Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14406 από loxagos07
Απαντήθηκε από loxagos07 στο θέμα Τιμές ξύλου
,
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by loxagos07. Αιτία: τα ξυλα εφυγαν αττικη περιπου 350 τονοι ευχαριστω πολυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14407 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου

jimnas έγραψε: η προσφορά για τα 76 ευρω το κυβικο ειναι σε ισχυει
αν ναι πως μπορουμε να προχωρήσουμε


Για να πιάσουμε αυτήν την τιμή η αγορά θα πρέπει να γίνει ομαδικά. Μέσω του Group Buy ;)

Οπότε χρειάζεται λίγο υπομονή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14408 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τιμές ξύλου

mastoras έγραψε:

Asteris έγραψε: Βρήκαμε πολύ καλό δρύ/οξυά υγρασίας 19% (μετρημένο με υγρασιόμετρο) συν ελάχιστο γάβρο άνω του 30% σε ξυλέμπορα της περιοχής Λαγυνών. Θα παραγγείλουμε 25 τόνους για το συγκρότημα. Η τιμή είναι 90€ τον τόνο και μάλιστα σε παλέτες. Υποτίθεται ότι η τιμή μπορεί να πέσει κάνα δεκάρικο ακόμα προς το καλοκαίρι, αλλά μάλλον δεν θα είναι ίδια ξύλα με τόσο χαμηλή υγρασία (αν πάρεις 35% υγρασία πρέπει να τα πάρεις κάτω από 70€ για να συμφέρει, συν ότι δεν θα φτάσουν με τίποτα 15-20% υγρασία μέχρι τον Οκτώβριο), οπότε ψωνίζουμε από βδομάδα.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, να βάλω τηλέφωνο του ξυλέμπορα...


Asteris βρήκαμε επίσης στην ορεινή Χαλκιδική δρυ-οξιά, ξερά τελείως......με το μάτι. Και αυτό φαίνεται γιατί τα ξύλα είναι σκασμένα. Κόστος 110ευρώ ο τόνος.

Το θέμα όμως είναι ποιος θα μας δαγκώσει λιγότερο στο ζύγι......

Γιατί τόσα χρόνια που ψωνίζω ξύλα, η τιμή που μου πουλάνε τον τόνο, μου είναι αδιάφορη. Αυτό που ξέρω καλά είναι ότι "αυτό το γεμάτο φορτηγό με ξύλα" το πληρώνω 770ευρώ.


Και αυτά που λέω, σκασμένα ήταν. Το ζύγι γιατί να με δαγκώσει? Θα έρθει το φορτηγό, θα ζυγιστεί φορτωμένο σε παλάντζα δικιά μας, θα ξεφορτώσει, θα ξαναζυγιστεί και θα πληρώσουμε την διαφορά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14410 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου

Asteris έγραψε: Το ζύγι γιατί να με δαγκώσει? Θα έρθει το φορτηγό, θα ζυγιστεί φορτωμένο σε παλάντζα δικιά μας, θα ξεφορτώσει, θα ξαναζυγιστεί και θα πληρώσουμε την διαφορά.


Αυτό το έχεις ξαναδιατυπώσει. :)

Από τότε με τρώει η μανία να τον ζυγίσω και εγώ τον προμηθευτή μου......αλλά πραγματικά ντρέπομαι να του το ζητήσω....... :oops:

Πες μου που ακριβώς είναι στα Λαγυνά η μάντρα :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14412 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τιμές ξύλου

mastoras έγραψε:

Asteris έγραψε: Το ζύγι γιατί να με δαγκώσει? Θα έρθει το φορτηγό, θα ζυγιστεί φορτωμένο σε παλάντζα δικιά μας, θα ξεφορτώσει, θα ξαναζυγιστεί και θα πληρώσουμε την διαφορά.


Αυτό το έχεις ξαναδιατυπώσει. :)

Από τότε με τρώει η μανία να τον ζυγίσω και εγώ τον προμηθευτή μου......αλλά πραγματικά ντρέπομαι να του το ζητήσω....... :oops:

Πες μου που ακριβώς είναι στα Λαγυνά η μάντρα :)


Ο γείτονας τον ξέρει και νομίζω κάπου κοντά στο σχολείο. Αύριο θα μάθω ακριβώς και θα έχω και τηλέφωνο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14414 από lefteris
Απαντήθηκε από lefteris στο θέμα Τιμές ξύλου
Καλησπέρα

Ενδιαφέρομαι για 1 φορτίο για Λάρισα.

Στέιλτε email με τηλ. έμπορα

Ευχαριστώ

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.156 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ