Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52491 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1
-- Για το Pr1 που είδα ότι το έχει στα 20' (pr01 Max χρόνος κύκλου εκκίνησης 20' ) η γνώμη μου είναι ότι δεν πρέπει να είναι πανω απο 15 λεπτά. (νομίζω ότι αν δεν αναψει σε 15 λεπτά, δεν προκειται να αναψει ποτέ---και το μόνο που θα ΑΝΑΨΕΙ-καει....θα είναι η αντίσταση)

---Αν πραγματικά δεν έχει σωλήνα για είσοδο φρεσκου αέρα, μην την βάλετε σε μικρούς χώρους με μονωμένα πορτο -παραθυρα, χωρίς χαραμαδες. Προσωπικά το θεωρώ εγληματικό.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52585 από kitmois
Απαντήθηκε από kitmois στο θέμα Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1
Συμφωνώ 100% με τον Nasikas. Το κουφό βέβαια είναι ότι να πάς να αλλάξεις το 20' που έχει προ ρυθμισμένο σου δίνει max τιμή μέχρι 18' !!!!... και χάνεις για πάντα το 20' καλό ε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67005 από cris cris
Απαντήθηκε από cris cris στο θέμα Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1

kitmois έγραψε: Είναι οι εργοστασιακές ρυθμίσεις. Δεν ξέρω αν "παίζουν" από σόμπα σε σόμπα...

Γειά σας και από μένα.Οι εργοστασιακές ρυθμίσεις από τη δικιά μου σόμπα είναι τελείως διαφορετικές από αυτές που είχε ο kitmois

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67718 από Vasilis1
Απαντήθηκε από Vasilis1 στο θέμα Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1

dimvro έγραψε: vasilis1 το τηλεκοντρολ πόσο σου στοιχισε και τι λειτουργειες μπορεις να κανεις; Μπορεις να ανοιγεις και να κλείνεις την σόμπα με παρατεταμένο πάτημα η απλή πίεση μιας φορας;
Πανω στο τηλεχειρηστηριο ίσως θα μποτουσε να στηθεί- πατεντα για ελεγχο με χρονοδιακόπτη της σόμπας.

Αργησα {πολυ) να δω το μηνυμα σου.Εναν ολοκληρο χρονο.
Το τηλεχειριστηριο το πηρα μαζι με την σομπα 20 ευρω.
ΔΕΝ το χρησιμοποιω γιατι ή δεν δουλευει σωστα λογω προβληματος ή εκ κατασκευης ειναι αυτες οι λειτουργιες του και δεν με καλυπτουν.Παντως το αισχρο σαυτο το σημειο μανιουαλ δεν λεει τιποτα.Και εξηγω:
Μονο 2 λειτουργιες καταφερα να εχω ,αναμα της σομπας και αυξηση της ισχυος.Ουτε σβησιμο ουτε μειωση ισχυος ουτε αλλες λειτουργιες.Βασικα το σβησιμο ηταν λογος αγορας του (βαρεμαρα -νυστα για κλεισιμο το βραδυ)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121244 από apollwnas
Απαντήθηκε από apollwnas στο θέμα Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1
Eχω την ιδια σόμπα κανα χρόνο,το προβλημά μου ειναι με την τροφοδοσια στο σιλό.
Τα τοιχώματα του δεν ειναι τελείως ΄καθετα οπότε πρέπει ανα τακτά χρονικά διαστήματα να σπρώχνω το πελλετ με ενα ξύλο προς τα κάτω.
Εχει βρει κανένας καμια παντεντα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #146175 από Vasilis1
Απαντήθηκε από Vasilis1 στο θέμα Re:Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1
Να προσθέσω και εγω απο την μερια μου κατι για αυτη την σόμπα.Μετα το περυσινό πάθημα με το "service" ,ο θεος να τους κανει,που χρεώνουν οτι θέλουν,απαιτούσαν για μια αντικατάσταση μοτερ ή/και εγκεφάλου να τους πληρώσω και το ταξιδάκι μεχρι την πρεβεζα,σημερα ειχα ενα νεο θέμα.η σόμπα έσβησε το ξημέρωμα λογω έλλειψης πελλετ.προσπαθω αποψε να την ανάψω,και μετα απο κάθε προσπάθεια βγαζει στην οθονη alar sic fail.ψαχνωντας παντού βρισκω οτι αυτο ειναι μήνυμα αισθητήρα υπερθέρμανσης σιλό.μονο που εγω μετα τα περυσινά των μαστόρων τον εχω καταργήσει.παρατηρω οτι ομως δεν γυρίζει καθολου ο κοχλίας πελλετ.την ανοίγω απο τα πλάγια και βλεπω οτι ο αισθητήρας υποπίεσης ειναι σε σειρά με τον καταργημένο αισθητήρα και στην σειρά με το μοτερ κοχλία.φανταστικα οτι μαλλον τα έφτυσε η υποπιεση.πριν προχωρήσω λέω να βγάλω το σωληνάκι που συνδέει τον αισθητήρα με τα καυσαέρια.αντιλαμβανομαι οτι λογω στάχτης εχει βουλώσει απο την μεσα μερια.φυσαω, ξεβουλωνει και ω του θαύματος η σομπα επανηλθε και δουλευει μια χαρα.υπομονη λοιπον και ψάξιμο για να μην πληρώνουμε τον κάθε "επίσημο" και "εξουσιοδοτημένο" .δεν ειναι ολοι ετσι αλλα οι συγκεκριμένοι επίσημοι απο εμενα εχουν φάει κόκκινη κάρτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ