Μετατροπή χτιστού τζακιού σε ενεργειακό: τι μπορώ να κάνω;

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #5863 από george
Καλησπερα ,καλο χειμωνα... Εχω ενα διαμερισμα σε πολυκατοικια , 60τ.μ ενιαιο σαλονι, και εχω τζακι χτιστο με πυροτουλα και επενδυση απο μαρμαρο και χτιστη καμιναδα...Διαβαζοντασς στο ιντερνετ για ενεργειακα τζακια-νερου-κασσετας κτλ το μονο που καταφερα ηταν να μπερδευτω περισσοτερο...Τι να κανω ,με το τζακι, για να γλιτωσω το πετρελαιο με τα καλοριφερ...Το διαμερισμα ειναι παλαιας κατασκευης(διχως μονωση)...Τι μπορω να κανω για να εκμεταλευτω το τζακι μ , οσο το δυνατον περισσοτερο....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #5869 από pantelis1973

george έγραψε: Καλησπερα ,καλο χειμωνα... Εχω ενα διαμερισμα σε πολυκατοικια , 60τ.μ ενιαιο σαλονι, και εχω τζακι χτιστο με πυροτουλα και επενδυση απο μαρμαρο και χτιστη καμιναδα...Διαβαζοντασς στο ιντερνετ για ενεργειακα τζακια-νερου-κασσετας κτλ το μονο που καταφερα ηταν να μπερδευτω περισσοτερο...Τι να κανω ,με το τζακι, για να γλιτωσω το πετρελαιο με τα καλοριφερ...Το διαμερισμα ειναι παλαιας κατασκευης(διχως μονωση)...Τι μπορω να κανω για να εκμεταλευτω το τζακι μ , οσο το δυνατον περισσοτερο....


Γεια χαρα,εαν δεν θελειες να αρχισεις τα γκρεμισματα και τα λοιπα θα ψαχτεις για ενεργειακες κασετες
αλλα για αρχη διαβασε αυτα και θα καταλεβεις πολλα. Αν οχι γραψε τις αποριες σου εκει.
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...53&id=1222&Itemid=53

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #6861 από βασιλιης
Υπαρχουν καλες κασετες.δυο απο αυτα ειναι και η edil kamin ki η nordica.
αναμφισβητητα πολυ καλη κασετα ειναι και η invicta.6682-44.18 kw.οπως φωτο.
Αν θελετε τη γνωμη μου η κασετα ειναι καλη ,ειναι κριμα καποιος να χαλαει την επενδυση που εχει χρυσοπληρωσει.
Στην περιπτωση που καποιος εχει ενα κακοφτιαγμενο και χωρις επενδυση τζακι καλο θα ηταν να το γκρεμισει.για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο.

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by βασιλιης. Αιτία: συμπληρωμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ