Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27580 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου

erimitis έγραψε: Mastora καλη αγορα ειναι με το κυβικο.Βρηκα ξυλα στην λητη καταξερα αλλα η παλετα ενα κυβικο 130 ευρω δηλαδη τα 750 κιλα 130 ευρω .Δεν νομιζω οτι ειναι τοσο συμφερον.Εσυ βεβαια μιλας για τωρα φανταζομαι που ειναι τα υπολοιπα μες την υγρασια?


130€ το κυβικό :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Οχι φυσικά μιλάω για 80 και 90€ το κυβικό. Στην Θέρμη. "wood energy system" λίγο μετά τον Μασούτη.

Ο SIMAR [Ν.Ελβετία] μας τα έδινε και 76-78€ το καλοκαίρι.............αλλά εμείς τότε αγρόν αγοράσαμε. :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27584 από Nikolakis
Απαντήθηκε από Nikolakis στο θέμα Τιμές ξύλου
Συγνώμη που επανέρχομαι. Είμαι πολύ νέος με όλα αυτά που διαβάζω και χρειάζομαι την κατανόηση σας.
Δηλαδή για το ενεργειακό τζάκι που θα βάλω, αν βρω ξερά ξύλα και μπρικέτες στην ίδια τιμή, τι να προτιμήσω;
Ευχαριστώ και πάλι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27597 από panosvlass
Απαντήθηκε από panosvlass στο θέμα Τιμές ξύλου
Αν βρεις τιμη ξύλου οσο της μπρικέτας τοτε αυτός που τα πουλάει τα ξύλα 260€ τον τόνο τοτε ειναι ΜΕΓΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ.
Αν βρεις τον τόνο μπρικέτα στα maximum 200€ τοτε κάτι παίζει.Το λες και σε μας γιατι μπρικέτα κάτω απο 250€ τον τονο δεν βρίσκεις πουθενά.

Γενικα οι τιμες τόνου ξύλου που βρίσκεις στην Β.Ελλάδα ειναι 100-130€ και Αττική 160-190€.
Για άλλα μέρη της Ελλάδας δεν έχω εικόνα.Οι τιμές ποικίλουν λόγο είδος ξύλου και απο που τα έχει εισάγει/προμυθευτεί η κάθε μάντρα.

Προσωπική μου άποψη και λόγο σφαλιάρας με αγορά μεσα στον χειμώνα πέρσυ ξύλων, λόγο ανάγκης και κακής ενημέρωσης, τα οποία ήταν φουλ στην υγρασία διαλέγω μπρικέτες.
Αν αγοράσεις κατω απο 130-150€ και είσαι σίγουρος για την υγρασία του ξύλου τοτε διαλέγεις οτι πιστεύεις εσυ. Για τιμές Αττικής(περιπτωσή μου) ψωνίζεις μπρικέτες.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by panosvlass.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27625 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Τιμές ξύλου

panosvlass έγραψε: Αν βρεις τιμη ξύλου οσο της μπρικέτας τοτε αυτός που τα πουλάει τα ξύλα 260€ τον τόνο τοτε ειναι ΜΕΓΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ.
Αν βρεις τον τόνο μπρικέτα στα maximum 200€ τοτε κάτι παίζει.Το λες και σε μας γιατι μπρικέτα κάτω απο 250€ τον τονο δεν βρίσκεις πουθενά.

Γενικα οι τιμες τόνου ξύλου που βρίσκεις στην Β.Ελλάδα ειναι 100-130€ και Αττική 160-190€.
Για άλλα μέρη της Ελλάδας δεν έχω εικόνα.Οι τιμές ποικίλουν λόγο είδος ξύλου και απο που τα έχει εισάγει/προμυθευτεί η κάθε μάντρα.

Προσωπική μου άποψη και λόγο σφαλιάρας με αγορά μεσα στον χειμώνα πέρσυ ξύλων, λόγο ανάγκης και κακής ενημέρωσης, τα οποία ήταν φουλ στην υγρασία διαλέγω μπρικέτες.
Αν αγοράσεις κατω απο 130-150€ και είσαι σίγουρος για την υγρασία του ξύλου τοτε διαλέγεις οτι πιστεύεις εσυ. Για τιμές Αττικής(περιπτωσή μου) ψωνίζεις μπρικέτες.

σωστος B) B) B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27658 από ΛΕΩΝ
Απαντήθηκε από ΛΕΩΝ στο θέμα Τιμές ξύλου
σημερινο
πηγα γεφυρα μεταμορφωσης
200€ ελια πουρναρι αναμικτο
180 οξια & πευκο θα παραλαβανε
και ο θεος βοηθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27666 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Τιμές ξύλου
Για Αθήνα, στον παράδρομο της Εθνικής με κατεύθυνση Λαμία στο 20ο χλμ. περίπου, (διαστάρωση εθνικής με τραίνο), έχει ανοίξει ένας καινούργιος που νομίζω είναι λογικός για τα δεδομένα της Αθήνας.

Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΛΕΩΝ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.141 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ