Αντοχή του λέβητα και της υδραυλικής σόμπας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43346 από mastoras
Είναι πολύ απλό αγαπητέ μου φίλε.

Θα διάλεγα έναν Ελληνικότατο, και αυτό γιατί δεν έχω τα χρήματα να πάρω ένα Σουηδικό η Ιταλικό ποιοτικό μηχάνημα που απέχει μακράν από τα Εγχώρια σε τεχνολογία, υλικά κατασκευής, κατασκευαστική εμπειρία ετών κτλ κτλ.

Είναι καθαρά θέμα οικονομικό. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43353 από DOOM_NX
Εγώ τώρα που το ξανασκέφτομαι, θα προτιμούσα να ζω σε άλλη χώρα όπου η παράδοση pellet γίνεται χύμα σε δεξαμενές με αναρρόφηση. Επίσης, θα είχα αγοράσει λέβητα με αυτόματη τροφοδοσία από τη δική μου δεξαμενή, αυτόματο καθάρισμα και μεγάλο συρτάρι στάχτης ώστε να αδειάζω μια φορά το μήνα και παραπάνω. Καλός, χρυσός, αλλά το να κουβαλάς ένα-ένα τα τσουβάλια, να τον γεμίζεις κάθε βδομάδα με 15 τσουβάλια και να αδειάζεις στάχτες κάθε 1-2 μέρες είναι μανίκι... Στο εξωτερικό είναι πολύ μπροστά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43375 από mastoras

DOOM_NX έγραψε: Εγώ τώρα που το ξανασκέφτομαι, θα προτιμούσα να ζω σε άλλη χώρα όπου η παράδοση pellet γίνεται χύμα σε δεξαμενές με αναρρόφηση........... Στο εξωτερικό είναι πολύ μπροστά...


Αυτά πέστα σε κανέναν Αγγλο, Γερμανό, Σκανδιναβο κτλ, που όταν δούνε ήλιο βγαίνουν και φωνάζουν σαν τις γαλοπούλες από την χαρά τους. :lol:

Στην Ελλάδα μας οι γυναίκες μαυρίζουν τα κορμιά τους από τον Απρίλη έως τον Σεπτέμβρη......τα σίλο με τα πέλλετ θα ζηλέψουμε :silly:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43450 από Panos

DOOM_NX έγραψε: Εγώ τώρα που το ξανασκέφτομαι, θα προτιμούσα να ζω σε άλλη χώρα όπου η παράδοση pellet γίνεται χύμα σε δεξαμενές με αναρρόφηση. Επίσης, θα είχα αγοράσει λέβητα με αυτόματη τροφοδοσία από τη δική μου δεξαμενή, αυτόματο καθάρισμα και μεγάλο συρτάρι στάχτης ώστε να αδειάζω μια φορά το μήνα και παραπάνω. Καλός, χρυσός, αλλά το να κουβαλάς ένα-ένα τα τσουβάλια, να τον γεμίζεις κάθε βδομάδα με 15 τσουβάλια και να αδειάζεις στάχτες κάθε 1-2 μέρες είναι μανίκι... Στο εξωτερικό είναι πολύ μπροστά...


πλάκα μας κάνει ρε φίλε?
εμείς που κουβαλάμε τσουβαλάκια δυο φορές την μέρα τι να πούμε, άσε που κάθε εβδομάδα πρέπει να τα ανεβάζουμε στον τρίτο όροφο δέκα τσουβάλια...αυτά είναι τα ωραία!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49582 από DOOM_NX

Panos έγραψε: πλάκα μας κάνει ρε φίλε?
εμείς που κουβαλάμε τσουβαλάκια δυο φορές την μέρα τι να πούμε, άσε που κάθε εβδομάδα πρέπει να τα ανεβάζουμε στον τρίτο όροφο δέκα τσουβάλια...αυτά είναι τα ωραία!!!

Παιδικές ασθένειες είναι αυτά! Αν τελικά διαθοθεί το πέλλετ σαν καύσιμο κανείς δε θα κάνει το λεβητοστάσιο δεύτερο σπίτι του ούτε θα κουβαλάει σα χαμάλης! Υπομονή να δημιουργηθεί επαρκής ανταγωνισμός και να ενημερωθεί ο κόσμος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50378 από lucky4444
ναι και αν διαθοθει το πελλετ σαν καυσιμο θα εκτοξευτει και τη τιμη του απο τους φοβερους ελληνες εμπορους....
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ