Λεβητας πελλετ eco spar calena 30kw

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130252 από geokatsa
Απαντήθηκε από geokatsa στο θέμα Λεβητας πελλετ eco spar calena 30kw
καλημερα σε ολους.theoilia και εγω βασησμενος στον κατασκευαστη το πηρα,και για την μεταχ/νη τιμη του.οσο για την καταναλοση εγω με αυτον τον καιρο ειμαι ευχαριστημενος.απο 30/1/14 εως σημερα 9/2/14 ωρα 9 εκαψα 25 σακια,ενω σε πετρελαιο ηθελα 160 λιτρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130253 από geokatsa
Απαντήθηκε από geokatsa στο θέμα Λεβητας πελλετ eco spar calena 30kw
Εσει τη μιχανημα εχεισ και τι προβλημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130254 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Λεβητας πελλετ eco spar calena 30kw
Το ότι έλληνας κατασκευαστής μου πούλησε σόμπα πέλλετ και αντί να είναι 13kw όπως λέει στα τεχικά του χαρακτηριστικά,είναι με το ζόρι 9kw.Και από που το κατάλαβα;Όταν εκ των υστέρων κατάλαβα ότι με 2kg/h μέγιστη κατανάλωση δεν είναι δυνατόν να είναι 13kw.Και αν δεν έβρισκα το energ ακόμη θα νόμιζα οτι έιναι 13αρα.Και εντάξει,μπορεί η σόμπα κατασκευαστικά να είναι καλή αλλά η παραπλάνηση υπάρχει.Και είμαι περίεργος αν αυτή η σόμπα εξάγεται και σε άλλες χώρες της ευρώπης που το κράτος προστατεύει καλύτερα τους καταναλωτές και αν και εκεί την πουλάνε ως 13αρα

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130281 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λεβητας πελλετ eco spar calena 30kw

theoilia έγραψε: Πάντως ο κατασκευαστής για τον Calena 35kw λέει μέγιστη κατανάλωση 7,5kw/h



Για ποιον κατασκευαστη μιλαμε βρε theoilia...για αυτον που μεχρι προτινος και εδω και τρια χρονια την auriga 23kw την εδινε με μεγιστη καταναλωση 2kg/h ;;;
Και τον λεβητα του geokatsa (παλιο μοντελο) 2,5kg/h τον εδιναν μεχρι που αντικατασταθηκε με τον λεβητα των 35kw και δινουν πλεον μεγιστη καταναλωση 7,5kg/h.
Εγω μετα απο αρκετα χρονια υδραυλικος δεν εμπιστευομαι τιποτα και κανεναν...μπορει να ψειριζω τον κωλο της μαιμους...ακομη κι ετσι ομως υπαρχουν περιπτωσεις που την παταω.
Αν εσεις σε αυτη την Σκοπιανη αντιπροσωπεια βλεπετε την προσωποποιηση της αξιοπιστιας (οχι μονο στα kw) εγω περισευω.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130285 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Λεβητας πελλετ eco spar calena 30kw
Χρήστο το σχόλιο μου έγινε για προβληματισμό,δεν το έκανα για να επιβεβαιώσω κάποιον.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ