Βοήθεια στην επιλογή αερόθερμου τζακιού

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136290 από lina117
Γεια σας! Θέλω να βάλω στο σπίτι μου (112 τμ με σχετικά καλή μόνωση) τζάκι αερόθερμο και έχω καταλήξει ανάμεσα σε αυτά τα δύο:
1) της kratki (χάλυβα δεξί κ αριστερό) BLANKA 670/570 BS (acumotte) kratki.eu/s/80/-?fc=2
2) της laudel www.kentrotzakiou.gr/cgi-bin/pages/index...EF%F1%E1%EC%E9%EA%FC
Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για αυτά τα δύο και αν ξέρετε ποιο από τα δύο κάνει λιγότερο θόρυβο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136296 από Στελιος1
kratki.eu/s/80/-?fc=2 Ψηφιζω εγω, μιας και ο κ Φιλιππακοπουλος ειναι μελος εδω και εχει δειξει υπευθυνοτητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136298 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
καλησπέρα !! καταρχήν κύριε Στέλιο ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια !!

να βοηθήσω λίγο τον/την φίλο μας !!
τα 2 τζάκια που συγκρίνεται είναι τελείως διαφορετικά !! το ένα είναι χαλύβδινο και το άλλο μαντεμένιο !!
αν θέλετε μαντεμένιο θα έπρεπε να το συγκρίνεται με κάποιο απο τα μαντεμένια δικά μας !!
θα σας βοηθήσω λίγο να καταλάβετε τις διαφορές μεταξύ τον 2 τζακιών !!
τα χαλύβδινα λόγο του ακουμότ που έχουν αναπτύσσουν μεγάλες θερμοκρασίες στο θάλαμο καύσης 550-700 βαθμους Κελσίου ενώ τα μαντεμένια μέχρι 350 -400 !!Δηλαδή αν θέλετε μπροστά απο το τζάκι σχετικά κοντά να κάθεστε δεν μπορείτε να βάλετε εύκολα ενα χαλύβδινο !!
μετά αν θέλετε να συγκρίνεται μαντεμένια τζάκια μεταξύ τους θα πρέπει να κοιτάξετε κατά την γνώμη μου την ποιότητα του μαντεμιού τις δυνατότητες ρύθμισις ελκυσμού και εισαγωγής αέρα στην καύση !!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": lina117

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136306 από lina117
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δεν ήξερα τις διαφορές του χάλυβα και του μαντεμιού. Το Blanka μου άρεσε λόγω του σχεδίου του, επειδή θα έχει τζάμι και στις πλαϊνές πλευρές του και ταιριάζει περισσότερο στο δικό μου χώρο ένα τέτοιο τζάκι. Αν αναπτύσει τόσες μεγάλες θερμοκρασίες, εμείς σε πόση απόσταση από το τζάκι θα μπορούμε να καθόμαστε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136314 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
κάτω απο τα 2,5 μέτρα πιστεύω οτι θα νοιώθετε δυσφορία !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136343 από lina117
επανέρχομαι με καινούργιο τζάκι: www.ruegg-cheminee.com/ww/dd/pub/products/fireplaces/pi.cfm το βρήκα 3500... αξίζει τόσα πολλά χρήματα; το βρήκα σε προσφορά, εκθεσιακό κομμάτι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ