Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84099 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Η σομπα αισίως συμπλήρωσε 1800 ώρες καύσης χωρίς σοβαρά προβλήματα.Έβγαλε ένα μήνυμα ότι θέλει σέρβις.Εντάξει,αύριο το πρωί θα καθήσω να την καθαρίσω πιο διεξοδικά αλλά μήπως γνωρίζει κάποιος τον κωδικό για να μηδενίσω τον μετρητή για να σταματήση να αναβοσβήνει η οθόνη;Δεν είναι το Α9 που βάζεις για να μπεις στο τεχνικό μενού.Στο υπομενού των μετρητών για να μπεις ζητά άλλον κωδικό.Αν γνωρίζει κάποιος :)

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84146 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Οκ,το βρήκα. Το 55 είναι ο κωδικός για το μενού μετρητών

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84156 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
μη μου πεις οτι τα δοκιμασες ενα ενα ???? :woohoo:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84235 από erfesios
Απαντήθηκε από erfesios στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Φιλε συνσομπιτη με καμιναδα τι εκανες?
Εγω που την εχω βαλει καθετα θελει το ταυ καθαρισμου καθαρισμα καθε εβδομαδα επισης με προβληματισες με τις θερμοκρασιες καυσαεριων και ανοιξα απο πανω τις εξι βιδες και καθαρισα εκει εβγαλα και τους μηχανισμους τους τα καθαρισα με πινελο και τωρα ανεβαζει μεχρι 136 βαθμους ενω πριν εφτανε στους 168-170 βαθμους και ζεσταινει πολυ γρηγορα ευχαριστω για τον κωδικο
Εσυ μεχρι τωρα εκαιγες μια μαρκα πελλετ?
Υποψιν οι θερμοκρασιες ειναι στο φουλ της σομπας στο 5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84239 από erfesios
Απαντήθηκε από erfesios στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Δες ενα σαιτ ιταλικο εχει πολλα για την σομπα μας και ολες τις Ιταλικες σομπες λεγεται stufapelletforum με λιγη μεταφραση απο google βρισκεις εξιδεικευμενες λυσεις κωδικους κολπα ελπιζω να συνεχισουμε τις ανταλαγες εμπειριων
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84449 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Καμινάδα τελικά μπήκε χωρίς μόνωση με κόστος ,μαζί με τα εργατικά, 30€.Το κόστος ηταν αυτό που μας οδήγησε στην αμονωτη. Αλλιώς θέλαμε κοντά στα 250€...Οπότε δεν δυσκολευτηκαμε να αποφασίσουμε. Αν κάποια στιγμή αντιμετωπίσουμε πρόβλημα θα την ντύσουμε με πετροβάμβακα. Θερμοκρασίες καυσαερίων δεν είδα ποτέ πάνω από 130 βαθμούς. Από τότε που την πήραμε καίει μόνο ένα πελλετ μιας και αγοράστηκε μεγάλη ποσότητα από την αρχή (5 παλέτες) και παρόλα τα προβλήματα που είχαμε με το πελλετ συνεχίζουμε με αυτό. Τώρα τελευταία έχει στρώση το πράγμα και η καύση είναι καλύτερη. Τις βίδες που λες έχω σκοπό να τις λύσω στο τέλος της σεζόν για να κάνω το τελικό καθάρισμα. Και τον κωδικό τον βρήκα κσι εγώ σε ενα ιταλικό σάιτ, δεν τον εψαχνα έναν-εναν.Το ταυ καθαρισμού εγώ το έχω έξω και δεν το καθαρίζω και πολύ συχνα,δεν χρειάζεται. Πάντως σήμερα που βγαλαμε τα μπουρια για να μπουν τα καινούργια κομμάτια δεν ηταν και πολύ λερωμένα. Ίσα ίσα που είχαν μαυρίζει τα κάθετα κομμάτια. Αυτό που είχε επικαθίσεις ηταν το οριζόντιο που είχαμε βάλει για να βγει έξω απο το μπαλκόνι. Και μέχρι στιγμής έχει κάψει περίπου 3 τόνους

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": erfesios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ