Tζακι σε υπο ανεγερση μονοκατοικια

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135775 από Στελιος1
Οι μεγάλες εστίες είναι για πολλά ξύλα, δεν είναι σωστή η εικόνα μια 90αρας με δυο ξυλαράκια στην μέση. Άλλο ένα θέμα αισθητικής είναι η αναλογία πλάτους-ύψους και κατά κανόνα το ύψος θα είναι ίδιο (χαμηλό) σε 80 και σε 90 πλάτος..
Σίγουρα είναι μείον το μεγάλο πλάτος και στον βαθμό απόδοσης.
Μπορεί να δείξει ''μεγάλο΄΄ με την επένδυση, έχε υπ όψιν σου ότι λόγω της θέσης θα φανεί τεράστιο και θα κυριαρχήσει σ εκείνο τ χώρο, εκτός κ αν το βλέπεις από αρκετά μακρυά. Προσπαθώ ν α σε πείσω για στενότερη δηλαδή.
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": enarpi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135779 από enarpi
Απαντήθηκε από enarpi στο θέμα τζακι σε υπο ανεγερση μονοκατοικια
Με αυτόν τον κατασκευαστή αξίζει να ασχοληθώ λέτε? Διάβασα ότι έχει πιστοποιήσεις....Έχουμε κανέναν που να ψώνισε από εκεί? www.caminodesign.gr/plano.html
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135780 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Μη βάλεις αερόθερμο.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135783 από enarpi
Απαντήθηκε από enarpi στο θέμα τζακι σε υπο ανεγερση μονοκατοικια
Μάλλον τα έχω μπλέξει λίγο, αερόθερμες εστίες είναι αυτές που έχουν ενσωματωμένα βεντιλατέρ? Γιατί σε φυσικής ροής προσανατολίζομαι αλλά αυτοί οι camino design μόνο αερόθερμες και τύπου λέβητα έχουν στο site τους. Είχα την εντύπωση πως υπάρχουν αερόθερμες φυσικής ροής και αερόθερμες με βεντιλατέρ.Πάντως εξαιρετικά χρήσιμο το forum.Τελικά στην οικοδομή, αν πας αδιάβαστος σου πουλάνε ο,τι θέλουν και μετά τρέχεις....Και αυτό που λέτε monsieur Φουσκιτακης, να την δω να καίει την εστία πριν την πάρω, πως θα το καταφέρω μέσα στο κατακαλόκαιρο? Νόμιζα ότι τα κουφώματα τα έψαξα πολύ, αλλά τελικά όλα τα στάδια από εδώ και πέρα μάλλον το ίδιο είναι...
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135784 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Είναι πολύ απλό αυτό που λέω. Αν δεν το ανάψει ακόμα και Αύγουστο με 45 βαθμούς, ΔΕΝ αγοράζεις.

Αερόθερμες λέμε τις εστίες που έχουν βεντυλατέρ. Εξαναγκασμένης ροής. Βασικά όλες αερόθερμες είναι, όλες τον αέρα ζεσταίνουν. Κάποιες το κάνουν με βεβιασμένη-εξαναγκασμένη κίνηση αέρα (βεντυλατέρ), άλλες είναι φυσικής ροής, αυτές που αποκαλούνται foyer.

Και τώρα στο ψητό: Τι κουφώματα έβαλες? Εταιρεία? Σειρά? Από τζάμια πως πάμε...?

Βάλε φυσικής ροής, και πιο φτηνό, και ΟΧΙ μοτέρ==ΘΟΡΥΒΟΣ.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135789 από anisos
Απαντήθηκε από anisos στο θέμα τζακι σε υπο ανεγερση μονοκατοικια
Καλησπέρα και από εμένα.. εγώ έχω δουλέψει τις εστίες της caminodesicn είναι πάρα πολύ καλές σε ποιότητα και ειδικά στο βεντιλατέρ πολύ δυνατές, μια άλλη εστία που είναι πολύ καλή είναι και της regal..εάν μπορέσεις να την δεις από κοντά θα εκπλαγείς με το δούλεμα της. Από τις λίγες συρόμενες εστίες με ελεγχόμενη καύση. Εάν μπορέσεις και τη δεις από κοντά τότε θα καταλάβεις τι λέω, πολύ δυνατές και άνετα μπορείς να ζεστάνεις 2-3 δωμάτια ακόμη. Από αυτές τις 2 τις έχω δουλέψει καθώς είμαι και αντιπρόσωπος στην περιοχή μου.. Μια άλλη εστία η οποία την βρίσκω εξίσου δυνατή είναι τις kratki που δυστυχώς δεν έτυχε να δουλέψω ακόμη,, την έχω δει από κοντά και από την εμπειρία που έχω στα τζάκια με ενθουσίασε πάρα πολύ.. Αυτές είναι για να ζεσταθείς τώρα εάν θέλεις μόνο για ομορφιά θα πας σε πιο απλές χωρίς θερμοθάλαμο που και εκεί αν θες μπορώ να σου προτείνω...
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ