθιξα το δικό σου εργοστάσιο... :unsure:

Μακάρι να είναι λοιπόν καλός το καυστήρας πέλλετ και να μην έχει προβλήματα.

Φιλικά....



Ελα τωρα, μην πας να τα μπαλωσεις ριχνοντας σποντες σε αλλους...μπορουσες να αποφυγεις ολα τα παραπανω.
Ενω το δηλωνεις πως εισαι ασχετος, κανεις κριτικη (σου φαινεται λογικη;;;) προιον που δεν το εχεις δει ουτε καν σε λειτουργια.
Αν μη τι αλλο εχω συνδεσει (το εχω ξαναπει) κοντα στα 10 μηχανηματα και δικαιουμε να εχω προσωπικη αποψη και για τον λεβητα και για τον αντιπροσωπο του.
Σε αυτο το φορουμ εδω και πανω απο 2 χρονια εχω πει την γνωμη μου για δεκαδες λεβητες - ηλιακους κτλ... εξαιρετικους η οχι και εχω θιξει πρωτος τα αδυνατα σημεια τους...
Κοντα στους 40 opop λεβητες εβαλα, ομως το οτι οι αντιστασεις τους καιγονται σαν χαρτι το τονισα εξαρχης...μειονεκτημα του κερατα.
Μηπως αυτο το εργοστασιο.... δεν ειναι δικο μου;;;
Προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος...κατι που δεν γνωριζω, δεν το αγγιζω σχολιαζοντας το.
Εσυ;;;
Φιλικα :)



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fotisbasm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133860 από kosmidis80
Εγω τοσα εκαψα με εργολαβικη μονωση και 24 ωρη λειτουργια. Ισα ισα που αν αναβα και εσβηνα θα εκαιγα παραπανω. Ρε συ Φουσκιτακη αφου δεν κατεεις πραμα. Οι 4 τονοι δεν ειναι λιγοι, στοχος ηταν με τον χειμωνα που εκανε οι 3μιση, αλλα εχε χαρει οι δοκιμες, τα πειραματα και οι 20+ βαθμοι στα υπνοδωματια, που μετα τους κατεβασα στους 18,5 με 19

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ