Αγορα τζακιου για ΜΕΓΑΛΟ διαμερισμα

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159388 από Noe
Απαντήθηκε από Noe στο θέμα Αγορα τζακιου για ΜΕΓΑΛΟ διαμερισμα
στις παραπανω τιμες το γκρεμισμα ειναι εκτος. Το σπιτι με βαση αυτα που μου ειπε η κοπελια που το ζουσε
το χειμωνα δεν πεφτει κατω απο 18-19 βαθμους χωρις θερμανση γιατι πανω, κατω, αριστερα και δεξια εχει αλλα διαμερισματα. Τα βεντυλατερ τα θελω γιατι το τζακι δεν θα δουλευει ολη την ημερα και για πιο αμεση αποδοση της ζεστης θα τα αναβω στο full για μιση ωρα και μετα στο ελαχιστο για να μην εχω τον θορηβο(θα ειναι με ντιμερ)....Αυτα μου ειπε ο τζακας με λιγα λογια.

τελος για τους Ισπανους δεν τους ειχα και για ''τζακαδες'' αλλα το παιδι που τα πουλα φαινοταν ενθουσιασμενο... Απο την αλλη θα μου πειτε τα πουλαει :unsure:
Last edit: 6 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Noe.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159389 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Noe έγραψε: Τα βεντυλατερ τα θελω γιατι το τζακι δεν θα δουλευει ολη την ημερα και για πιο αμεση αποδοση της ζεστης θα τα αναβω στο full για μιση ωρα και μετα στο ελαχιστο για να μην εχω τον θορηβο(θα ειναι με ντιμερ)....Αυτα μου ειπε ο τζακας με λιγα λογια.

:unsure:


τελικά κάποιοι θα γράψουν ξανά τους νόμους της φυσικής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159395 από Noe
Απαντήθηκε από Noe στο θέμα Αγορα τζακιου για ΜΕΓΑΛΟ διαμερισμα
Ξέρω οτι με το βεντιλατερ δεν αυξάνεται η απόδοση του τζακιου σε kw. Αλλα αν π.χ στο δικο μου σπίτι απο την ώρα που ανάψει το τζακι με φυσική ροή στο σαλόνι φτάσει τους 23 βαθμούς κ στα δωματια τους 20 μέσα σε 3 ώρες, με την βοήθεια των βεντιλατερ κ με την ιδια ποσότητα ξύλου τα παραπάνω δεν θα συμβούν σε 1 ωρα π.χ. η τουλάχιστον αρκετά πιο γρηγορα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159398 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ίσως απο την ώρα που θα πάρει το βεντιλατέρ να νιώσεις την διαφορά για τα πρώτα 20 λεπτά σε μια απόσταση 2-3 μέτρα αλλά μετά θα παίξει ρόλο η διαστρωμάτωση και δε θα έχει καμία διαφορά είτε είχε είτε δεν είχε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159423 από Noe
Απαντήθηκε από Noe στο θέμα Αγορα τζακιου για ΜΕΓΑΛΟ διαμερισμα
επειδη ειναι πολλα τα λεφτα .... συνεχιζω το ψαξιμο...
Το caminetti light 06 τελικα στοιχιζει το εκθεσιακο 3400 € κ καινουργιο 4700 €. Η τιμη για το εκθεσιακο
εχει ενα ενδιαφερων αλλα οπως εγραψα και πριν ...πολυ μεγαλη εστια ρε παιδι μου 1 μετρο... τι καταναλωση θα εχει? τρεις φωτιες μπορουν να καινε ταυτοχρονα εκει...

Παρατηρω παντως οτι η μεγαλες -γνωστες εταιριες δεν ''υποσχονται'' πολλα kw.

και κατι τελευταιο. Σκεφτομαι να βαλω διπλα στο τζακι εκεινες τις στηλες που στυβιαζεις μερικα ξυλα
σαν διακοσμηση... θα υπαρχει θεμα με διαφορα εντομα- ζωηφια κτλ μεσα στο σαλονι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159424 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Τα πράγματα είναι πολύ απλά:

Ή θα πληρώσεις λίγα, και θα πάρεις μισερό αποτέλεσμα

Ή θα πληρώσεις (κανέναν "ιταλό" που μόνο μόστρα έχει), θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο και θα κλαίς τα λεφτά σου,

Ή θα πας στο Δημήτρη, και θα λές "ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥ".

Διαλέγεις και παίρνεις. Και είναι τόσο απλό, διότι ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ. Και όσο και να διαβάζεις εδώ μέσα, ότι και να σου προτείνει ο καθένας, πάλι δεν είναι ειδικός. Ενώ ο Δημήτρης ΚΑΙ ειδικός είναι, ΚΑΙ δοκιμασμένος, ΚΑΙ ΑΨΟΓΟΣ στη δουλειά του.
Last edit: 6 Χρόνια 8 Μήνες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.109 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ