Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32172 από panpeletak
Απαντήθηκε από panpeletak στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Τελικά με είπε ο αντιπρόσωπος ότι θα με κάνει την παράλληλη σύνδεση, δηλαδή ότι μπορώ να επιλέξω ποιον λέβητα θα καεί καθώς ο θερμοστάτης χώρου θα ελέγχει τον κυκλοφορητή που είναι ένας. Απλά εγώ θα γυρίζω την βάνα και θα κλείνω τελείως τον ένα λέβητα και θα ανοίγω τον άλλο.
Μου έμεινε τώρα η σύνδεση του fl στο ρεύμα και είμαι έτοιμος!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57975 από panpeletak
Απαντήθηκε από panpeletak στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Τι έγινε ρε παιδιά. Ο χειμώνας άρχισε κανονικά και αναψαμε και τον FL να ζεστάνουμε το κοκαλάκι μας. Γενικά έγω θερμαίνομαι με πέλλετ πρώτο χειμώνα, οπότε θα αρχίσω τώρα να διαμορφώνω άποψη για τον νέο μου λέβητα. Ποια είναι τα βασικά προβλήματα που αντιμετωπίσατε εσείς οι παλαιότεροι χρήστες?????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58487 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

panpeletak έγραψε: Τι έγινε ρε παιδιά. Ο χειμώνας άρχισε κανονικά και αναψαμε και τον FL να ζεστάνουμε το κοκαλάκι μας. Γενικά έγω θερμαίνομαι με πέλλετ πρώτο χειμώνα, οπότε θα αρχίσω τώρα να διαμορφώνω άποψη για τον νέο μου λέβητα. Ποια είναι τα βασικά προβλήματα που αντιμετωπίσατε εσείς οι παλαιότεροι χρήστες?????

Τα προβλήματα που έχει ο καθένας μας είναι λίγο διαφορετικά μην ξεχνάς ότι δεν έχουμε όλοι τα ίδια σπίτια και δεν μένουμε στις ίδιες περιοχές

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58684 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

panpeletak έγραψε: Τι έγινε ρε παιδιά. Ο χειμώνας άρχισε κανονικά και αναψαμε και τον FL να ζεστάνουμε το κοκαλάκι μας. Γενικά έγω θερμαίνομαι με πέλλετ πρώτο χειμώνα, οπότε θα αρχίσω τώρα να διαμορφώνω άποψη για τον νέο μου λέβητα. Ποια είναι τα βασικά προβλήματα που αντιμετωπίσατε εσείς οι παλαιότεροι χρήστες?????


Προβλήματα;;;; εκτός του ότι ακόμη ανακαλύπτουμε νέες πτυχές του λέβητα κανένα άλλο πρόβλημα. Εγώ εδώ και μέρες τώρα έχω ξεχάσει τι θα πει λεβητοστάσιο. Ούτε κάν την στάχτη μετά απο 2 εβδομάδες δεν έχω κατέβει να αδειάσω (ευτυχώς χωράει πολύ πράμα) και η κατανάλωσή μου 11 τσουβαλάκια την εβδομάδα που μας πέρασε. Εννοείτε ότι έχω μόνιμα 22 μέσα στο σπίτι και μόνιμα ΖΝΧ (μιλάμε για 24 ώρες το 24ωρο λειτουργίας). Αν είχα βάλει και την τετραοδη.....θα ήμουνα super. Πέλλετ καίω Golden Nuget, απλά τέλειο αξίζει τα λεφτά του. :P

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59048 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Ξεκινησαμε το Golden?
Μια χαρα ε?
Χρειαστηκε να αλλαξεις τις ρυθμισεις τελικα απο μαρκα σε μαρκα?
Παρατηρησες αν ηθελε π.χ. περισσοτερο αερα-καυσιμο-κ.λ.π.

Θα σε παρω βεβαια κ κανα τηλ. να σε ζαλισω λιγο. :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59051 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

panpeletak έγραψε: Τι έγινε ρε παιδιά. Ο χειμώνας άρχισε κανονικά και αναψαμε και τον FL να ζεστάνουμε το κοκαλάκι μας. Γενικά έγω θερμαίνομαι με πέλλετ πρώτο χειμώνα, οπότε θα αρχίσω τώρα να διαμορφώνω άποψη για τον νέο μου λέβητα. Ποια είναι τα βασικά προβλήματα που αντιμετωπίσατε εσείς οι παλαιότεροι χρήστες?????


Γενικα ειμαι ευχαριστημενος με τον λεβητα.
Το καλο-κακο του ειναι οτι εχει πολλες ρυθμισεις.
Λεω καλο-κακο επειδη με τρωνε τα χερακια μου για να βρω τις ιδανικες
κ καμια φορα τα κανω :sick: , κ αντε παλι απ την αρχη.
Που θα μου παει ομως θα το βρω.
Βεβαια να ευχαριστησω κ των kakos που με εχει βοηθησει αρκετα!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ