Επιλογή τζακιού

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143713 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Επιλογή τζακιού
Δεν καταλαβαίνω.Αυτό που βλέπω είναι χαμηλά ή ψηλά σε σχέση με το χερούλι της πόρτας?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sotos_gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143714 από sotos_gr
Απαντήθηκε από sotos_gr στο θέμα Επιλογή τζακιού
Είναι χαμηλά. 10 πόντους από το πάτωμα. Από κει παίρνει αέρα το βιντιλατέρ από το σπίτι. Και από κει μου έρχεται και το κρύο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143716 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Επιλογή τζακιού
Στην φωτογραφία, στο βάθος έχει φως, είναι απ'έξω?
Αν είναι τότε από εκεί μπάζει.
Έχεις και κάποιο ελκυσμό από την καμινάδα και ο αέρας που αναπληρώνεται είναι από εκεί.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sotos_gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143717 από sotos_gr
Απαντήθηκε από sotos_gr στο θέμα Επιλογή τζακιού

Stavrax έγραψε: Στην φωτογραφία, στο βάθος έχει φως, είναι απ'έξω?
Αν είναι τότε από εκεί μπάζει.
Έχεις και κάποιο ελκυσμό από την καμινάδα και ο αέρας που αναπληρώνεται είναι από εκεί.


Όχι το φώς είναι από το φλάς. Η φωτογραφία (και η τρύπα)είναι από το πλαϊνό μέρος του τζακιού.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143719 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Επιλογή τζακιού
Συγνώμη, ο "εγκαταστάτης", το έχει αφήσει έτσι χύμα όπως το βλέπουμε στη φωτό? Εντάξει, είναι στην πλαϊνή πλευρά και δεν είναι φάτσα φόρα, αλλά έτσι απλά έχει κάνει μια τρύπα στη γυψοσανίδα, και έχει αφήσει έτσι το κακουδέρικο και ταλαιπωρημένο σπιράλ? Ή υπάρχει περσίδα με πλένουμ και τα έχεις αποσυναρμολογήσει εσύ?

Θα μπορούσε να φταίει αυτό, αν η εξωτερική περσίδα παρέμενε ανοιχτή. Τότε, από την έξω τρύπα θα έμπανε κρύος αέρας, θα πέρναγε μέσα από το βεντυλατέρ και θα έβγαινε στην άλλη άκρη, δηλαδή μέσα στο σπίτι.

Το ένα ερώτημα είναι τι θα μπορούσε να δημιουργήσει μια τέτοια ροή από έξω προς τα μέσα(αν υπάρχει μικρή υποπίεση στ πίτι, τότε ο αέρας που λείπει από το σπίτι προσπαθεί να αυτο-συμπληρωθεί από εκεί....

Το άλλο ερώτημα είναι αν όντως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο, όταν εσύ κλείνεις (όπως μας λες) την έξω περσίδα. Εγώ επιμένω όμως. "Σφράγισέ την με κάποιο ρούχο, κάνε κάτι βρε παιδί μου, να είσαι σίγουρος ότι για κανένα λόγο δεν μπαίνει από την έξω περσίδα αέρας. Και κάνε το ίδιο και στην άλλη, σε αυτήν που βάζει αέρα καύσης 1γενή και 2γενή. Πλάκωσέ τις με τίποτα μπλούζες, στουπί, ότι μπορείς, κάνε κάτι να τις κλείσεις στα ΣΙΓΟΥΡΑ.

Ακόμα και τότε μπουκάρει κρύος αέρας.... ???? Δεν το νομίζω ....
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sotos_gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143721 από sotos_gr
Απαντήθηκε από sotos_gr στο θέμα Επιλογή τζακιού

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: Συγνώμη, ο "εγκαταστάτης", το έχει αφήσει έτσι χύμα όπως το βλέπουμε στη φωτό? Εντάξει, είναι στην πλαϊνή πλευρά και δεν είναι φάτσα φόρα, αλλά έτσι απλά έχει κάνει μια τρύπα στη γυψοσανίδα, και έχει αφήσει έτσι το κακουδέρικο και ταλαιπωρημένο σπιράλ? Ή υπάρχει περσίδα με πλένουμ και τα έχεις αποσυναρμολογήσει εσύ?


Εγώ απλά αφαίρεσα την περσίδα και από πίσω ήταν ακριβώς όπως το βλέπετε. Το κενό δίπλα από το σπιράλ δεν πρέπει να το κλείσω;

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: Εγώ επιμένω όμως. "Σφράγισέ την με κάποιο ρούχο, κάνε κάτι βρε παιδί μου, να είσαι σίγουρος ότι για κανένα λόγο δεν μπαίνει από την έξω περσίδα αέρας. Και κάνε το ίδιο και στην άλλη, σε αυτήν που βάζει αέρα καύσης 1γενή και 2γενή. Πλάκωσέ τις με τίποτα μπλούζες, στουπί, ότι μπορείς, κάνε κάτι να τις κλείσεις στα ΣΙΓΟΥΡΑ.

Ακόμα και τότε μπουκάρει κρύος αέρας.... ???? Δεν το νομίζω ....


Χθες δεν μπόρεσα να το δοκιμάσω. Θα προσπαθήσω όμως σήμερα.




Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ