Kratki η κατι αλλο?

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #147002 από dasalis
Kratki η κατι αλλο? δημιουργήθηκε από dasalis
καλησπερα συμφορουμητες,
αν και παλιος στις σομπες πελλετ, ειμαι καινουργιος στα τζακια και θελω τη βοηθεια σας.
θελω σε εναν ενιαιο χωρο σαλονοκουζινα 80τ.μ.στα νοτια προαστια της Αθηνας, με μετρια προς καλη μονωση, να αντικαταστησω το παλιο απλο μαντεμενιο μικρο τζακι με ενεργειακο.
λογω αισθητικης του χωρου θελω το τζακι να ειναι μινιμουμ 95 εκατοστα μηκους και να μην ειναι κασετα.
απο οτι εχω διαβασει στο φορουμ καλυτερα να μεινω μακρια απο τα ιταλικα και επειδη τα τζακια βορειας Ευρωπης στις διαστασεις που θελω ειναι μαλλον απλησιαστα σκεφτομαι πολυ την Kratki Nadia 14 με ανοιγομενη πορτα και οχι συρομενη γιατι απο οτι διαβαζω δεν προτεινεται εδω μεσα.
εσεις τι πιστευετε?ειναι καλη επιλογη η εχετε καποια αλλη να μου προτεινετε σε αυτα τα χρηματα(η και λιγο ακριβοτερη-μαξ 2500)?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #147039 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Kratki η κατι αλλο?
οπως ειπες σε μεγαλο βαθμο το τζακι ειναι και θεμα αισθητικης αρα καθαρα προσωπικο
η εστια που διαλεξες μια χαρα ειναι κι ακομα καλυτερα ο αντιπροσωπος της με τα δειγματα που εχει δειξει μεχρι σημερα ομως πριν διαλεξεις οτιδηποτε δες το απο κοντα και κυριως αξιολογησε το εγκαταστατη μια και ισως παιζει τον μεγαλυτερο ρολο στην σωστη αποδοση της εστιας απ οτι η ιδια η εστια και φυσικα συζητησε τις λεπτομερειες της εγκαταστασης :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #147041 από dasalis
Απαντήθηκε από dasalis στο θέμα Kratki η κατι αλλο?
Thanx για την απαντηση σου,
Αν κ θα ηθελα να μου προτεινεις και καμια αλλη εςτια με τετοιο μεγεθος ( 90-120εκατοςτα).
την εγκατασταση θα την αναλαβει το συνεργειο που θα μου προτεινει αυτος που θα αγορασω το τζακι.
Απο οτι εχω διαβασει εδω, θερμοθαλαμο με izol γτ κατι υαλοβαμβακες- ορυκτοβαμβακες, δε μου γεμιζουν το ματι. Επισης μαλλον θα προτιμησω τη θερμανση με φυσικη ροη και οχι μοτερ. Τουνελ για αεραγωγους. Εναλλακτη καμιναδας κ.α. Αυτο που ειδα σε ενα μαγαζι κ μου αρεσε ηταν οτι δεν ειχαν χρησιμοποιησει απλα πυραντοχη γυψοσανιδα,αλλα και με φυλλο αλουμινοχαρτου κολλημενο απο τη μεσα πλευρα,για μεγαλυτερη σιγουρια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Ημέρες πριν #147047 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Kratki η κατι αλλο?
Καλησπέρα.

Το τζάκι σου προφανώς θα το επιλέξεις εσύ, θα βάλεις ότι γουστάρεις, και θα στο εγκαταστήσει όποιος γουστάρεις.

.... ΑΛΛΑ .....

Αν πας σε kratki ( η AMELIA που ανέφερες είναι εκπληκτική εστία), θα κάνεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το εξής:

ΘΑ ΠΑΣ ΑΘΗΝΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ, θα δεις εκεί την εστία, θα σε κατατοπίσει για την εγκατάσταση, και μετά...... κάνε ότι θες. Άκουσ εόμως το Δημήτρη, είναι ο βασικός εισαγωγέας... και το "άθλημα το ΚΑΤΕΧΕΙ" όσο κανένας άλλος....

Πάντα φιλικά.... Γιώργος (εγώ ΔΕΝ έχω kratki...)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Ημέρες πριν #147048 από dasalis
Απαντήθηκε από dasalis στο θέμα Kratki η κατι αλλο?
Γιωργο,
φυσικα κια θα διαλεξω εγω,απλα ροταω μηπως καποιοσ εδω μεσα ξερει η εχει κατι να μου προτεινει κατι αλλο απο αυτα που ξερω ηδη.
Αν και καπου μπερδευτηκες γιατι δε κοιταω την AMELIA αλλα τη NADIA.
Ξερω οτι η τοποθετηση ειναι παρα πολυ σημαντικη,μπορει και πιο σημαντικη απο την εστια,θελω καποιον που να το κατεχει οντως.Την εστια θα την δω απο κοντα,την τοποθετηση ομως οχι, και για αυτο ακομα ψαχνομαι λιγο,αν και εχω ακουσει και διαβασει εδω πολυ καλα λογια για τον Φιλιππακοπουλο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147077 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Kratki η κατι αλλο?
Τη NADIA εννούσα και εγώ αλλά έκανα λάθος.

Καλόκαυτο....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ