Τζάκι Μισαηλίδη Τ-75 CORNER

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179302 από chris81
Τζάκι Μισαηλίδη Τ-75 CORNER δημιουργήθηκε από chris81
Καλημέρα σας,

εδώ και καιρό σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου τζακιού από τα χυτήρια Μισαηλίδη. Με προβληματίζουν 5 πράγματα και ακόμα δεν προχωράω στην αγορά:
1. η γενικότερη άποψη που διαβάζω σε διάφορα θέματα οτι πρέπει να αποφεύγουμε τα ελληνικά τζάκια
2. η σχετικά μέτρια ενεργειακή απόδοση (λίγο πάνω από 70%)
3. το οτι είναι monobloco και αν έχω καταλάβει καλά δεν το προτιμούμε στο forum
4. το οτι είναι από χάλυβα και όχι από μαντέμι
5. η μεγάλη διατομή εξόδου καυσαερίων (Φ250)

Έχεις κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο τζάκι ή γενικά από αντίστοιχα της ίδιας εταιρείας;
Δυστυχώς μέχρι στιγμής δε βρίσκω να εκφράζει άποψη για τα συγκεκριμένα τζάκια κάποιος συμφορουμίτης.

www.tzaki.com.gr/site/product/%CE%A4-75-...rdId=A75CBG&extLang=

Να σημειώσω οτι θελω να στείλω ζεστό αέρα με βεντιλατέρ και inox αεραγωγούς στο υπόλοιπο σπίτι.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,
Χρήστος
Last edit: 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν by chris81.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179310 από Isolexion
Απαντήθηκε από Isolexion στο θέμα Τζάκι Μισαηλίδη Τ-75 CORNER
Γειά σου Χρήστο, νομίζω το 1 θα πρέπει να σε προβληματίζει περισσότερο!!! Επειδή είμαι και εγώ στην ίδια φάση με εσένα νομίζω πως ΑΝ λέω ΑΝ επέλεγα ελληνικό τζάκι μόνο προς ARTE μεριά θα κοίταζα. Νομίζω αντιγράφουν τα τζάκια του εξωτερικού με σωστό τρόπο αλλά και για αυτά δεν έχω δει κριτικές στο φόρουμ, είναι καθαρά δική μου άποψη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179311 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τζάκι Μισαηλίδη Τ-75 CORNER
αλλο αποφευγω αλλο προτιμω !
το φορουμ σε μεγαλο βαθμο αναφερεται σε τζακια φυσικης ροης για διαφορους λογους δεν αποκλειει οτιδηποτε αλλο τα τζακια με ανεμιστηρα εχουν δυο βασικα μειονεκτηματα την διακοπη ρευματος και τον θορυβο 
τα μονομπλοκα παρουσιαζουν και προβληματα με τις συρομενες πορτες για αυτο προτιμαμε μηχανισμο με αλυσιδα κι οχι συρματοσχοινο 
καποια τζακια δεν γινεται να κατασκευαστουν απο μαντεμι ...κυριως ελευθερης ροης εοναι μαντεμενια η καποια με μαντεμενια εστια και το υπολοιπο χαλυβας δεν ειναι κρισιμο στοιχειο κι εχει και το μαντεμι μειονεκτηματα 
η διατομη της καπνοδοχου εξαρταται απ την ισχυ του τζακιου ισως αυτη ναπρεπε να σε προβληματισει περισσοτερο γιατι ειναι υπερβολικη 
78 με 80% αποδοσεις δινουν οι κορυφαιοι κατασκευαστες 
κατ αρχην πρεπει να προσδιορισεις την ισχυ που απαιτει το σπιτι σου για τοσο μεγαλες ισχεις σκεψου και λεβητα 
επισης δες την ισχυ των ανεμιστηρων γιατι πιθανοτατα θα χρειαστεις και ενδιαμεσο ανεμιστηρα αν οι αποστασεις ειναι μεγαλες κι επισης διανομη μπορεις να κανεις και μ οποιοδηποτε σχεδον τζακι ειδικα με ελευθερης ροης 
 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ