Βοήθεια για να επιλέξω τζάκι

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130040 από panosf01
Απαντήθηκε από panosf01 στο θέμα Βοήθεια για να επιλέξω τζάκι
Πολυ ωραια η εστια της κρατκι φιλε,και σε νορμαλ τιμη.Παντως εχουν δικιο που σου λενε οτι για να κανεις κατι σωστο και να εκμεταλευτης το μεγιστο της αποδοσης,αρα να εχεις και οικονομια οσο αυτο ειναι εφικτο,πρεπει να κανεις την καρδια σου πετρα και να γκρεμισεις το υπαρχον.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130041 από VOSDOGIAN
Απαντήθηκε από VOSDOGIAN στο θέμα Βοήθεια για να επιλέξω τζάκι
Να ειστε καλά καθε απαντήσει ειναι μεγάλη βοήθεια,φιλε Πανο εκτος απο την καρδιά μου πρεπει να κανω πετρα και το κεφάλι γιατι θα μου το σπάσει με τα μάρμαρα το αφεντικο του σπιτιού :P

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130043 από panosf01
Απαντήθηκε από panosf01 στο θέμα Βοήθεια για να επιλέξω τζάκι
:) Σε καταλαβαινω απολυτα,ειναι και ωραιο το τζακι σου!Αλλα εγω δεν βλεπω τροπο,αν θες να βγαλεις την εστια να γλιτωνεις το σπασιμο...Σου καπνισε η ειδες ρογμη στο μαντεμι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130045 από VOSDOGIAN
Απαντήθηκε από VOSDOGIAN στο θέμα Βοήθεια για να επιλέξω τζάκι

panosf01 έγραψε: :) Σε καταλαβαινω απολυτα,ειναι και ωραιο το τζακι σου!Αλλα εγω δεν βλεπω τροπο,αν θες να βγαλεις την εστια να γλιτωνεις το σπασιμο...Σου καπνισε η ειδες ρογμη στο μαντεμι?

Για να είμαι ειλικρινης ουτε εγω βλέπω τρόπο απλα ειπα να ρωτήσω μήπως και υπαρχει καμιά ιδέα,εχει μετακινηθεί το πανω μέρος της φούσκας απο την θεση του μετα απο σεισμό εχει μπροστά στην ένωση ενα κενό μισο με ενα πόντο :evil:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130156 από VOSDOGIAN
Απαντήθηκε από VOSDOGIAN στο θέμα Βοήθεια για να επιλέξω τζάκι
Καλημέρα μια άλλη πρόταση που μου έγινε είναι αυτο www.estianet.gr/boilers/4/%CE%BB%CE%B5%C...%BB%CE%BF%CF%85.html εδω τεχνικά χαρακτηριστικά www.estianet.gr/files/boilers/c1627351b1...7d797cca8775b8f8.pdf στα 1900 ευρω συν τοποθέτηση.Τωρα θα μου πείτε για τζακι μας λες λεβητα δείχνεις είπαμε στο αρχικό ποστ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ!!!!!!! Η αλήθεια ειναι οτι μου το πρότειναν σαν τον ουαου σουπερ ντουπερ που θα φτιάχνει και καφέ και επειδη είναι η πρώτη φορά που τον βλεπω πιο πολλή απο περιέργεια ειπα να ρωτήσω αν τον γνωρίζει κανείς.....

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by VOSDOGIAN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130160 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Βοήθεια για να επιλέξω τζάκι
Είδα κάποια video για τον λέβητα στο YouTube και μου έκανε θετική εντύπωση. Βέβαια υπάρχει μια υπερβολή στα χαρακτηριστικά που γράφονται (30 ώρες καύσης με ένα γέμισμα, χωρίς να πιάνει πίσσα, ευκολία στο γέμισμα). Αν τα δεις κι εσύ θα δεις και πισσες και δυσκολία γεμίσματος και οι θερμικές απώλειες του σπιτιού σου με 50 κιλά ξύλα για 30 συνεχόμενες ώρες και 86℅ απόδοση, δεν καλύπτονται.
Τον λέβητα όμως τον βρίσκω ιδιαίτερα ενδιαφέροντα!
Είναι φτιαγμένος απλά και η λειτουργία του στηρίζεται σε φυσικούς νόμους. Θέλει προσοχή κατά την εγκατάσταση να προβλεφθούν σωστά τα ασφαλιστικά και να λειτουργήσουν ακόμα και σε διακοπή ρεύματος.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ