Caminodesing P55 by theoilia

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138077 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Όταν λες σβήνει τι εννοείς;Γεμίζει το ποτήρι καύσης με άκαυτα πέλλετ και κάποια στιγμή σταματάει;Σβήνει γιατί συμβαίνει κάτι άλλο;Δεν βοηθάς,κάνε λίγο καλύτερη περιγραφή του προβλήματος.Δεν έχω και πρόχειρο το βιβλιαράκι οδηγιών.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138082 από alpinavtec
Απαντήθηκε από alpinavtec στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Βγάζει το σφάλμα 03 κ μπαίνει σε λειτουργία σβησίματος ! αυτο ! Μετά σβήνω το σφάλμα κ την κάνω επανεκκίνηση και δουλεύει κανονικά !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138084 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia

alpinavtec έγραψε: Βγάζει το σφάλμα 03 κ μπαίνει σε λειτουργία σβησίματος ! αυτο ! Μετά σβήνω το σφάλμα κ την κάνω επανεκκίνηση και δουλεύει κανονικά !


Διαβάζοντας το θέμα από την αρχή βρήκα αυτό που μάλλον θα λύσει το πρόβλημα σου

ONEGREEK έγραψε: .....Επίσης όσον αφορά το οτι σβήνει όταν πιάσει θερμοκρασία, στο μενού εφικτό εαν ορίσετε επιλογή Α01 1 τότε δεν θα σβήνει αλλα θα σιγοκαίει χωρίς καρβουνάκια όπως ανέφερε άλλος χρήστης, με την προυπόθεση ότι πηγαίνοντας στο μενού κοχλίας αλλάξετε την ισχυ διαμορφωσης από 0,1 σε 0,2 το οποίο παρεπιμπτόντως ανακάλυψα μόνος μου. Με ισχυ 0,1 και εμενα ειχε καρβουνακια και μαλιστα στο τελος έκανε μπλοκ με error 03 και εσβησε πιθανόν από χαμηλή θερμοκρασία καυσαερίων λόγω χαμηλής ισχύος καυσης. Ο ιδιος θεώρησε σωστό η επιλογή του Α01 να ειναι στο 0 ή στο 2 ώστε να σβηνει η σόμπα και να εκτονώνεται η συσσωρευμένη θερμότητα. Εγω προσωπικά επειδη εχω πρόβλημα με τον καπνό της ένασυης παρολο που εχω και φίλτρο, λογω περίεργων ιδιοκτητών την εχω στην επιλογή 1(να σιγοκαίει) αλλα τη σβηνω δυο ωρες το μεσημερι για καθαρισμα και λιγες ωρες το βραδυ οπότε φαντάζομαι οτι δεν θα εχω τετοιο θέμα. Επίσης στο μενού εφικτού, για όσους το αφήσουν στη συντηρηση -διαμορφωση μολις πιάνει θερμοκρασία, καλο είναι να εχουν το Α11 στο 1 και οχι στο 0 για να λειτουργεί ο ανεμιστηρας θερμανσης στην ισχυ ενα .


φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138089 από alpinavtec
Απαντήθηκε από alpinavtec στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Εχθές δοκίμασα να βάλω το C11 (ισχύς διαμόρφωσης) στο 0,4 και δούλεψε κανονικά !θα δοκιμάσω και σήμερα κ θα ενημερώσω !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138091 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Νομίζω ότι είναι πολύ το 0,4,καλύτερα να δοκιμάσεις με 0,2 ή 0,3.Σκοπός της διαμόρφωσης είναι να κάνει την μέγιστη οικονομία χωρίς να σβήνει η σόμπα

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143786 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Μετά από 2 χρόνια που η σόμπα μας ζέστανε μια χαρά,με κάποια μικροπροβλήματα στην αρχή λόγω άγνοιας,ήρθε η ώρα να πάει σε άλλο σπίτι και να συνεχίσει να προσφέρει τις υπηρεσίες της.Έτσι λοιπόν κανά μήνα πριν την κουβαλήσαμε,με δυσκολία γιατί είναι και βαριά η άτιμη,στο καινούργιο σπιτικό της.Καθαρή καθαρή άρχισε αμέσως να δουλεύει και έκατσα κανά 2ωρο με την κυρία που την αγόρασε για να τις μεταφέρω όλες τις γνώσεις μου που είχα γύρω από την σόμπα.Θεωρώ πως αφού δεν με ενόχλησε από τότε όλα βαίνουν καλώς.Caminodesing P55 τέλος λοιπόν,ελπιζω και οι καινούργιοι ιδιοκτήτες να μείνουν ευχαριστημένοι

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ