Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14356 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τιμές ξύλου
Παιδια βρηκαμε κανενα που να πουλαει κεντρικη-βορεια Ελλαδα με κατω απο 90 Ευρο τον τονο ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14365 από strofimios
Απαντήθηκε από strofimios στο θέμα Τιμές ξύλου
Παιδια καλησπερα.Ψαχνω και εγω για ενα αμαξι ξυλα (20-25 τοννους)ξυλα,πουρναρι και δρυς,για τζακι.
Αττικη μενω και εγω.Εχω χωρο για να αδειασει το φορτηγο επιτοπου χωρις να κουβαληματα κλπ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14367 από strofimios
Απαντήθηκε από strofimios στο θέμα Τιμές ξύλου

alkisgr έγραψε: Καλημέρα και καλως σας βρηκα.

Παιδιά βέπω πολλες αποριες και αναζητησεις σχετικα με καυσοξυλα και πελετς απο Βουλγαρια.
Εχω επιχειρηση και μενω στην Βουλγαρια τα τελευταια 10 χρονια, και εχω καποια σχετικοτητα με το αθλημα γιατι χρησημοποιω ξυλεια(οξυα) κατευθειαν απο το δάσος.Οι τιμες στα καυσοξυλα ειναι μεγαλο ασανσερ ειδικα απο οταν μπηκε η Ελλάδα στο παιχνιδι των εξαγωγων,(και ω τι εκπληξη πολιτικοι και βουλευτες εχουν εταιριες και εχουν το μεριδιο του λεοντος στις εξαγωγες) ξαφνικα ανεβηκαν οι τιμες στα διπλασια και για την ενχωρια αγορα- ολοι προτιμανε να εξαγουν προς Ελλαδα-Τουρκια- Ευτυχως στην περιοχη που μενω τα πραγματα ειναι ακομα σε λογικα πλαισια.Ειναι αληθεια οτι για σκισμενα παλεταρισμενα οξυα γαυρο δρυς οτι κυμαινοντα απο 70 εως 110 ευρω/τονος (παραδωμενο) εξαρτατε την περιοχη και την προσβαση. αλα τα μεταφορικα ειναι αυτα που επιβαρυνουν την τιμη.Ενα τιρ 22 τονοι απο εδω που ειμαι εγω μεχρι Αθηνα χρεωνει 1300 ευρω στην καλυτερη περιπτωση. Πραγματικα σκευτομαι να αλαξω επαγγελμα και απο επιπλοποιος να γινω ξυλεμπορος, πελετεμπορος και σομποεμπορος ;)

Να ρωτησω κατι σχετικα με τα ξυλα.Επειδη το εχω δει και αλλου,ο γαυρος ποιο ξυλο ειναι;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14370 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου
Βασικά :)

"Ο Γαύρος ή γάβρος είναι ψάρι, γνωστό ήδη από την αρχαιότητα. Είναι η «αφύη» των αρχαίων Ελλήνων. Επίσης είναι γνωστό και με το όνομα αντζούγια ή και χαψί "

Εξ ου και στα ποντιακά χαμψίας. :lol:

Οσο για τα Βουλγάρικα ξύλα μάλλον θα μοιάζουν στην όψη, είτε με ψάρι, είτε με οπαδούς του Ολυμπιακού. :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14390 από Tomario
Απαντήθηκε από Tomario στο θέμα Τιμές ξύλου

mastoras έγραψε:

Tomario έγραψε: .......... γιατί έχω γνωστό φορτηγατζή που ανεβαίνει κάθε τόσο.


Ρώτα τον πόσο κοστίζει για να κατεβάσει ένα φορτίο στην Αθήνα....... από Θεσ/νικη. ;) Και τι είδος φορτηγού έχει.


Καλησπέρα mastoras.Έχει νταλίκα και χρειάζεται κλαρκ για να φορτωθεί αν αυτος είναι ο λόγος που ρωτάς.Μπορεί να μεταφέρει 25 τόνους.Όσο για τα λεφτά δεν τον έχω βρει ακόμη για να μου πει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14393 από kostasdedes
Απαντήθηκε από kostasdedes στο θέμα Τιμές ξύλου
ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΗΒΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ 25 ΤΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΩ!!ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ !!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.164 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ