Caminodesing P55 by theoilia

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #32967 από theoilia
Caminodesing P55 by theoilia δημιουργήθηκε από theoilia
Σήμερα παρέλαβα, μετά από αναμονή 4 εβδομάδων, την σόμπα.Πήγα με ένα φιλαράκι μέχρι τις εγκαταστάσεις της εταιρίας στην Κοζάνη και την πήρα.Το φόρτωμα ήταν εύκολο(ας είναι καλά το κλαρκ..) αλλά στο κατέβασμα μας ζόρισε αρκετά (170kg είναι). Περισσότερα θα σας γράψω για αυτήν αργότερα γιατί την άφησα στο σπίτι και έφυγα. Αλλά να πω πως η εταιρία έκανε ένα φάουλ κατά την γνώμη μου. Αναφέρει ως μέγιστη κατανάλωση τα 2kg/h και την θερμική ισχύ ως 13Kw. Κάτι από τα 2 δεν ισχύει,ή έχει μεγαλύτερη κατανάλωση ή έχει μικρότερη ισχύ (10kw).

ΥΓ: Το εργοστάσιο με εντυπωσίασε. Όντως είναι κατασκευασμένη από ελληνικά χέρια.Αν δεν ήταν και τόσο δύσκολοι στα τηλέφωνα...


φέτος καίμε πετρέλαιο...


Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32969 από aumpak
Απαντήθηκε από aumpak στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
με γεια η σομπα, αν ειναι αυτη που βλεπω στην φωτογραφια ειναι ομορφα σχεδιασμενη. μπορεις να μου πεις τιμη αγορας?
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by aumpak.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32981 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Θα περιμένουμε εντυπώσεις από τη χρήση. Γι' αυτό και άλλαξα κατηγορία στο θέμα σου.
Καλές καύσεις...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32987 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Ναι aumpak,αυτή ειναι η σόμπα.Εγω την πηρα 1700€,κάπου εκεί παίζει η τιμή της.Αλλά να ξέρεις ότι είναι τεράστια.Επιβάλετε στον χώρο...

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34204 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Δεύτερο φάουλ από την caminodesing.Στα τεχνικά χαρακτηριστικά της σόμπας σε μία από τις τελευταίες σελίδες του οδηγού χρήσης αναφέρει: διάμετρος σωλήνας εισαγωγής φ50.Το ίδιο λέει και σε ένα προσπέκτους που είχα στα χέρια μου πριν την αγορά. Αγόρασα και εγώ,βάσει αυτού,το έτοιμο κιτ του κυρίου Μοσχαλη για να είμαι έτοιμος όταν θα πάρω την σόμπα.Την πήρα πριν λίγες μέρες,ήρθε και ένα φιλαράκι χθες το απόγευμα με τα εργαλεία του και ανοίξαμε τις τρύπες.Όλα καλά.Μιας που όμως έπρεπε να φύγω για δουλειά άφησα την τελική τοποθέτηση για σήμερα.Ήρθα στο σπίτι μετά την δουλειά και ξεκίνησα. Βάζω το σωλήνα των καυσαερίων, τοποθετώ την καπνοδόχο στον τοίχο και ετοιμάζομαι να βάλω και την εισαγωγή για να την αναψω.Αμ δε.Η εισαγωγή είναι φ60 :woohoo: .Τι να πω...Πρέπει να μεγαλώσει η τρύπα και να αγοράσω καινούργια σωλήνα... Τα νεύρα μου τσαταλια.Και το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι σε ένα σημείο του οδηγού χρήσης,που μιλάει για τις αποστάσεις της σόμπας από τοιχους ,λέει πως η εισαγωγή πρέπει να είναι τουλάχιστον φ60.Είναι παπαρες.
Δεν ξεκινήσαμε καλά κύριε Σαμουκατσιδη...

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34224 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Και αυτό είναι το προσπέκτους με τα τεχνικά χαρακτηριστικά

www.pliroforiodotis.gr/images/stories/20...llet_plirofories.jpg

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ