Βοηθεια στην αγορα ενεργειακης εστιας .

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144218 από Liakos
Καλησπερα παιδια,καλη χρονια με υγεια σε ολους σας.Τον τελευταιο καιρο ψαχνω να βρω μια ενεργειακη εστια (ξυλου) για να τοποθετησω στο σπιτι μου.Εχω μια νεοδμητη κατοικια 150m2 στο νομο Κιλκις η οποια ειναι σε ενα επιπεδο με αρκετα καλη μονωση-κουφωματα-καλη διαρυθμιση και θελω να βαλω ενα τζακι-αεροθερμο
(χωρις αεραγωγους)σαν βοηθητικη θερμανση ( πρωι-βραδυ φθινωπορου) μεχρι να ξεκινησει ο κρυος χειμωνας στο οποιο θα λειτουργησω την αντλια θερμοτητας-ενδοδαπεδια.
Εχω κοιταξει σχεδον ολες τις εταιρειες που κυκλοφορουν και ειναι κοντα στα 13-15KW.Oσο περισσοτερο τα κοιταζω τοσο περισσοτερο μπερδευομαι,τεσπα εχω καταληξει σε 2-3 τζακια και θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας - τη γνωμη σας πανω σε αυτες τις εσιες.Μιλαμε παντα για μακροστενες εστιες με μηκος γυρω στο 1 μετρο.
BRUNNER 45/101 14KW με ονο αποδοση 81%
CAMINETTI MONTEGRAPPA LIGHT 2 13ΚW με ονο αποδοση 83%
CAMINETTI MONTEGRAPPA LIGHT 6 15KW με ονο αποδοση 83%
Θεωρητικα παντα και τα 3 με καλυπτουν αλλα ...
Βεντιλατερ ειναι απαραιτητο ?
Υπαρχει καποια αλλη εταιρεια στην οποια θα μπορουσα να κοιταξω ?
Η γνωμη σας ?
Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144316 από Liakos

Liakos έγραψε: Καλησπερα παιδια,καλη χρονια με υγεια σε ολους σας.Τον τελευταιο καιρο ψαχνω να βρω μια ενεργειακη εστια (ξυλου) για να τοποθετησω στο σπιτι μου.Εχω μια νεοδμητη κατοικια 150m2 στο νομο Κιλκις η οποια ειναι σε ενα επιπεδο με αρκετα καλη μονωση-κουφωματα-καλη διαρυθμιση και θελω να βαλω ενα τζακι-αεροθερμο
(χωρις αεραγωγους)σαν βοηθητικη θερμανση ( πρωι-βραδυ φθινωπορου) μεχρι να ξεκινησει ο κρυος χειμωνας στο οποιο θα λειτουργησω την αντλια θερμοτητας-ενδοδαπεδια.
Εχω κοιταξει σχεδον ολες τις εταιρειες που κυκλοφορουν και ειναι κοντα στα 13-15KW(ωστε να με καλυπτουν συμφωνα με αυτα τα οποια εχω διαβασει εδω μεσα).Oσο περισσοτερο τα κοιταζω τοσο περισσοτερο μπερδευομαι,τεσπα εχω καταληξει σε 2-3 monoblock τζακια και θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας - τη γνωμη σας πανω σε αυτες τις εσιες.
BRUNNER 14KW με ονο αποδοση 81%
CAMINETTI MONTEGRAPPA LIGHT 2 13ΚW με ονο αποδοση 83%
CAMINETTI MONTEGRAPPA LIGHT 6 15KW με ονο αποδοση 83%
Θεωρητικα παντα και τα 3 με καλυπτουν αλλα ...
Βεντιλατερ ειναι απαραιτητο ?
Αξιζουν τα λεφτα τους-ειναι αξιοπιστες εταιρειες ?
Η γνωμη σας σε ποια να καταληξω-υπαρχει κατι καλυτερο?
Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.051 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ