Caminodesing P55 by theoilia

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120851 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia

stelios έγραψε: οποτε
τον αερα καυσαεριων θα τον αυξησεις αρκετα καλα ειναι βεβαια να αυξανεις παραλληλα και της εισαγωγης.
τον νερο του φιλτρο να το αλλαζεις καθε 100 κιλα πελλετ που καις.
εαν εχεις βαλει βρυσακι στην εξοδο του φιλτρου να το αφαιρεις ανα διαστηματα.γιατι μαζευει "λασπη-πισσα" ο πατος του φιλτρου.και δεν μπορουν να βγουν απο το βρυσακι.

προσπαθω και εγω απο περσι με της νεες ρυθμισεις λογο φιλτρου.για να ελαχιστοποιησω το κατακαθι στο ποτηρακι και απλα το εχω βελτιωση σε φαση που να μπορω να καιω απροβληματιστα 40 κιλα πελλετ συνεχομενα.

δυστηχως το φιλτρο κατεβαζει πολυ την πιεση στον θαλαμο καυσης.

Στελιο εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το φιλτρο και το νερο το αλλαζω καθε 15 μερες(αν το θυμηθω κιολλας :silly: ),και επισης δεν εχω κανενα προβλημα με κατακαθια στο βρυσακι,οταν το ανοιγω φευγει με πιεση το νερο.Εχω καψει μεχρι τωρα 500 κιλα πελλετ(ειχα πει να το καθαριζω καθε 300 κιλα το συρματινο φιλτρο αλλα βαρεθηκα).
Μηπως εχετε πολυ πανω το νερο?Αν ναι κατεβαστε το να περναει και λιγο καυσαεριο κατω απ το συρματινο φιλτρο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stelios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120868 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Και εγώ δεν έχω πρόβλημα με το φίλτρο.Κάθε 300 κιλά το αδειάζω και δεν έχει κατακάθια στο βρυσάκι.Την εισαγωγή αέρα την έβγαλα από το φίλτρο από προχθές.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122484 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Τελικά με ένα πιο επίμονο καθάρισμα της σόμπας,πήρα μία τουμποβουρτσα φ20 και έτριβα ότι έβλεπα και την έχωνα όπου χωρούσε,όλα είναι καλά με την σόμπα.Καθάρισμα κάθε 2 μέρες,το πιατάκι είναι πεντακάθαρο και το τζάμι σχεδόν δεν μαυρίζει πια.Συμβουλή προς όλους τους κατόχους σόμπας πέλλετ.Καθαρίστε την καλά ακόμη και στα σημεία που δεν δίνετε σημασία.Θα δουλέψει πολύ καλύτερα.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137894 από alpinavtec
Απαντήθηκε από alpinavtec στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Καλησπέρα σας, εχω και εγω ενα θεμματακι με τη σομπα ! απο τοτε που την πηρα κ την ανναβω ολο μου βγαζει σφαλμα την πρώτη φορά , μετα οταν σβησω το σφαλμα κ την ξανα αναψω θα δουλεψει, ξερει κανεις αν ειναι καποια ρύθμιση ! κ επισης απο που μπορω να βρω ένα τηλεχειριστηριο ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137895 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Τι κωδικό σφάλματος σου γράφει;είναι καθαρή η σόμπα;για τηλεχειριστήριο πέρε ένα τηλ στην caminodesing

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137896 από alpinavtec
Απαντήθηκε από alpinavtec στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Συνεχεια το ΣΦ12 βγαζει , την καθαριζω καθε φορα πριν την βαλω μπρος !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ