Γνωμες για καινουργιο τζακι καλοριφερ

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157078 από geodag

dimlyk έγραψε: οταν λεω φελιζολ εννοω το φτηνο το ασπρο εκτος κι αν προκειται να το χρησιμοποιησεις καπου αλλου μετα
τα σωματα σου ειναι 17000 υπολογισμενα με καποια προσαυξηση 30% και σε θερμοκρασια νερου 90 βαθμους στους 70 η αποδοση πεφτει κατα πολυ αρα το πολυ να μπορουν να σου δωσουν 14000 με 15000 καπου εκει υπολογιζεις κι ενα τζακι 18 με 20 και περισευει κιολας αλλα κι οτι δεν περισευει δεν φτανει :)
στην πραξη ενα τετοιο τζακι θα δουλευει στις 8 με 10 κβ κι οπως σου ειπαν θελει να δουλευει συνεχως κι οχι οπως το πετρελαιο γι αυτο τον λογο και ειναι κατα πολυ μικροτερη η ισχυς του

αδερφε μου για να γλιτωσω λιγο πετρελαιο λεω να ξεκινησω τωρα για την προσωρινή μονωση...Γι αυτο θελω τα φωτα σου!! στο ταβανι πως θα τα κολλησω τα φελιζολ?? αντε στο πατωμα απλα θα το αφισω αλλα πανω πως για να μην κανει κενο και δεν κανει δουλεια??υπαρχει καμια ειδικη κολλα??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157079 από geodag

surfer έγραψε: Φίλε με 25,5kw εγώ ζεσταίνω 195τμ σπίτι με καλή μόνωση και εξωτερικές θερμοκρασίες συνήθως μεταξύ 5-12 βαθμούς.
Το ανάβω καθημερινά 5,30 μέχρι τις 11.

Πιστεύω δεν χρειάζεται να πας σε τόσο μεγάλο τζάκι για 90τμ.

Ναι αλλα εσυ φιλε μου μιλας για Κορινθο και για καλη μονωση... εγω ειμαι κατερινη που φετος εκανε μεχρι και -10 και γενικα εχουμε κατι μηδενικα και κατι μειον το χειμωνα... και απο μονωση μετρια... ενταξει ισως ημουν υπερβολικος για το 40kw τζακι μαλλον καπου στα 30kw πρεπει να παω με 20-24kw στο νερο!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157080 από ΑΝΕΣΤΗΣ98
υπάρχει είδική κόλλα. Θα βάλεις και γυψοσανίδα μετά;
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geodag

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157083 από geodag

ΑΝΕΣΤΗΣ98 έγραψε: υπάρχει είδική κόλλα. Θα βάλεις και γυψοσανίδα μετά;

Αν δεν χρειαζεται και επειδη θα το κανω μονος μου λεω να μην βαλω γυψοσανιδα... να ρωτησω κατι αλλο?? το απλο λευκο φιλεζολ θα κανει δουλεια η θελει το πρασινο που βαζουμε και στους τοιχους αναμεσα απο τα τουβλα??
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by geodag.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157088 από Oct262
Καλησπέρα σας. Η εταιρεία/κατάστημα μου απάντησαν σήμερα για το werstahl. Καταρχήν μου απάντησαν στα πάντα κάτι πολύ θετικό. Το τζάκι τα υπόλοιπα 14kw τα έχει μόνο από την ακτινοβολία του τζαμιού. Δεν έχω γνώσεις αλλά γίνετε αυτό? Μόνο από το τζάμι τόσο πολύ?
Εισαγωγή αέρα Δεν έχει μέσα από το δοχείο τις στάχτης για κρύο. Η εισαγωγή είναι από μπροστά άρα μιλάμε για μέσα από το σπίτι. Η δευτερογενής καύση δεν μπορεί να ρυθμιστεί από κάπου. Άρα προφανώς θα δουλεύει συνέχεια. Το τζάκι δυστυχώς δεν έχω δυνατότητα να το δω κάπου μιας και υπάρχει μόνο στο κεντρικό τους κατάστημα μιας και εγώ είμαι Θεσσαλονίκη.
Επίσης μιας και που είμαστε στην ίδια περίπου φάση κοιτάω και αυτό το τζάκι
www.kentro-sompas.com/index.php?route=pr...roduct&product_id=81
Αυτό που μου κάνει εντύπωση σε αυτό είναι ότι αποδίδει μόλις 2kw από την ακτινοβολία και 26 στο νερό. Επίσης κάτι που δεν έχω καταλάβει είναι ότι λέει ότι μια βαλβίδα έξτρα που περνει μπορείς να ρυθμίσεις την θερμοκρασία και να παραμείνει σταθερή ακόμα και αν κοπεί το ρεύμα. Δεν ξέρω αν και πως το κάνει. Αν κάποιος έχει κάποια άποψη για τα metlor ας μας πει. Φαίνονται προσεγμένα πάντως
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geodag

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157090 από liakjim
14KW από το τζάμι? Με την καμία.
40 σύνολο? Χμμμ
Αν καις μπρικετες, θες 10 κιλά την ώρα για 40.
Σε τόσα πολλά KW θα κοίταγα σε λέβητα. Τα χρειάζεσαι τόσα πολλά? Με τα σώματα σου πας στα μισά.
Γιατί να πάρεις τόσο μεγάλο τζάκι?
Ελληνικό δεν θα έπαιρνα με τίποτα πάντως.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geodag

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ