Βοηθεια επιλογης-συμβουλης για ενεργειακο τζακι

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134278 από trelos_panos

Κυδων Ιαρδανος έγραψε: Καλημέρα φίλε Τάκη,
Είμαι ο Παντελής νέος στο φόρουμ και ψάχνω να βρω κασέτα αερόθερμο για το τζάκι μου είμαι ανάμεσα στην ΚΡΑΤΚΙ ΟΛΙΒΙΑ 18 και μια αντίστοιχη ΡΑΙΣ. Το σπίτι μου είναι 140 μ2 θέλω να ζεσταίνω εννοιαίο χώρο σαλονοκουζινα 50μ2 και να σπάει η θερμοκρασία λίγο κ στο υπόλοιπο. Είδα ότι έχεις βάλει την ΟΛΙΒΙΑ, είσαι ικανοποιημένος, τη γνώμη έχεις για την RΑΙΣ και την SAEY? Το τηλ μου είναι 6944720941 αν θες στείλε μου ένα μυν το κινητό σου να σε καλέσω να μιλήσουμε για ποιο άμεσα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Παντελής


Εύχομαι να βρεις άκρη εδώ μέσα!Καλή υπομονή και καλή επιλογή ;)
Last edit: 10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134284 από Στελιος1
Τι κ αν προκειται για υβριδικο κινητηρα η για διαστημοπλοιο η για βενζινοκινητο χλοοκοπτικο? Ολα μα ΟΛΑ εχουν μεγιστο βαθμο αποδοσης σε καποιο συγκεκριμενο σημειο. Σε καποια συγκακριμενη ισχυ. Οποιαδηποτε παρεκλιση παραπανω η παρακατω απ αυτο το σημειο ριχνει αναλογικα τ βαθμο αποδοσης μιας μηχανης. Απαραβατος νομος της φυσικης! Να μας πουν επιτελους, πχ αυτη η εστια εχει 80% βαθμο αποδοσης στην καταναλωση.. τοσων ξυλων ανα ωρα! Ολα τα αλλα ειναι χοντροΚΟΤΣΑΝΕΣ που τ πιστευουν οι ημιμαθεις (οι αδαεις θα ελεγα καλυτερα). Ρωτηστε αμα δε ξερετε εναν καθηγητη της φυσικης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134295 από dimlyk

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: Δημήτρη, καταρχήν καλώς ΞΑΝΑ-όρισες, σε είχαμε χάσει για λίγο καιρό...

Το μήνυμά σου όμως με μπέρδεψε, δε σε κατάλαβα......... Δεκτές οι όποιες διορθώσεις στα "μαθηματικά μου"....


ξαναδιαβασε το πιο χαλαρα :)
ο σταυρακης το επιασε ...κι οι υπολοιποι το αναλυσατε σωστα
οι νομοι της φυσικης ειναι απαραβατοι ετσι κι αλλιως ...

περσυ εκαψα λιγοτερο απο ενα τονο πελλετ ,,,φετος κατι παραπανω καμια 10αρια λιτυρα κεροζαν ,,,και καμμια 20αρια kwh στο κλιματιστικο ...93 μ2 σπιτι κατασκευης του 75 πληρως αμονωτο και με ταρατσα απο πανω ....
και θεμοκρασιες 20-22 .... βλεπεις κανα μαθηματικο παραδοξο ? :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134296 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Δημήτρη, οκ.... με τέτοιες καταναλώσεις που αναφέρεις, αντιλαμβάνομαι ότι ο φέρων οργανισμός του σπιτιού σου είναι από εξηλασμένη πολύστερίνη πάχους 40 cm, και οι τοιχοποιΐες σου από διογκωμένη πολυστερίνη πάχους 25 cm .... :whistle: :dry: :huh: :ohmy:
Last edit: 10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134298 από dimlyk
:) τα λεει ο στελιος λιγο χοντρα
εχω βαρεθει να ακουω για καταναλωσεις και να επιμενω οτι δεν εχουν καμμια απολυτως σημασια
αν βαλω στο σπιτι μου το λεβητα "φουστικακη " θα καταναλωσω 10 τονους ...αν βαλω τον λεβητα "dimlyk" θα καταναλωσω 10 συν πλην 10% ... κι αυτο ειναι ολο
αν τον βαλεις εσυ στο σπιτι σου θα καταναλωσεις 5 τονους .... εγινε ξαφνικα ο "λεβητας-θαυμα"?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134299 από Stavrax

dimlyk έγραψε:

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: Δημήτρη, καταρχήν καλώς ΞΑΝΑ-όρισες, σε είχαμε χάσει για λίγο καιρό...

Το μήνυμά σου όμως με μπέρδεψε, δε σε κατάλαβα......... Δεκτές οι όποιες διορθώσεις στα "μαθηματικά μου"....


ξαναδιαβασε το πιο χαλαρα :)
ο σταυρακης το επιασε ...κι οι υπολοιποι το αναλυσατε σωστα
οι νομοι της φυσικης ειναι απαραβατοι ετσι κι αλλιως ...

περσυ εκαψα λιγοτερο απο ενα τονο πελλετ ,,,φετος κατι παραπανω καμια 10αρια λιτυρα κεροζαν ,,,και καμμια 20αρια kwh στο κλιματιστικο ...93 μ2 σπιτι κατασκευης του 75 πληρως αμονωτο και με ταρατσα απο πανω ....
και θεμοκρασιες 20-22 .... βλεπεις κανα μαθηματικο παραδοξο ? :)

Βιβα Μεχικο :silly:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ