Κασέτα - επιλογή και απορίες

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149239 από Manos01
Απαντήθηκε από Manos01 στο θέμα Κασέτα - επιλογή και απορίες

MICK έγραψε: Η εγκατάσταση έγινε σε 2 μέρες, μήνας Ιούνιος. Εργασία από το πρωί, μέχρι το απόγευμα. Αυτή περιείχε ξήλωμα των παλαιών πυρότουβλων, άνοιγμα οπής στη φούσκα για καθαρισμό και διευκόλυνση των εργασιών, μόνωση της κατασκευής, τοποθέτηση καμινάδας ανοξείδωτης μονής ραφής εντός της παλαιάς, κλείσιμο της οπής στη φούσκα.


Σε ευχάριστο για τοις πληροφορίες! Μου δίνουν κουράγιο εφόσον μέσα σε δυο μέρες ΟΛΑ αυτά γίνονται.
Μένω Νότια προάστια επόμενος δεν χρειάζεται, εάν αποφασίσω, θα μιλήσω με έναν τεχνίτη στην περιοχή.

Καλά ανάμματα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149317 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Κασέτα - επιλογή και απορίες
Από εμπειρία μου (μετά από όσα έχουν συμβεί σε άτομα του forum, αλλά και από δική μου εμπειρία) σου συνιστώ αρχικά να καταλήξεις στη μάρκα του τζακιού. Να τηλεφωνήσεις στη επίσημη αντιπροσωπεία, και να σου συστήσουν εγκαταστάτη στη περιοχή σου ή κάπου κοντά. Πιστεύω ότι έτσι θα υπάρχει μικρότερος κίνδυνος να πέσεις σε τυχαίο εγκαταστάτη και να ταλαιπωρηθείς αργότερα. Λόγω κρίσης όλοι οι παλαιοί τζακάδες έγιναν expert στα ενεργειακά τζάκια. Από αυτούς πάρα πολλοί κάνουν πατέντες, χωρίς να ακολουθούν το βιβλίο εγκατάστασης του κατασκευαστή. Εμένα μου είχε πει ''δεν είναι απαραίτητες οι περσίδες στη φούσκα. Δούλεψε το και αν χρειαστεί τοις ανοίγουμε''. Όταν όμως τον φώναξα πολλές φορές για της περσίδες, πάντα έφερνε δικαιολογίες ότι κάτι του συνέβη. Γι' αυτό το διέγραψα. Έχει κάποιος άλλος συνφορουμίτης κάτι να πεί, μήπως από δική μου εμπειρία ορμώμενος, δεν τα λέω σωστά;

ΜΙΧΑΛΗΣ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Manos01

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149333 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Κασέτα - επιλογή και απορίες
Τώρα το σκέφτηκα. Μπορείς να περάσεις από τη Kratki στα Άνω Λίοσια και να μιλήσεις με το Κο. Δημ. Φιλιππακόπουλο. Αντιπροσωπεύει τη Kratki. Μπορεί και να σου αρέσει εμφανησιακά. Πιστεύω θα λυθούνε πολλές απορίες σου. Εχω διαβάσει ότι είναι αξιόπιστες εστίες, οικονομικές, καλής απόδοσης, και το συνεργείο της Kratki που κάνει τη εγκατασταση είναι υπό την επιβλεψη του Κου, Φιλιππακόπουλου. Δεν έχεις να χάσεις τίποτε με μία επίσκεψη

ΜΙΧΑΛΗΣ
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Stavrax. Αιτία: Αλλαγή επωνύμου στο σωστό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149344 από agpol07
Απαντήθηκε από agpol07 στο θέμα Κασέτα - επιλογή και απορίες
Μεταξύ Edil Kamin ecostar (με θερμοθάλαμο) και kratki maja ποιο θα προτείνατε για σπίτι 80 τ.μ, εσείς οι πιο έμπειροι??
Ευχαριστώ..

agpol07(papaki)gmail.com

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #181210 από Θωμάς 3
Απαντήθηκε από Θωμάς 3 στο θέμα Κασέτα - επιλογή και απορίες
Καλησπέρα, έχω κάνει αναβάθμιση στο παλιό τζάκι με κασέτα της arte harmony 80. Στην ένδειξη δεν ανεβαίνει ποτέ η θερμοκρασία πάνω από 60 βαθμούς. Έχω τραβήξει και αεραγωγό στο διπλανό δωμάτιο αλλά βάζεις το χέρι και δεν αισθάνεσαι τον αέρα τι μπορεί να φταίει; 
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #181213 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κασέτα - επιλογή και απορίες
το μανιουαλ το εχεις διαβασει ? keasa.gr/wp-content/uploads/2023/11/MANU...MONY_el_v1.1_WEB.pdf
εφαρμοσε οτι λεει και δοκιμασε μπριγγετες για αρχη ειδικα αν υα ξυλα τα πηρες τωρα 
επισης δοκιμασε χειροκινητη ρυθμιση να δεις αν στελνει αερα μακρυα ,,,γενικα οι ενθετοι ανεμιστηρες δεν στελνουν μακρυα τον αερα 
 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.147 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ