Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89088 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Για να παρετε μια γευση τι θα γινει το καλοκαιρι.
Τηλεφωνο σε μεγαλο ξυλεμπορο αριδαια.
Αδερφε του λεω ποσο τα ξυλα παραδοτεα στη Λητη?
100 ευρω ο τονος απανταει και 5 ευρω μεταφορικα(το φορτηγο καιει (κηροζηνι)
Φιλε ξερα εχεις ρωταω?
Ναι αλλα αυτα τα δινω με το κυβικο γιατι καταλαβαινεις εχουν χασει βαρος.
Του λέω εδερφε θελω ενα φορτηγο για τον μαιο ποσο λες να παει τοτε.
δεν εχω πολλα περιθωρια γιατι απο το βουνο αγοραζουμε 85 ευρω τον τονο.

Τα συμπερασματα δικα σας παιδια
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89118 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τιμές ξύλου
Δημήτρη απο περιέργεια το κυβικό πόσο σου το έδινε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89123 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Γιωργο δεν τον ρωτησα φιλε γιατι ηξερα οτι παλι στα ιδια θα εβγαινε.Αμα θες τηλεφωνο στο γραφω να παρεις να δεις παντως.ΜΙλαμε για μεγαλο ξυλεμπορο που προμηθευει τις μαντρες τις σαλονικης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89125 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τιμές ξύλου
Σε ρωταω γιατι φετος αγορασα απο Αριδαια με το κυβικό.

Το φορτηγό του ηταν 16 κυβικά (η καρότσα του δηλαδή) και πληρωσα 1000€. Βέβαια 16κυβικά χύδην...Στοιβαγμένα τι να σου πω καμμια 12 κυβικά με το ζορι να ητανε.

Για να μαι δικαιος όμως, το ξύλο του ητανε τοπ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89126 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου
Τιποτα δεν θα γινει το καλοκαιρι φιλε erimiti,αν θελουν να καθονται και να τα βλεπυν να στεγνωνουν στις μαντρες και να πεφτει η τιμη επειδη δεν θα αγοραζει ο κοσμος τοτε ας τους!
Περυσι οπως εχω ξαναπει εγω η αδελφη μου και ο αδελφος μου που μενουμε διπκα διπλα αγορασαμε τον Μαιο 24 τονους συνολικα τους 20 με 110 ετρω ο τονος και τους 4 μετα τον Αυγουστο εγω με 115 ευρω τον τονο συνολικα δηλ. δωσαμε 2660 ευρω, αν επαιρνα απο την Βουλγαρια που μου ειχε πει τοτε ο εμπορας με 75-80(80 ο μεσες) ευρω ο τονος θα διναμε 1860 ευρω δηλ. μια διαφορα 800 ευρω,φετος δεν υπαρχει η πολυτελεια να δοσουμε 800 ευρω παραπανω στον Ελληνα εμπορο τελεια και παυλα,εκτος αν!
Ο εμπορας που ψωνιζω εδω και χρονια εχει την μαντρα του 900 μετρα απο το σπιτι μου και περυσι εκανε 16 δρομολογια για να μας φερει τα ξυλα δηλ. εκανε 15 χλμ περιπου αρα για τις βενζινες δεν το συζητω,κακα τα ψεματα φερνοντας τα ξυλα λιγα λιγα μας βουλευε γιατι εμπαινε το φορτηγακι στην αυλη και εκει ειμασταν 6-7 ατομα της οικογενειας (και ενας στην μαντρα να ζυγιζει το καθε φορτηγακι)και μεχρι να ερθει το αλλα φορτηγακι τα ξυλα ειχαν μεταφερθει και στιβαχθει,τσατ μπαμ εγινε η δουλεια γιατι τα ξυλα απο'κει που γινοταν ανατροπη επρεπει να μεταφερθουν σε αποσταση 10 και 20 μετρων τα μακρυνοτερα,φετος αν λεω παρω ξανα απο τον Ελληνα τον δικο μου τα ξυλα θα γινονται ανατροπη εκει που θα στιβαχθουν μιας και η ολη περυσινη σχετικη ταλαιπωρια γινοταν για 2 μικρα λεμονοκυπαρισα που δεν ηθελε η μανα μου να ξηλοθουν(μετα τα περσινο χαμαλικη αλαξε γνωμη η μανα και τα λεμονοκυπαρισα θα εξαφανιστουν!)και δεν περνουσε το φορτηγακι να παει πισω,εμενα η φετινη μου προταση στον Ελληνα εμπορο μου θα ειναι να μου φερει παλι 24 τονους αλλα με 400 ευρω μαξιμουμ κερδος για την παρτη του,για τα 16 δρομολογια και το ξεφωρτομα της νταλικας που κανει δηλ. αν περυσι δωσαμε για 24 τονους 2660 φετος θα του πω 2200 αν θελει,μια μερα γ@μηση 400 ευρωπουλα τσεπατα θα βγαλει αλλιος νταλικα απο Βουλγαρια θα το φαω εγω το μια μερα γ@μηση και 800 ευρωπουλα τσεπατα, η μαλλον 6 αλλοδαπα καθολου γ@μηση και 600 ευρωπουλα τσεπατα μου ακουγεται καλυτερα!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": erimitis, μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89136 από ατροχ
Απαντήθηκε από ατροχ στο θέμα Τιμές ξύλου
Σωστος!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.160 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ