Κασσέτα για μεγάλο σπίτι!!!

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113832 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Κασσέτα για μεγάλο σπίτι!!!

georod7 έγραψε: ε ειναι καμμια 10αρια μετρα! υπαρχει λεει μια ευκαμπτη λειας επιφανειας απο μεσα η οποια ειναι πολυ καλη.
τι κοστος εχει μια συστολη?

Για 10 μέτρα εγώ θα περνούσα Φ180 σε όλη την καμινάδα (με δυο γωνίες 45°, που υποθέτω ότι θα χρειαστούν, ο ελκυσμός θα είναι αποδεκτός) και θα σφράγιζα τα κενά επάνω και κάτω για να λειτουργεί και ως μόνωση. Είναι ένα πρόσθετο έξοδο, αλλά θα μου εξασφάλιζε χαμηλότερη κατανάλωση, οπότε μακροπρόθεσμα θα γινόταν η απόσβεση και η εγκατάσταση θα ήταν πιο λειτουργική και ασφαλής.
Για το κόστος μιας συστολής υπολόγισε χονδρικά 25 ευρώ, ενώ για εύκαμπτη λεία μάλλον εννοεί την δύσκαμπτη ινοξ.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113837 από georod7
Απαντήθηκε από georod7 στο θέμα Κασσέτα για μεγάλο σπίτι!!!
ναι Σταυρο μαλλον η δυσκαμπτη ινοξ πρεπει να ειναι απλως αυτος την ειπε ημιευκαμπτη ινοξ(απ'οτι μου λεει η συζυγος).
οταν λες "και θα σφράγιζα τα κενά επάνω και κάτω για να λειτουργεί και ως μόνωση" τι εννοεις? μεσα στη φουσκα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113839 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Κασσέτα για μεγάλο σπίτι!!!
Στην φούσκα και στο καπέλο θα έχεις ένα κενό 6 πόντων περιμετρικά που θα πρέπει να κλείσει για να μην φεύγει η ζέστη από το καπέλο και να μην μπάζει νερά. Το σφραγίζεις για να μην έχεις τέτοια προβλήματα, από κάτω με πετροβάμβακα και από επάνω με πετροβάμβακα και με πυροτσιμέντο.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114722 από georod7
Απαντήθηκε από georod7 στο θέμα Κασσέτα για μεγάλο σπίτι!!!
ρε παιδια δεν μπορω να διαλεξω μεταξυ REGAL DESIGN FLAT 90/55 17KW και LAUDEL 800 VISION TOTALE TURBO 18KW!!! μια βοηθεια αν μπορει καποιος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114770 από anisos
Απαντήθηκε από anisos στο θέμα Κασσέτα για μεγάλο σπίτι!!!
εγω θα ελεγα regal με εξωτερικο κιτ. για να βαλεις πιο μεγαλο μοτερ..
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by anisos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114775 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Κασσέτα για μεγάλο σπίτι!!!
Εγώ θα έλεγα, ιδανικά, να δεις όποιο μπορείς αναμμένο.

Πόση ζέστη βγάζει, με πόσα ξύλα, αν σφραγίζει καλά η πόρτα, αν έχει πραγματική ρύθμιση της έντασης της φλόγας από τη ρύθμιση του άερα, αν έχει όντως 2γενή κάυση (σε πρίπτωση που έχει), αν σε φτάνει η ισχύς του για το χώρο που έχεις, κλπ.

Το αν σου αρέσει στο μάτι και στην τσέπη..... ε.... αυτά είναι αυτονόητα. Περί ορέξεως... κολοκυθόπιτα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ