Οικονομικες ρυθμισεις λεβητα VESTA 40KW

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #121827 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλησπερα εχω ενα vesta 40 kw.το σπιτι ειναι 93 αμονωτο 1977 με μονα τζαμια,εχω βαλει το προγραμμα ισχυς 3 και τα νερα στο καζανι με ρυθμιση τους 75 βαθμους δεν ξεπερνουν τους 60 βαθμους.οταν ανεβασω σκαλα ισχυς ανεβαινουν και τα νερα πιο πανω αλλα τρωει πελλετ πιο πολυ.εισαγωγη επιστροφη εχω 10-13 βαθμους διαφορα.9 σωματα στο σπιτι κυκλοφωριτης στη πιο μεγαλη σκαλα(wilo).στηλες μονομενες στα 3 μετρα απο το λεβητα σωμα και γραμμη.εχω μπει στο μενου του τεχνικου (ειμαι ηλεκτρονικος)και εχω ανεβασει τον αερα του μοτερ φυσητηρα φλογας.μηπως πρεπει να χαμηλωσω και τις στροφες μοτερ καμιναδας?θερμοκρασια καμιναδας εως 180c.ti na κανω ?ευχαριστω
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #121838 από γιαννης-δραμα

ΚΩΣΤΑΣ VESTA 40KW έγραψε: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ VESTA 40 KW.ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ 93 ΑΜΟΝΩΤΟ 1977 ΜΕ ΜΟΝΑ ΤΖΑΜΙΑ,ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΣΧΥΣ 3 ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΖΑΝΙ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΟΥΣ 75 ΒΑΘΜΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟΥΣ 60 ΒΑΘΜΟΥΣ.ΟΤΑΝ ΑΝΕΒΑΣΩ ΣΚΑΛΑ ΙΣΧΥΣ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΤΡΩΕΙ ΠΕΛΛΕΤ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΕΧΩ 10-13 ΒΑΘΜΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ.9 ΣΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΥΚΛΟΦΩΡΙΤΗΣ ΣΤΗ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΣΚΑΛΑ(WILO).ΣΤΗΛΕΣ ΜΟΝΟΜΕΝΕΣ ΣΤΑ 3 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΕΒΗΤΑ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΗ.ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ (ΕΙΜΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ)ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΟΥ ΜΟΤΕΡ ΦΥΣΗΤΗΡΑ ΦΛΟΓΑΣ.ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΜΗΛΩΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΜΟΤΕΡ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ?ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΕΩΣ 180C.TI NA ΚΑΝΩ ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Κωστα γραφε με μικρα σε παρακαλω.


Sent from my LG-E455 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #121843 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
καλησπερα γιαννη ειμαι καινουργιος .για πες καμια ιδεα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.055 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ