Αγορα τζακιου για ΜΕΓΑΛΟ διαμερισμα

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159456 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
με 10 μέτρα καμινάδα θα ανεβάσεις θερμοκρασίες απίστευτες και θα σπάσει ο αμίαντος .δεν μπορείς να περάσεις εξωτερική καμινάδα ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159460 από Noe
Απαντήθηκε από Noe στο θέμα Αγορα τζακιου για ΜΕΓΑΛΟ διαμερισμα
Εννοείς κ με την 13αρα εσωτερικά θα συμβεί αυτο; αν ναι, τι πειράζει αφού θα υπάρχει η εσωτερική σωληνα που θα συγκρατεί τον καπνο...

Εξωτερική καμινάδα δεν μπορεί να περαστεί πάντως...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159461 από GGEOR7777
Ο Δημήτρης εννοεί ότι θα αναπτυχθούν υψηλές θερμοκρασίες για αυτο..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159463 από Noe
Απαντήθηκε από Noe στο θέμα Αγορα τζακιου για ΜΕΓΑΛΟ διαμερισμα
Κατάλαβα φιλε μου τι εννοεί ο Δημήτρης, αλλα εγω ρωτάω ακομη και αν περασω εσωτερικά μια σωλήνα θα ανέβει πολύ η θερμοκρασία στον αμιαντο με κίνδυνο να σπάσει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159464 από βασιλιης
Καλημερα και απο μενα.καταλαβαινω οτι εχετε ολη την καλη διαθεση να τον βοηθησετε αλλα τον εχετε τρελανει λιγο.για να εχει ο κυριος καμιναδα αμιαντο λογικα εχουν και οι απο πανω.οι καμιναδες αυτες ειναι εγκλωβισμενες μεσα πισω απο τα τζακια τους.δεν ειναι εκτεθειμενες στον χωρο τους.οποτε ειναι και ακινδυνες,σε καμια τον περιπτωσεων δεν μπορει να κανει τους απο πανω να πουν ναι στο να αλλαξουν της καμιναδες τους,ουτε το δικο του,τωρα το αν θα σπασει η καμιναδα απο την θερμοκρασια πιστευω πως δεν θα σπασει,αλλα και να σπασει δεν τον απασχολει.γιατι?οπως ειπα ειναι εγκλωβισμενες και δεν θα υπαρχουν διαρροες απο εκει,το πολυ πολυ να ραγισει η καμιναδα.τωρα εγω πσιτευω οτι με τοσα μετρα καμιναδα μια χαρα θα δουλευε ακομα και ενα τζακι με εξοδο καυσαεριων φ 200.υπο την πρυποθεση οτι θα τηρηθουν σωστα οι οδηγιες που απαιτουνται για την τοποθετηση ενος ενεργειακου τζακιου,

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159465 από Noe
Απαντήθηκε από Noe στο θέμα Αγορα τζακιου για ΜΕΓΑΛΟ διαμερισμα
Σε ευχαριστώ φιλε μου Βασίλη για τον ενδιαφέρον σου οπως επισης και όλους που με βοηθούν με τα σχόλια τους. Τα πράγματα είναι οπως τα περιγράφεις παραπάνω... Με τα σημερινά δεδομένα η τοποθετώ μια 13αρα ινοξ σωλήνα εσωτερικά(ήρθε το πρωί ενας που ασχολείται με καμινάδες κ μου είπε οτι με δυσκολία αλλα μπορεί και να χωρέσει μια τέτοια στην παλιά καμινάδα γιατί δεν ειναι στην απόλυτη ευθεία) η την αφήνω όπως έχει .... Και να δούμε τι θα συμβεί στο μελλον.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ