Edilkamin Ottawa

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117684 από thegoul
Απαντήθηκε από thegoul στο θέμα Re:Edilkamin Ottawa
Χαλκιδική σε ποιο σημείο. Μένω στα Μουδανιά και έχω σόμπα λέβητα της edilkamin.Αν κατάλαβα καλά άλλαξες την λειτουργία του λέβητα από λειτουργία με θερμοκρασία νερού σε λειτουργία με θερμοκρασία θερμοστάτη χώρου.Και εγώ με θερμοκρασία χώρου τον λειτουργώ.Σε δοκιμές που έκανα πέρσι παρατήρησα ότι η λειτουργία με θερμοκρασία νερού είχε πολύ μεγαλύτερες καταναλώσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117799 από sakis_konstantinou
Απαντήθηκε από sakis_konstantinou στο θέμα Re:Edilkamin Ottawa
Καλησπέρα,

Και γω στα Μουδανια μένω.Έχω κάψει μέχρι στιγμής Energy point και τωρα ameco. Σήμερα έχω παραγγείλει golden nuggets. Αυτό που με προβληματίζει είναι το κάρβουνο στο θάλαμο καύσης και ιδιαίτερα στον κοχλία.
Στέλνω και σχετικές φωτογραφίες για να ακούσω τις δικές σου εμπειρίες από καθαρίσματα. Είναι φυσιολογική η κατάσταση στις εικόνες ή λόγω της ασχετοσύνης μου είμαι υπερβολικός ?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117802 από sakis_konstantinou
Απαντήθηκε από sakis_konstantinou στο θέμα Re:Edilkamin Ottawa
Ambientes,

Σου στέλνω φωτογραφίες πριν απο το καθάρισμα και μετά. Υπόψιν ότι από την προηγούμενη φορά έχουν μεσολαβήσει
δύο ημέρες λειτουργίας. Είναι φυσιολογικές αυτές οι εικόνες ?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117830 από AMBIENTES
Απαντήθηκε από AMBIENTES στο θέμα Re:Edilkamin Ottawa
Για τα συγκεκριμένα πέλλετ που καις ναι είναι φυσιολογικό,αλλά το συγκεκριμένο σημείο πάντα θα πιάνει είτε λίγο είτε πολύ(αναλόγως το πέλλετ) γιατί αν παρατήρησες εκεί δεν έχει ούτε τρυπες αλλά ούτε και εγκοπές για να φυσάει αέρα λόγω το ότι είναι στην άκρη του κοχλία που ρείχνει τα πέλλετ,οπότε είναι έτσι κατασκευασμένο για λόγους ασφαλείας(φωτιά στο χώρο της αρίδας).Εγώ τον καθαρίζω περίπου μια φορά την εβδομάδα και έχει λίγο ποιό πολυ καρβουνο σε αυτό το σημείο,αλλά το ότι είναι ποιό χοντρό το κάρβουνο για αυτό το βγάζω και εύκολα με μια σπατουλίτσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117831 από sakis_konstantinou
Απαντήθηκε από sakis_konstantinou στο θέμα Re:Edilkamin Ottawa
Ambientes αν άλλαζα με κάποιο τροπο τις ρυθμίσεις θα κατάφερνα τίποτα :


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117833 από AMBIENTES
Απαντήθηκε από AMBIENTES στο θέμα Re:Edilkamin Ottawa
Μπορείς να δώσεις λίγο παραπάνω αέρα αλλά σου λέω αυτό που είδα στις φώτο δεν είναι πρόβλημα και αφού θα κάψεις και golden δές το και αυτό.Τώρα οσο αφορά αυτό που ανέφερες σε προηγούμενο ποστ για το Ρ2 να δουλεύει συνεχως δεν το έχω βρεί, αλλά μπορείς αλλάζοντας τις ρυθμήσεις του Ρ1 να το κάνεις να συμπεριφέρεται ως Ρ2.Ο κωδικός είναι -13(μείον 13) στο μενού.Αν θέλεις γραψε μου το email σου ή στείλτο μου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. για να σου στείλω όλες τις παραμέτρους και τους κωδικούς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ