Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66761 από erfesios
Απαντήθηκε από erfesios στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Την κεραμικη 2840 με παραδοση δωρεαν σε φιλο στην Ιταλια και μετα με φιλο φορτηγατζη 100 ευρω μεταφορικα και 230 περαστικα-υλικα οσο για τις ρυθμισεις ειχα παρα πολυ κλινκερ με αλφαγουντ και οσο να επαιξα με λιγοτερο καυσιμο και περισσοτερα αερα δεν γινοταν τιποτα μονο μαυριλες και καπνους τελικα το ανεμειξα 50-50 με biotherm και εβαλα τον αερα της επομενης σκαλας -30μοναδες κατω και εχει ελλατωθει στο 1/3 το κλινκερ κουραγιο κανω εχω αλλα 30 σακια αλφα και τελος.
Πιστευω οτι η σομπα μας καιει μονο πελλετ με τις προδιαγραφες που λεει το μανουαλ
Οσο για τον φιλο mastora εγω την πηρα απο το ιντερνετ γιατι μου την ζητυσαν 3550 εδω και βασει των χαρακτηριστικων αποδοση 94μεχρι97% αποδοση μου ζεσταινει ενα σπιτι 120τμ με 10 καλοριφερ μονομωμενο οχι τελεια αλλα καλα ειμαι με το φανελακι επισης ειναι αθορυβη και πανεμορφη σαν μπιμπελο και ολα τα ανταλλακτικα της ειναι Universal οποτε μεσω ιντερνετ βρισκεις τα παντα οσο για εγγυησεις τους ξερω τους περισσσοτερους να δουμε τι θα πει η Ιταλια να παραγγειλω το ανταλλακτικο εσυ φταις που δεν πηρες το πελλετ που πουλαμε εχω καψει εναν τονο ως τωρα και εαν εξαιρεσεις το αλφα πελλετ παραγωγης 10-2012 που ηταν χαλια για εμενα το τονιζω αυτο πιστευω με ψαξιμο στο ιντερνετ και λιγο μερακι γλυτωνεις απο αυτους που εχουν το μανουαλ του τεχνικου και πουλανε μουρη
Οσο φιλε Θοδωρη εαν ειναι πιστοποιημενιο και σου κανει κλινκερ να του το δωσεις πισω δεν πηρες και οτι να ειναι μαλλον οτι πουλιεται τωρα εχει πολυ περισσοτερη υγρασια απο τα καλοκαιρινα
συγγνωμη για το μεγαλο κειμενι
φιλικα
erfesios
ΥΓ
Σας εοισυναπτω το μανουαλ σε τρεις γλωσσες και μολις το μεταφρασουμε στα ελληνικα θα ανεβασω και αυτο
εαν και εσεις που την πηρατε απο Ελλαδα να ξερετε οτι πουλιεται μετα το 1992 στην Ελλαδα υπαρχει νομικη υποχρεωση να εχουν οδηγιες στα Ελληνικα βαση Ε.Ε για κυνηγα τους λιγο
[attachment:1]MAN_484215131_TERMOFOCUS-HR_M4_2012-10.pdf[/attachment

]
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66762 από erfesios
Απαντήθηκε από erfesios στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
το μανουαλ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66764 από erfesios
Απαντήθηκε από erfesios στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
μαλλον δεν μπορω να το ανεβασω οποιος θελει μπορω να το στειλω με μαιλ σε οποιον θελει ΙΤΑΛΙΚΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΑΓΓΛΙΚΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66776 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

erfesios έγραψε: μαλλον δεν μπορω να το ανεβασω οποιος θελει μπορω να το στειλω με μαιλ σε οποιον θελει ΙΤΑΛΙΚΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΑΓΓΛΙΚΑ


Το ανέβασα εγώ στα αγγλικά και είναι στα τεχνικά εγχειρίδια εδώ στο φόρουμ

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66778 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

DOOM_NX έγραψε: Θοδωρή, είσαι τόσο καιρό στο forum. Δέχτηκες αυτό που σου είπε ως απάντηση για το πέλλετ; Ξέρει ο κύριος ότι πληρώνεις για πιστοποιημένο πέλλετ; Ξέρει ότι γίνονται έλεγχοι σε κάθε παρτίδα; Ξέρει ότι από το εργοστάσιο φεύγει καθαρό το πέλλετ και ο,τιδήποτε του συμβεί, υπεύθυνος είναι αυτός; Θα έπρεπε να ζητήσεις άμεση αντικατάσταση και όχι να ψάχνεις να πειράξεις τη σόμπα, εφόσον είσαι σίγουρος ότι φταίει το πέλλετ.


Παναγιώτη δεν ήθελα να δώσω κάποια συνέχεια στο θέμα γιατί περίμενα την απάντηση του προμηθευτή.Θα αλλάξει όλη την ποσότητα.Προφανός και τα γνωρίζει όλα τα παραπάνω που αναφέρεις

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66829 από baggos
Απαντήθηκε από baggos στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
erfesie ενα mail μπορεις να μου αφησεις να επικοινωνισω μαζι σου??
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ