Nordpeis vs Jolly mec

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134896 από paradisos
Απαντήθηκε από paradisos στο θέμα nordpeis vs jolly mec
Δυστυχώς δεν μπορώ να ξέρω διότι δεν έμενα εγώ αλλά οι γονείς μου και οι άνθρωποι δεν έκαιγαν πολυ ..
η αντλία είναι να μπει μαζί με το τζάκι στην ανακαίνιση που θα κάνω ,
χώρος για πολλά Ξυλά δεν έχω γι αυτό σκέφτομαι για μπρικετες και για πελλετ
Μένω δυτικά προάστια
Σκέφτομαι να συνδέσω το υδραυλικό τζάκι με τα fan coil ..όσο καεί το τζάκι να έχω ζέστη απο σε όλο το σπίτι απο τα fan coil
Για λεφτά το τζάκι μαζί με την αντλία φτάνουν ακριβώς στο ανώτατα χρήματα του εξοικονομώντας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134897 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα nordpeis vs jolly mec
Και σωστά θα κάνεις house "να μην ασχοληθείς μαζί μου".

Διότι το πρόβλημα της θέρμανσής μου, το έχω λύσει. Έχω παραθέσει στοιχεία στο παρελθόν και στην ενότητα "τι κάψατε φέτος".

Το ότι το τζάκι μου δεν είναι το καλύτερο, αυτό το έχω παραδεχτεί πρώτος. Αλλά ευτυχώς, δε στηρίζω εκεί τη θέρμανσή μου. Τζάκι έβαλα για τη "συντροφιά" και για το όλο "σπορ". Δεν το ανάβω συχνά. Το γιατί "πειραματίζομαι"? Ε.... μηχανολόγος είμαι, σιγά μη μου γλύτωνε... χε χε. Το ότι πότε πότε κουβαλάω και κάνα ξύλο (όποτε το ανάβω), ε... είπαμε..η ενασχόληση με τη φωτιά μου αρέσει. Και ότι πότε πότε μαζεύω στάχτες κλπ... όλα είναι μέσα στο παιχνίδι.

Όσο για την άποψή μου που ανέφερα στο φίλο "παράδεισο", δε νομίζω να διαφωνείς επί της αρχής: Δηλαδή, πρώτα μονώνουμε καλά (όσο πιο πολύ, τόσο πιο καλά), και μετά ζεσταίνουμε. Και δε χρειάζεται να έχουμε 10 διαφορετικές πηγές.

Το αν τώρα το πορτοφόλι μας έχει παραπάνω δύναμη.... είναι κάτι που το ξέρει ο καθένας, άσε που τελικά... κουμάντο κάνει αυτός που βάζει το χέρι στην τσέπη, και ότι και να λέμε οι υπόλοιποι......
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": paradisos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134898 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα nordpeis vs jolly mec
Το εξοικονωμω σαν προγραμμα βγηκε για
την ενεργειακη αναβαθμηση μιας κατοικιας.
Αυτη εκ των πραγματων δεν γινετε με εγκατασταση Α/Θ και τζακιου.
Αυτα που σου εγραψε ο συντοπιτης μου (φουσκιτακης) να τα ακολουθησεις ευαγγελιο..
Επειδη εχεις δεξια-αριστερα σπιτια μην το θεωρεις αυτο μονωση...
Μην το κανεις σα και μας που παιρναμε την επιδοτηση για το λαδι..και αγοραζαμε αμαξι...
Φουσκιτακη θα σου στειλω mail που;;
θελω τη βοηθεια σου σε κατι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134899 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Nordpeis vs Jolly mec
Φουσκιτακη αν μπορείς στείλε με mail το τηλέφωνο σου θέλω να πούμε κάποια πραγματάκια.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by caftis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134901 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Re:Nordpeis vs Jolly mec
Πριν πω mail και τηλ., να σας πω ότι χρεώνω 80 ευρώ την ώρα... :silly: :lol: :ohmy: :P

Πως στέλνω προσωπικό μήνυμα? Ξέχασα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134909 από paradisos
Απαντήθηκε από paradisos στο θέμα Re:Nordpeis vs Jolly mec
Σίγουρα καταλαβαίνω ότι όλα ξεκινάνε από την μόνωση και τις θερμικές απώλειες που μπορεί να έχει ένα σπίτι...φτάνουν μέχρι και 55% !!

Ήδη έχω τσεκαρει μερικές εταιρίες για την μόνωση είτε εξωτερικά είτε εσωτερικά !!

Πιστεύω το πρόβλημα μου δεν είναι τόσο να συλλέξω πληροφορίες για την μόνωση όσο για τα συγκεκριμένα τζάκια μιας και το κόστος είναι υψηλό και θα ήθελα να είμαι σίγουρος για μια τέτοια κίνηση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ