Αγορά για θέρμανση στο νησί

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152343 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Αγορά για θέρμανση στο νησί
οπως σταπε παραπανω και με πανακριβο καυσιμο .... αν μπορεις να βγαλεις μπουρι βαζεις και απλη πετρελαιου
.... υποψη παντα οτι καυση γινεται μεσα στο σπιτι παραγει μεγαλες ποσοτηες υγρασιας .
κι ακομα χρειαζετε το δικο της καυσιμο ...αν βαλεις απο βενζιναδικο που ειναι καπως φθηνοτερο μυριζει αρκετα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152361 από Lefteriss
Απαντήθηκε από Lefteriss στο θέμα Re:Αγορά για θέρμανση στο νησί
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για της απάντησης το θέμα είναι ότι για το παιδί μάλλον από ότι πληροφορίες έχω συλλέξει δεν είναι πολύ καλό το a/c για το παιδί και δυστυχώς δεν μπορώ να ανοίξω τρύπα για μπουρι και το υγραέριο αν και είν βηαι ασφαλές το φοβάμαι το καλό είναι ότι έχω χρόνο ακόμα και όσες πληροφορίες συλλέγω από εσάς με βοηθάνε πολύ για να πάρω κάποια απόφαση στο μέλλον

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152372 από Lefteriss
Απαντήθηκε από Lefteriss στο θέμα Re:Αγορά για θέρμανση στο νησί
Καλησπέρα και παλι.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν πούμε ότι έχουμε μια μεζονέτα ή οποία είναι 80 τμ με αλουμίνιο και εχει καλή μόνωση γενικά και ή θέρμανση που έχει είναι καλοριφέρ καινούργια 7 ετών και στο ισόγειο έχει σαλόνι κουζίνα μπάνιο και ένα δωμάτιο και στόν πάνω όροφο έχει μόνο το υπνοδωμάτιο δηλαδή μιλάμε για 6 σώματα μέσα στο σπίτι.Τι πιθανότητες απωλειών θα έχω στο θέρμανση για των πάνω όροφο ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152379 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Re:Αγορά για θέρμανση στο νησί
Στην Καστόρια ξέρω αρκετούς που ζεσταίνονται μόνο με κλιματιστικά.Που να είχαμε τις ζέστες που έχει η Νότια Ελλάδα.
Δεν θα είχα ασχοληθεί πότε με το πελετ και οτιδήποτε άλλο,αφού το κλιματιστικό ακόμα και στην Καστοριά ζεσταίνει πιο φτηνά και ξεκούραστα. Έχω 1 σε κάθε δωμάτιο.
Αυτό που με εκνευρίζει είναι όταν ξεπαγώνει την εξωτερική μονάδα και βγάζει κρύο μέσα στο σπίτι.Στο νησί δεν θα συμβεί ποτέ αυτό.Τα χρησιμοποιώ από το 2007.Φέτος μέχρι αρχές Νοεμβρίου έκαιγαν τα κλιματιστικά,μετά πελετ. Μόλις ζεστάνει ο καιρός ξανά κλιματιστικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152380 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Re:Αγορά για θέρμανση στο νησί

dimitris11 έγραψε: Στην Καστόρια ξέρω αρκετούς που ζεσταίνονται μόνο με κλιματιστικά. Που να είχαμε τις ζέστες που έχει η Νότια Ελλάδα.


Έχετε και τις μονώσεις που εχει η νότια Ελλάδα?? :)
Εχωντας ζησει στο σπιτι του κολλητου μου την θερμανση με A/C θα ελεγα... πικρα. Η Ατμοσφαιρα είναι τοσο "χαλια" που εμενα προσωπικά με ενοχλεί μου ξεραινει μύτες ματια και δε συμαζευεται...

Και στα μωρα ακομα και με θερμανση καλοριφέρ και βαζουμε υγραντήρες...
Δε ξερω γιατι αλλα δεν ειχα αυτό το πρόβλημα με την αεροθερμη πελλετοσομπα...

Ο κολλητος μου λοιπον σταματησε τα αιρκοντιτιον και εχει βολευτει με 2 καλές ( νομιζω ντελονγκι) σομπες υγραερίου. Η μια στο σαλονοκουζινοτραπεζαρια και η άλλη στο χωλ των κρεβατοκάμαρων. ( το στισημο του σπιτιου του μοιαζει πολύ με το δικό σου )

Κατά ομολογια του ΠΟΛΥ καλύτερη ποιότητα θερμανσης.

Ναι το ξερω ειπες δε σ' αρεσει το υγραεριο αλλα.... στερευεις από λυσεις......

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152383 από Lefteriss
Απαντήθηκε από Lefteriss στο θέμα Re:Αγορά για θέρμανση στο νησί
Χαχαχαχα έχεις δίκιο τα έχω κάνει μαντάρα μάλλον θα ξεκίνησω με αυτά που έχω καλοριφέρ και πάνελ και στο μέλλον ανάλογα με της πραγματικές ανάγκες που θα έχει το σπίτι προχωράμε το ποιο σωστό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ