Υδραυλική ξυλόσομπα Prity by manostaz

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35533 από ELECTRICALCHIEF
Απαντήθηκε από ELECTRICALCHIEF στο θέμα Υδραυλική ξυλόσομπα Prity by manostaz
Καλες ζεστες να εχεις!
Η πετρα πισω απο τη σομπα υπήρχε ή την εβαλες μετα? Θα μπορουσαμε να πουμε οτι λειτουργει ως αποθηκη θερμοτητας ή αρκει ο διακοσμητικος της ρόλος?

la nordica svezia
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giorgos3924

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35612 από manostaz
Απαντήθηκε από manostaz στο θέμα Υδραυλική ξυλόσομπα Prity by manostaz
οχι δεν θα ελεγα οτι ειναι αποθηκευση ζεστης ειναι κυριως για διακοσμητικο λογο και μετα σαν καλυτερη μονωση του τοιχου.πρωτα τοποθετηθηκε η σομπα χωρις να συνδεθει,αφου πηρα τα μετρα για το που θα βγει ακριβως η καμιναδα και το ποσο χωρο θα χρειαστω για να τοποθετησω το μαρμαρο απο κατω μετα εντυσα το τοιχο με την μεχρι το υψος στης σομπας.στη συνεχεια ο υδραυλικος συνδεσε και εφυγε και μετα ντυθηκε ο τοιχος μεχρι επανω..νομιζω οτι ετσι ειναι η σωστη διαδιακασια...ολα αυτα απιτουν βεβαια και χρονο.δεν γινονται ολα σε μια μερα.εμενα ηταν επιλογη μου που φαινονται οι σωληνες στον τοιχο.θα μπορουσα ανετα να τις κρυψω οπως εκανα με το καλωδιο του θερμοστατη και κυκλοφορητη.εμεναμαρεσε σαν design να φαινονται αλλα και για θεμα ασφαλειας.μην ξεχναμε οτι τοποθετουμε μεσα στο σπιτι μας καυστηρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43162 από giorgos3924
Απαντήθηκε από giorgos3924 στο θέμα Υδραυλική ξυλόσομπα Prity by manostaz

manostaz έγραψε: οχι δεν θα ελεγα οτι ειναι αποθηκευση ζεστης ειναι κυριως για διακοσμητικο λογο και μετα σαν καλυτερη μονωση του τοιχου.πρωτα τοποθετηθηκε η σομπα χωρις να συνδεθει,αφου πηρα τα μετρα για το που θα βγει ακριβως η καμιναδα και το ποσο χωρο θα χρειαστω για να τοποθετησω το μαρμαρο απο κατω μετα εντυσα το τοιχο με την μεχρι το υψος στης σομπας.στη συνεχεια ο υδραυλικος συνδεσε και εφυγε και μετα ντυθηκε ο τοιχος μεχρι επανω..νομιζω οτι ετσι ειναι η σωστη διαδιακασια...ολα αυτα απιτουν βεβαια και χρονο.δεν γινονται ολα σε μια μερα.εμενα ηταν επιλογη μου που φαινονται οι σωληνες στον τοιχο.θα μπορουσα ανετα να τις κρυψω οπως εκανα με το καλωδιο του θερμοστατη και κυκλοφορητη.εμεναμαρεσε σαν design να φαινονται αλλα και για θεμα ασφαλειας.μην ξεχναμε οτι τοποθετουμε μεσα στο σπιτι μας καυστηρα.

Φίλε manostaz,
Πως πάει η σόμπα; Κάνει δουλειά για το χώρο;
Σε πόσα τμ χώρο την έβαλες και πόσα σώματα καλύπτει;
Δώσε μας αν θες διάφορες πληροφορίες γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ για την ίδια σόμπα!
Φαίνεται φθηνή και αναρωτιέμαι γιατί τόση διαφορά με κάτι άλλες της τάξης 800-1200 ευρώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44032 από manostaz
Απαντήθηκε από manostaz στο θέμα Υδραυλική ξυλόσομπα Prity by manostaz
φιλε giorgos3924
η σομπα προς το παρον δουλευει αψογα...το σπιτι μου ειναι περιπου 80τετραγωνικα.την εχω αναμενη 3 βδομαδες σχεδον καθε μερα ολη μερα.το σπιτι δεν εχει πεσει κατω απο 22,5 βαθμους.καιω πολλυ λιγοτερα ξυλα απο οτι ενα τζακι ενεργειακο.δεν μου καπνιζει και δεν μου μυριζει το σπιτι
επισης πλεον μαγιρεουουμε μονο στην σομπα
ειμαι απολυτα ικανοποιημενος
βεβαια οπως σας ειχα πει θελω να την δω και στις παγονιες...αν και ειμαι βεαιος οτι και τοτε θα δουλευει αψογα

ααα και κατι αλλο για να μην αρχισουν μερικοι οι οποιοι εχουν βαλει σομπες απο γερμανια ή ιταλια που ειναι πολλυ πιο ακριβες..φυσικα θα ειναι πολλυ καλυτερες απο αυτην την prity

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ