Κασέτα ΘΕΡΜΟΖΕΛ

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127231 από selemeles
Κασέτα ΘΕΡΜΟΖΕΛ δημιουργήθηκε από selemeles
Καλημέρα και καλή χρονιά :)
Θέλω τα φώτα σας...
Εχει ακούσει κάποιος ή καλύτερα την εχει χρησιμοποιήσει την παρακάτω κασέτα?
www.thermozel.gr/product.php?id=130

Θέλω να βγάλω και έξτρα αεραγωγό στον πάνω όροφο, ακριβώς από πάνω από το τζάκι.
Το ισόγειο είναι 50τμ ενιαίος χώρος, και ακριβώς από πάνω είναι η κρεβατοκάμαρα που θέλω να βγάλω έναν αεραγωγό.
Τα φώτα σας... :)
Ευχαριστώ.

Έπιπλα κουζίνας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127473 από selemeles
Απαντήθηκε από selemeles στο θέμα Κασέτα ΘΕΡΜΟΖΕΛ
Και για να ξεκινήσετε να μου λέτε γνώμες βρήκα και αυτό
www.lithodomin.gr/download/files/kaseta_metatropis_tzakiou.pdf

Πως τα βλέπετε?

Έπιπλα κουζίνας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127837 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Κασέτα ΘΕΡΜΟΖΕΛ
Καλημέρα και εδώ.
Στα χαρακτηριστικά της και στην περιγραφή της φαίνεται καλή η εστία αυτή.
Αλλά για πάμε πιο προσεκτικά....
Ενα μείον που βλέπω είναι στην κόφτρα της. Η ρύθμιση του ανοίγματός της σου κόβει πολύ χώρο από την εστία.
Ενα δεύτερο που δεν ξέρω πόσο καλό είναι είναι τα μοτέρ της. Το ότι δεν έχουν ρυθμιστή στροφών, το ότι παίρνουν μπρος αυτόματα χωρίς εσύ να μπορείς να τα βάλεις χειροκίνητα πιο πριν, και τέλος το πόσο θόρυβο βγάζουν. (προσωπικά νομίζω ότι αυτού του τύπου τα μοτέρ έχουν αρκετό θόρυβο)
Ενα τρίτο είναι το πως θα δώσεις από έξω αέρα μέσα στο σαλόνι σου για να αναπληρώνει τον αέρα καύσης της εστίας.
Γιαυτό ο Φουσκιτάκης σου είπε πως πριν να πάρεις μία εστία πρέπει και να την δεις με τα μάτια σου και να ρωτήσεις κάποιον που την έχει. Αλλιώς μετά θα τρέχεις να ψάχνεις λύσεις.

Στην φώτο πάντως από το πρώτο λινκ αλλιώς φαίνεται η πρόσοψη και αλλιώς στο λινκ με το μάνουαλ στη δεύτερη. Δεν ξέρω... ίσως το παιδεύουν για να κάνουν κάτι καλλίτερο όσον αφορά την είσοδο του ζεστού αέρα. Οπότε κοίταξε να πάρεις το βελτιωμένο μοντέλο.

Τέλος. Για αεραγωγό στον πάνω όροφο ΔΕΝ έχει έξοδο. Οπότε αν ντε και καλά θές να στείλεις εκεί αγωγό το ξεχνάς.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Gdevil.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127856 από trelos_panos
Απαντήθηκε από trelos_panos στο θέμα Κασέτα ΘΕΡΜΟΖΕΛ
έχω βάλει μια κασέτα Lotus H570 κι έχω σωθεί.......ούτε ρεύμα ούτε τίποτα,ούτε μαύρο τζάμι....πολύ λίγα ξύλα....ζεσταίνω περίπου 130 τ.μ. χωρίς βεντιλατέρ με τον ενιαίο γύρω στα 75-80 τ.μ.

www.lotusstoves.co.uk/uk-ovne/pejseindsatse-stal/h470-air-1-1-6

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127944 από selemeles
Απαντήθηκε από selemeles στο θέμα Κασέτα ΘΕΡΜΟΖΕΛ

Gdevil έγραψε: Στην φώτο πάντως από το πρώτο λινκ αλλιώς φαίνεται η πρόσοψη και αλλιώς στο λινκ με το μάνουαλ στη δεύτερη. Δεν ξέρω... ίσως το παιδεύουν για να κάνουν κάτι καλλίτερο όσον αφορά την είσοδο του ζεστού αέρα. Οπότε κοίταξε να πάρεις το βελτιωμένο μοντέλο.

Τέλος. Για αεραγωγό στον πάνω όροφο ΔΕΝ έχει έξοδο. Οπότε αν ντε και καλά θές να στείλεις εκεί αγωγό το ξεχνάς.


Λάθος το αρχικό link.
Το σωστό είναι αυτό www.thermozel.gr/product.php?id=126 το οποίο απλά έχει περισσότερο τζάμι...

Όσον αφορά την έξοδο για αεραγωγό στο μαγαζί που πήγα με είπαν ότι γίνεται. Μήπως είναι κλέιστή και την ανοίγεις μετα?

Έπιπλα κουζίνας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127947 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Κασέτα ΘΕΡΜΟΖΕΛ
Αν κοιτάξεις στο σάιτ που δίνεις, στα σχετικά αρχεία - διαστάσεις θα δεις ότι έχει εξόδους για αεραγωγούς ταπωμένες

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ