Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #84235 από erfesios
Απαντήθηκε από erfesios στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Φιλε συνσομπιτη με καμιναδα τι εκανες?
Εγω που την εχω βαλει καθετα θελει το ταυ καθαρισμου καθαρισμα καθε εβδομαδα επισης με προβληματισες με τις θερμοκρασιες καυσαεριων και ανοιξα απο πανω τις εξι βιδες και καθαρισα εκει εβγαλα και τους μηχανισμους τους τα καθαρισα με πινελο και τωρα ανεβαζει μεχρι 136 βαθμους ενω πριν εφτανε στους 168-170 βαθμους και ζεσταινει πολυ γρηγορα ευχαριστω για τον κωδικο
Εσυ μεχρι τωρα εκαιγες μια μαρκα πελλετ?
Υποψιν οι θερμοκρασιες ειναι στο φουλ της σομπας στο 5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #84239 από erfesios
Απαντήθηκε από erfesios στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Δες ενα σαιτ ιταλικο εχει πολλα για την σομπα μας και ολες τις Ιταλικες σομπες λεγεται stufapelletforum με λιγη μεταφραση απο google βρισκεις εξιδεικευμενες λυσεις κωδικους κολπα ελπιζω να συνεχισουμε τις ανταλαγες εμπειριων
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #84449 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Καμινάδα τελικά μπήκε χωρίς μόνωση με κόστος ,μαζί με τα εργατικά, 30€.Το κόστος ηταν αυτό που μας οδήγησε στην αμονωτη. Αλλιώς θέλαμε κοντά στα 250€...Οπότε δεν δυσκολευτηκαμε να αποφασίσουμε. Αν κάποια στιγμή αντιμετωπίσουμε πρόβλημα θα την ντύσουμε με πετροβάμβακα. Θερμοκρασίες καυσαερίων δεν είδα ποτέ πάνω από 130 βαθμούς. Από τότε που την πήραμε καίει μόνο ένα πελλετ μιας και αγοράστηκε μεγάλη ποσότητα από την αρχή (5 παλέτες) και παρόλα τα προβλήματα που είχαμε με το πελλετ συνεχίζουμε με αυτό. Τώρα τελευταία έχει στρώση το πράγμα και η καύση είναι καλύτερη. Τις βίδες που λες έχω σκοπό να τις λύσω στο τέλος της σεζόν για να κάνω το τελικό καθάρισμα. Και τον κωδικό τον βρήκα κσι εγώ σε ενα ιταλικό σάιτ, δεν τον εψαχνα έναν-εναν.Το ταυ καθαρισμού εγώ το έχω έξω και δεν το καθαρίζω και πολύ συχνα,δεν χρειάζεται. Πάντως σήμερα που βγαλαμε τα μπουρια για να μπουν τα καινούργια κομμάτια δεν ηταν και πολύ λερωμένα. Ίσα ίσα που είχαν μαυρίζει τα κάθετα κομμάτια. Αυτό που είχε επικαθίσεις ηταν το οριζόντιο που είχαμε βάλει για να βγει έξω απο το μπαλκόνι. Και μέχρι στιγμής έχει κάψει περίπου 3 τόνους

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": erfesios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90484 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Να σε ρωτησω φιλε και συνπολιτη :lol: Θοδωρη. ποσα kw ζητηση εχεις στα σωματα ειχες μετρησει? και ποσα τ.μ. ειναι ο χωρος σου?
ρωταω για να βγω απο την περιεργεια γιατι αμφιταλαντευομουν αναμεσα στην cola και την εξαιρετικη αποδοση που δινουν και στην thalia που τελικα πηρα

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90504 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Φίλε Στέλιο όχι δεν έχουμε μετρήσει τα kw των σωμάτων.Απλά ο πωλητής,που είναι και μηχανολόγος,που ξέρει το σπίτι μιας και το παρακολουθεί ως προς την θέρμανση περίπου μια δεκαετία μας είπε πως με το μικρότερο μοντέλο θα μας κάλυπτε οριακά και τελικά βάλαμε αυτήν.Μέχρι τώρα στον ήπιο χειμώνα που μας έκανε τα πράγματα πάνε μια χαρά.Η σόμπα δεν ζορίστηκε στις λίγες κρύες μέρες που μας έκανε μέχρι τώρα.Τα τετραγωνικά είναι περίπου 110.Η δικιά μου επιλογή ήταν ο PELLETECH 25 αλλά ο πατέρας μου,που αυτός είναι ο χρήστης του σπιτιού,του άρεσε περισσότερο η ιδέα της σομπας και μιας και αυτός θα πλήρωνε καταλήξαμε σε αυτήν.Το μόνο που λείπει είναι τα ζεστά νερά αλλά θα το διορθώσουμε αυτό του χρόνου

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Ημέρες πριν #95692 από baggos
Απαντήθηκε από baggos στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ !!
ΣΥΝΣΟΜΠΙΤΕΣ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΤΗΝ
ΟΘΟΝΗ ( AND SERVICE ) ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ
ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ;;;;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.113 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ