Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79917 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Τιμές ξύλου
Παιδες τον περασμενο Μαιο σε περιοχη τις Ηπειρου δεν λεω που 60 euro οξια
ακοφτα 35 cm 95 euro 45 cm 85 euro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79920 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Τιμές ξύλου
Ερημίτη ενδιαφέρομαι κι εγώ. Η μόνη επιφύλαξη είναι αν θα μπορεί να κάνει μανούβρα εκεί που τα θέλω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79984 από conzoiii
Απαντήθηκε από conzoiii στο θέμα Τιμές ξύλου
Καλημέρα και από εμένα, το Μάιο του 2012 αγόρασα και εγώ μια νταλίκα με συρόμενο 25 τόνους από Βουλγαρία ζυγισμένο εδώ αλλά πάλι υπήρξε κάποιος ''μεσάζων''. Νομίζω ότι η καλύτερη περίοδος αγοράς για ξύλα είναι αρχές καλοκαιριού μια και τότε δεν υπάρχει καθόλου ζήτηση αλλά και γιατί τα ξύλα συνήθως είναι κομμένα το χειμώνα το αργότερο μέχρι το Μάρτιο και εστω αυτό το 3-6 μηνο που μπορεί να κερδίσεις είναι κάτι. Τα ξύλα παραδόθηκαν στην Ξάνθη με τιμή 75 ευρώ τον τόνο + 100 € για τον μεσάζων... συνολο 80 € ο τόνος άκοπα
Το είδος είναι δρυς και το μόνο κακό στην όλη ιστορία είναι ότι όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες παρακάτω οι κορμοί είναι αρκετά χοντροί και σκέφτομαι την αγορά υδραυλικού σχιστικού..

www.4shared.com/photo/9JbVnQ6X/IMG_1042.html?showComments

www.4shared.com/photo/eJC_OSUy/IMG_1043.html

Επιδει όμως θα πρέπει να είμαι τουλάχιστον 2 χρόνια μπροστά στην προμήθεια των ξύλων θα πρέπει από τώρα να ψαχνόμαστε για αυτό για πες τί ξύλα βρήκες και πόσο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80029 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Τιμές ξύλου

kosmidis80 έγραψε:

petrosp13 έγραψε: δρυμός



Κι εγω Δρυμο ειμαι! Που κοντα μενεις Πετρο?

Ρε να κανουμε καμια μινι συναντηση οι κοντινοι Δρυμος, Λητη και λαγκαδα μερια!!!) ;)


Λίγο πιο χαμηλά από το ηρώο..

;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80158 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου

valsam έγραψε: θοδωρε τι να τα κανεις ρε τα ξυλα αφου εγινες πελλετακιας!
Erimiti κανε τα κονε σου γιατι και'γω προς τα εδω μερια Περαια city θα χρειαστω κανα 2 φορτηγα(εγω αδελφη, αδελφος),πως τα ξεφορτωνουμε ομως ειναι το θεμα μιας και για 24 τονους δεν υπαρχει ανατροπη,χερι χερι παει η δουλεια και αν ναι ποση ωρα περιμενει ο φορτηγατζης?


Αδερφε θα γινει το κονε μην στεναχωριεστε.ΘΑ την βρουμε την ακρη.
Αλλωστε και στις μαντρες οταν φτανουν τα φορτηγα περιμενουν καποια ωρα για ξεφορτωμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80166 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Λοιπον τωρα κατεβαζουμε φορτηγο με λιγοτερο απο 100 ευρω τον τονο.οταν θα ερθει η ωρα θα οργανωθει γκρουπ και θα γινει η αγορα.
Απλα σημερα πηγα προς σοχο μερια οσοι ξερουν εδω απο θεσσαλονικη σε μια απο τις μεγαλυτερες μαντρες δυτικα και ποιο οργανωμενες και βρηκα το 1100 κιλα 128 ευρω.
Οπως καταλαβατε με τετοιο στοκ που εχουν οι μαντραδες και τετοια ζητηση δεν θα πεσουν κατω απο 110 να μου το θυμηθειται.
Μολις του ειπα σε τι τιμη κατεβαζω απο βουλγαρια μου ειπε φυγε και παρτα κατευθειαν απο εκει.
Τα ξυλα για τα οποια μιλαγε ειχαν υγρασια 30%.
Στην επομενη συναντηση θα ειμαι και θα σας πω απο κοντα.
αα και εκει στο σοχο πελλετ αλβανικο mega pellet εγραφε η σακουλα ανευ πιστοποιησεων 260 ο τονος εχς ξεφυγ του ειπα και εφυγα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.180 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ