Εσωτερικου η εξωτερικου χωρου;Ποσα ΚW η Κcal;

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121451 από Giorgos 198
:) Να στειλω την αραβονιαστικια μου να βλεπει φλογα με τους δικους σου γιατι εγω θα κουβαλαω και θα καθαριζω τα περι λέβητα...
Σιγουρα τωρα οτι και να γραφουμε αν δεν γινει μελετη δν παιρνουμε τα σωστα αποτελεσματα...Λεω να κάτσω να την κανω μονος..Αν δεν χαθω στους τυπουσ γιατι δυστηχως στην Ελλαδα των ευκαιριων δεν εχω ασχοληθει με το επαγγελμα μου και κοντευω να ξεχασω τα παντα μετα απο πεντε χρονια που δουλευω σε κλαρκ..και οχι σαν περιβαντολογος...Τωρα αν καποιος μποροθσε να με βοηθησει κατα προσεγγιση να βρω τα ΚCal h Kw που χρειαζομε γιατι δυστηχως μάρεσει να μιλαω στα ίσια με 700 ευρω που πέρνω δεν φτάνουν τωρα για μελετη και ήθελα να προλαβω την Helexpo να παρω απο εκει καποιο λέβητα...Τα χρηματα για τον λέβητα τα περημενει η αραβωνιαρα απο προγραμα μαζι με λιγα που καταφερα να βαλω εγς στην άκρη...Συνολο 3500 ευρω και κατι λιγα πιστευω θα τα βρω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121454 από Giorgos 198
Ααααα οσο για το εξοικονομω στη Θεσσαλονίκη εχουν τελειωσει τα χρηματα οποτε εφαγα ακυρω μετα απο αναμονη...Δυσκολα ξανα να βγει το εξοικονομω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121459 από χρηστος8
Αν εχεις τον χωρο για λεβητα (στο λεβητοστασιο) μην το σκεφτεσαι καθολου...
Με ενα starfire maxi 30kw... για τα 114m2 θα εισαι αρχοντας.
Με τα λεφτα που αναφερεις τον τοποθετεις κιολας.
Υποψην ο αντιπροσωπος βρισκεται λιγο εξω απο Θεσσαλονικη και θα εχεις πληρη υποστηριξη σε οτι χρειαστεις.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121466 από kosmidis80

Giorgos 198 έγραψε: :) Να στειλω την αραβονιαστικια μου να βλεπει φλογα με τους δικους σου γιατι εγω θα κουβαλαω και θα καθαριζω τα περι λέβητα...
Σιγουρα τωρα οτι και να γραφουμε αν δεν γινει μελετη δν παιρνουμε τα σωστα αποτελεσματα...Λεω να κάτσω να την κανω μονος..Αν δεν χαθω στους τυπουσ γιατι δυστηχως στην Ελλαδα των ευκαιριων δεν εχω ασχοληθει με το επαγγελμα μου και κοντευω να ξεχασω τα παντα μετα απο πεντε χρονια που δουλευω σε κλαρκ..και οχι σαν περιβαντολογος...Τωρα αν καποιος μποροθσε να με βοηθησει κατα προσεγγιση να βρω τα ΚCal h Kw που χρειαζομε γιατι δυστηχως μάρεσει να μιλαω στα ίσια με 700 ευρω που πέρνω δεν φτάνουν τωρα για μελετη και ήθελα να προλαβω την Helexpo να παρω απο εκει καποιο λέβητα...Τα χρηματα για τον λέβητα τα περημενει η αραβωνιαρα απο προγραμα μαζι με λιγα που καταφερα να βαλω εγς στην άκρη...Συνολο 3500 ευρω και κατι λιγα πιστευω θα τα βρω...


Μιας και εισαι συναδερφος (οχι στο κλαρκ ;) ), στειλε μου το email σου και θα σου δωσω αυριο excelακι να υπολογισεις με μεγαλυτερη ακριβεια τις αναγκες σου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121468 από dimlyk
αν εχεις κανα βιβλιρακι να βρεις τους συντελεστες θερμομονωσης καντο...δεν ειναι υσκολο λιγη ορεξη για πραξεις χρειαζεται
εναλλακτικα το συντελεστη που εδωσες καντον 0,50
λιγο καλυτερα κατα δωματιο με συντελεστες 40-60 για τα γωνιακα 30-40 για βορεινα και 20-30 για τα εσωτερικα και νοτια
αλλη προσεγγιση 80χ επιφανεια δαπεδου οροφης +28 χ επιφανεια εξωτερικων τοιχων
και σε ολα + το μποιλερ


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121472 από Giorgos 198
Λοιπόν το e-mail ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. στειλε σε αυτο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ