Ferroli SFL 3 vs Thermorossi Compact 12

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21186 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ferroli SFL 3 vs Thermorossi Compact 12

nchatzitou έγραψε:
Όχι .... δεν τελειώσαμε , τώρα θα σας πρήξω να μου πείτε πιο είναι το ποιο καλό και φθηνό πέλλετ.

Νομίζατε θα την γλυτώσετε , τώρα που σας βρήκα :lol: :lol: :lol: :lol:

Σας ευχαριστώ.


www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...7&id=13129&Itemid=53

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21189 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Ferroli SFL 3 vs Thermorossi Compact 12

asfet έγραψε: ...
Ναι. Όλοι οι λέβητες που έχουν την ίδια απόδοση, καίνε τον ίδιο τύπο καυσίμου, την ίδια ποιότητα, και βρίσκονται στην ίδια κατάσταση (σωστά ρυθμισμένοι, καθαροί και συντηρημένοι) θα αποδώσουν το ίδιο. Και πάντα βασιζόμενοι στις πληροφορίες της κατασκευάστριας εταιρίας ;) .


Δεν νομίζω να είναι σωστό αυτό. Έχοντας υπόψη την ύπαρξη εξωτερικής αντιστάθμισης σε κάποιους λέβητες νομίζω ότι αυτοί έχουν πιο οικονομική κατανάλωση και ας ταιριάζουν τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά. Επίσης αν η ισχύς λειτουργίας του καυστήρα μπορεί να αυξομειώνεται σε συνάρτηση με τις συνθήκες λειτουργίας (αν το λέω καλά).

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Τάκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21191 από asfet
Απαντήθηκε από asfet στο θέμα Ferroli SFL 3 vs Thermorossi Compact 12
Συμφωνώ σ' αυτό που λες Τάκη, γι' αυτό έγραψα πως στη θέρμανση τα νούμερα δεν είναι απόλυτα.
Παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο.
Και το πώς είναι στημένη η εγκατάσταση παίζει ρόλο.

Ακόμη και για το πόσα kw χρειάζεται ο φίλος nchatzitou, κι αυτό είναι ΠΟΛΥ σχετικό.
Γι' αυτό έγραψα "είσαι κάπου εκεί..., βάλε και κάτι ακόμα....", θα μπορούσα να γράψω και "βγάλε και κάτι για τη διπλή μόνωση...".

Επέλεξα τον Ferroli SFL 3 με καυστήρα Ferroli SUN S7 , με προοπτική του χρόνου να χρησιμοποιήσω και δοχείο αδράνειας σε συνδυασμό με ηλιακό.
Την επόμενη εβδομάδα θα γίνει η εγκατάσταση


Ώπα! πολύ γρήγορος είσαι! :silly:
Είσαι σίγουρος ότι έκανες την απαραίτητη έρευνα αγοράς? Από τα δύο συστήματα που είδες, το ένα ήταν ανεπαρκές, και επέλεξες το άλλο...! :)

Άννα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21507 από nchatzitou
Απαντήθηκε από nchatzitou στο θέμα Ferroli SFL 3 vs Thermorossi Compact 12
όχι φίλε asfet δεν είμαι βιαστικός .Το πέλλετ με ενδιέφερε από πέρσι , αλλά φέτος αποφάσισα να αγοράσω. Πάντως για την τιμή του (2700€ , με το κλειδί στο χέρι) το σύστημα της Ferroli είναι πραγματική ευκαιρία . Αν έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο στην ίδια τιμή , πεσ΄το ελεύθερα , μόνο που ο έμπορος θα πρέπει να βρίσκεται στην περιοχή μου (Ξάνθη) , για να έχω σέρβις ανά πάσα στιγμή .
Επίσης του χρόνου θα συνδεθεί με ηλιακό σύστημα και buffer.

When Kings become philosophers and philosophers become rulers ,then people become happy - Plato

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ