Caminodesing P55 by theoilia

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35214 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia

theoilia έγραψε: Μετά από περίπου 15 ώρες λειτουργίας της σόμπας σήμερα το πρωί παρατήρησα κάτι που δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας .Στην επάνω γωνιά 90 μοιρών της καμινάδας (από το κιτ του Μόσχαλη) έχει καθίσει μια μικρή στρώση πούδρας . Κάτι σαν υπολείμματα καύσης καφέ χρώματος . Λέω πούδρας και όχι σταχτής γιατί δεν μου μιαζει με στάχτη .Και κοιτώντας πιο προσεχτικά και το υπόλοιπο μπαλκόνι έχει και σε άλλα σημεία μικρές ποσότητες τέτοιας πούδρας . Όχι μεγάλη ποσότητα,αλλά φαντάζομαι πως όσο θα αυξάνονται οι ώρες καύσεις θα μεγαλώνει και η ποσότητα .Τι στο καλό είναι αυτά τα υπολείμματα; Μήπως κάτι δεν έβαλα καλά; Προβληματίστηκα να πω την αλήθεια.Θα ανεβάσω αργότερα και μια φωτογραφία της καμινάδας και το πως είναι τοποθετημένη

Μην ανησυχεις ετσι ειναι(welcome to the club),γιαυτο βγηκαν τα φιλτρα καμιναδας αλλιως πρεπει να το συνηθισεις :ohmy: !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36117 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Ξέρει κάποιος να μου πει πόσο δεσμευτικό είναι αυτό που λέει το μανιουαλ ότι απαγορεύεται η μερική η ολική ανατύπωση και διάθεση σε τρίτους χωρίς την έγγραφη άδεια της εταιρείας; Και αν το παραβλεψω και θελήσω να το ανεβάσω, πως μπορώ να το κάνω PDF;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36141 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia

theoilia έγραψε: Ξέρει κάποιος να μου πει πόσο δεσμευτικό είναι αυτό που λέει το μανιουαλ ότι απαγορεύεται η μερική η ολική ανατύπωση και διάθεση σε τρίτους χωρίς την έγγραφη άδεια της εταιρείας; Και αν το παραβλεψω και θελήσω να το ανεβάσω, πως μπορώ να το κάνω PDF;


Επικαλείται προφανώς το νόμο 2121/1993 "περί πνευματικής ιδιοκτησίας".

Για να έχεις πρόβλημα, θα πρέπει ο ενδιαφερόμενος αφενός να εντοπίσει την ανάρτησή σου, αφετέρου να κινηθεί νομικά εναντίον σου.

Αν θες την εκτίμησή μου, αυτό είναι μάλλον απίθανο, αλλά μέντιουμ δεν είμαι. :P :P

Αν θες να είσαι απόλυτα σωστός και τυπικός, μπορείς να επικοινωνήσεις με τον κατασκευαστή, να του γνωστοποιήσεις την (καλή) πρόθεσή σου, ενημερώνοντάς τον παράλληλα για την ύπαρξη του φόρουμ και ότι σου πει να κάνεις.

Μπορεί να το δει θετικά, ως καλό εννοούμενο ντόρο για τα προϊόντα του και γιατί όχι, να γίνει και αυτός μέλος του φόρουμ, γεγονός από το οποίο μπορεί να επωφεληθεί και η κοινότητά μας.

Κάτι ανάλογο είχα κάνει εγώ με τον κ. Γιάννη Μοσχάλη από το Βόλο, δημοσιεύοντας κατόπιν έγκρισής του e-mail μεταξύ μας επικοινωνίας, για να αναδείξω το επίπεδο επαγγελματισμού του (με απέτρεψε να αγοράσω την HP22 που πουλάει, λόγω αδυναμίας σωστής εγκατάστασης καμινάδας).

Τον είχα ενημερώσει για την ύπαρξη του φόρουμ και λίγο μετά έγινε μέλος - δεν ξέρω αν αυτό σχετίζεται με την ενημέρωση που του έκανα εγώ βέβαια, δεν ξαναμιλήσαμε έκτοτε.
Αν ισχύει, σκέψου πόσο ωφελημένοι βγήκαμε (τεχνική υποστήριξη των πελατών του -και όχι μόνο- μέσω και του φόρουμ, προσφορά δώρων κλπ).

Σε κάθε περίπτωση, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.
Ο συγκεκριμένος απ' ότι διαβάζω είναι αξιόλογος κατασκευαστής και πιστεύω δε θα ήταν καθόλου άσχημο να γίνει συμφορουμίτης, να επωφεληθούμε και εμείς και αυτός. :)


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by GT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36147 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Καλύτερα να πάρεις το ΟΚ, για να είσαι απόλυτα καλυμμένος. Και το λέω αυτό, γιατί κάποια στιγμή χαλάστηκα από την συμπεριφορά τους (μετά την αγορά). Να προσθέσω, πάντως, ότι από την απόδοση του τζακιού δεν έχω κανένα παράπονο (δεν έχει μυρίσει ποτέ, "τραβάει" φανταστικά και πέρασε με επιτυχία ακόμη και τον περσινό δύσκολο χειμώνα...).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37672 από -mike-
Απαντήθηκε από -mike- στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
βαλε και εδω ενα βιντεο απο αυτη την σομπα theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39819 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Μετά από 40 ώρες περίπου η σόμπα φαίνεται να δουλεύει μια χαρά.Χθες και σήμερα που τα βράδια έχει κρύο τα κατάφερε και πήγε την θερμοκρασία στον χώρο που είναι στους 24c.Ξέρω,πολύ είναι το 24 αλλά αυτό να το πείτε στην κυρία του σπιτιού που είναι κρυουλιαρα...Μια παρατήρηση.Κάθε πρωί που την καθαρίζω έχει διάσπαρτα άκαυτα πελλετ στον θάλαμο καύσης (όχι μόνο μέσα στο ποτήρι αλλά παντού).Δεν είναι πολλά,καμιά 10-15.Για κατανάλωση δεν μπορώ να σας πω ακόμη γιατί οι περισσότερες ώρες που έκαιγε ήταν για τεστ

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ