La nordica vs invicta ερωτησεις ενεργειακό τζάκι

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137959 από georgejka
Ευχαριστω και παλι για την απαντηση αλλα: 1. ολα αυτα ειναι στα γαλλικα τα οποια δεν κατεχω, δεν πειραζει θα βρω καποιον να τα μεταφρασει αναγκαστικα (υπαρχει και το google translate τωρα)και 2. Μαλλον εγω δεν εδωσα καλα να καταλαβεις την ερωτηση.Ξερω οτι η αλουμινοταινια ειναι αυτοκολλητη. η ερωτηση μου (συγγνωμη εαν ειναι χαζη) ειναι η εξης: φτιαξαμε το πλαισιο του θαλαμου, βαλαμε στις 3 πλευρες τον πετροβαμβακα και στα κενα στην εσωτερικη πλευρα την αυτοκολλητη ταινια οπου χρειαζεται . ολα καλα μεχρι εδω .Τοποθετωντας την 4 η πλευρα απ εξω (κλεισιμο του θαλαμου)(εμεις βλεπουμε τον πετροβαμβακα η αλουμινενια πλευρα ειναι μεσα) ,πως θα βαλουμε μετα αλουμινοταινια στη μεσα αλουμινενια πλευρα αφου την εχουμε κλεισει την τελευταια 4η πλευρα;
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137963 από liakjim
1. Δεν χρειάζεσαι να ξέρεις Γαλλικά. Αν κοιτάξεις τα pdf θα δεις ότι πιο κάτω έχουν σχεδιαγράμματα. Εκει θα δεις τις ελάχιστες αποστάσεις από την εστία. -> 3εκ από τα πλαινά και 8εκ από την πλάτη της εστίας
2. Τα κλέινεις όλα από κάτω προς τα πάνω και μέσα από την τρύπα της περσίδας εξόδου, βάζεις τα τελευταία.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137964 από georgejka
Φιλε liakjim ευχαριστω για τις αποστασεις, δεν το ειχα προσεξει, οσο αφορα την αλουμινιταινια το μυαλο μου ειχε κολλησεο και δεν το ειχα σκεφτει αυτο μοτι θα ολοκληρωσω μεσα απο την περσιδα...
Και παλι ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137986 από georgejka
καλησπερα και παλι, σημερα μου γεννηθηκε μια νεα απορια,ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος.
εφοσον τελειωσουμε την τοποθετηση και δουλευουν ολα καλα εαν στο μελλον μετα απο ενα δυο χρονια πχ, εχουμε προβλημα οπως ας πουμε ειχατε εσεις με ραγισμα μαντεμιου, η κατι ελατωματικο προιον η οτι προκυψει , η ερωτηση μου ειναι πως βγαζουμε το τζακι εξω ; πως θα αφαιρεσουμε την καμιναδα ωστε να τραβηξουμε το τζακι ;
δεν πρεπει να σπασουμε παλι (ή καθε φορα που θελουμε να εχουμε προσβαση) τις γυψοσανιδες;(για να επισκευασουμε;)
ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137987 από panosf01
Εαν φτασουμε να βλεπουμε το τζακι το τελευταιο πραγμα που θα μας απασχολησει ειναι το πως θα βγαλουμε την καμιναδα :unsure: .Δυστυχως η κατασκευη τζακιου ειναι μονιμη και οχι πτυσομενη.Οποιαδηποτε μετεπειτα επεμβαση σημαινει ξηλωματα και μερεμετια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ